Ogłoszenia duszpasterskie z XX Niedzieli w ciągu roku – 18 sierpnia 2013 r.

 1. Dzisiejsza składka na potrzeby parafialne. Dziś po sumie próba RAM-u.
 2. Jutro, tj. w poniedziałek zakończenie Nowenny dla bierzmowanych. Od godz. 16.30 do godz. 18.00 będzie spowiedź dla młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania, ich rodziców i świadków.
 3. We wtorek, środę  czwartek i sobotę  msze święte rano o godz. 7.00  i po południu o godz. 18.00 ze względu na uroczystości odpustowe w Dąbrówkach i obecność w tych dniach naszej młodzieży w liturgii.
 4. We wtorek na mszy świętej o godz. 18.00 w Dąbrówkach nas kandydaci do sakramentu bierzmowania otrzymają krzyże z rąk swoich Rodziców, dlatego prosimy by byli  Rodzice również obecni na mszy świętej oraz na dróżkach Matki Bożej, które poprowadzi młodzież bierzmowana z Czarnej.
 5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W  najbliższy czwartek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową.  Odpust parafialny w Dąbrówkach. Na mszy świętej o godz. 10.00 uroczysta suma podczas której nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Ksiądz proboszcz z Dąbrówek zaprasza wszystkich na tę uroczystości. We czwartek po mszy świętej wieczornej spotkanie dla RAM-u.
 7. W najbliższy piątek, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 i to w Warszawie.! Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.
 8. W najbliższy piątek po mszy świętej wieczornej zapraszam Radę Parafialną na spotkanie. Proszę również komendanta Straży Pożarnej oraz Panią  Prezes Akcji Katolickiej.
 9. W sobotę, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
 10. 10.  Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Robert Głowiak z Czarnej oraz Dominika Majchrowicz z Czarnej – zapowiedź druga.
 11. 11.  Dziękujemy sprzątającym kościół za pracę i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy o zrobienie porządku w kościele Rodziny: Nizioł Wacław, Piekło Wiesław, Rejman Krzysztof, Górak Wiesław, Michno Władysław, Zdeb Tadeusz, Państwo Trojnar i Gwizdak oraz Rogowski Marcin.
 12. Dziękujemy Rodzinom, które w ostatnią niedzielę  i Uroczystość  Wniebowzięcia NMP złożyli swoje ofiary na posadzkę  w kościele. Było ich 19 , zaś złożona suma to kwota 2520  złotych. Zachęcamy do dalszych ofiar. Do tej pory ofiarę na posadzkę złożyło 168 Rodzin na łączna kwotę 25470 złotych.
 13. Jest nowa prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do czytania.

Intencje mszalne – 19.08.2013 – 25.08.2013 r.

 • Poniedziałek – godz. 18.00   – + Władysław / greg /
 • Wtorek
  • godz.  7.00 – W intencji chorych z naszej parafii
  • godz. 18.00 –  + Władysław / greg /
 • Środa
  • godz.  7.00   –  + Władysław / greg /
  • godz. 18.00  –  + Irena Braś od córki z Rodziną.
 • Czwartek
  • godz.  7.00  –   + Władysław / greg /
  • godz. 18.00 –   + Aleksandrę Lęcznar od męża z Rodziną
 • Piątek                 – godz. 18.00 –   + Władysław / greg /
 • Sobota
  • godz.  7.00  –   + Władysław / greg /
  • godz. 18.00 – + Bartłomiej Sroczyk od dziadka
 • NIEDZIELA
  • Godz.  7.30    – + Władysław / greg /
  • Godz. 10.30   –    Z okazji 92 rocznicy urodzin Bronisława o zdrowie i błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej na dalsze życie.
  • Godz. 15.00  –     Z okazji urodzin dla Darii i Krzysztofa z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Najświętszej.