Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXI Niedzieli w ciągu roku – 23 sierpnia 2015 roku

 1. Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Nasza obecność w świątyni świadczy o tym, że pragniemy służyć Bogu i na zawsze pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia.
 2. Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modliliśmy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.
 3. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00.
 4. Jutro będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem.
 5. W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Przed mszą świetą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę.
 6. We czwartek wspominamy świętą Monikę , zaś w piątek- św. Augustyna
 7. W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy parafian i gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.
 8. W najbliższą niedzielę wspominamy Matkę Boża Pocieszenia – odpust w Krzemienicy.
 9. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele i kwiaty. Bóg zapłać!
  W tym tygodniu do tej pracy prosimy: Lęcznar Krzysztof, Rodzina Państwa Kuźniak, Rejman Edward, Peszko Zygmunt, Sowa Robert, Państwo Pilawa i Państwo Belter.
 10. We środę odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej na której zostały podsumowane dotychczasowe prace w kościele i przy plebanii. Dotychczasowy koszt prac przy plebanii wyniósł 34 000 złotych. Musimy włożyć okna, położyć styropian na ścianach pod dachem by nie przenikał mróz, zrobić wejście na strych z korytarza na górnej kondygnacji co się wiąże z jego remontem. Dotychczas na inwestycje przewidziane w tym roku złożyło ofiarę 174 rodziny. Parafia posiada na dzień dzisiejszy 18 tysięcy złotych długu. Rada Parafialna przypomina i prosi pozostałe rodziny o uregulowanie tych płatności do końca roku kalendarzowego.
  Jak już zostało wspomniane także i w tym roku przygotowujemy Piknik Parafialny, którego głównym celem jest zebranie środków na zakup chłodni do kaplicy cmentarnej w celu przechowywania zwłok.
  Rada Parafialna postanowiła, że w dniu sprzątania kościoła ( zazwyczaj w sobotę ), świątynię będzie otwierał i zamykał Pan kościelny, który udostępni wszystkie pomieszczenia sprzątającym Ustalono, że początek sprzątania będzie od godz. 8.00.
  Rada Parafialna w imieniu sprzątających i ubierających kościół w kwiaty uprzejmie prosi Pana Marka o systematyczne podlewanie i dbanie o nie w ciągu tygodnia.
 11. Duszpasterstwo Rolników Archidiecezji Przemyskiej oraz Parafia św. Marcina w Krościenku Wyżnym zapraszają na XXXII Dożynki Archidiecezjalne, które odbędą się 30 sierpnia 2015 roku. Miejscem uroczystości będzie stadion sportowy w Krościenku Wyżnym. Szczegółowy program w gablocie.
  Dożynki Ogólnopolskie na Jasnej Górze w dniach 5 i 6 września 2015 roku. Szczegółowy program także w gablocie.
 12. Przypominamy kandydatom do sakramentu bierzmowania o przyniesie danych o wybranym imieniu wraz z uzasadnieniem.
 13. Jest prasa katolicka za ławkami. Prosimy o zainteresowanie i włączenie się grono czytelników naszych tygodników.
 14. Zmiana personalna w naszej parafii – przeczytać aplikatę.

INTENCJE MSZALNE – 23.08.2015 – 30 08.2015 rok

 • Poniedziałek – + Antonina Michno od Zakładu Pogrzebowego z Pogwizdowa
 • Wtorek – + Antonina Michno od Rodziny Jadwisiaków
 • Środa – + Antonina Michno od chrześniaka Józefa z rodziną
 • Czwartek – + Antonina Michno od Rodziny Siłków z Łukawca
 • Piątek – + Antonina Michno od Rodziny Siłków z Łukawca
 • Sobota – + Bronisławę i Piotra z intencji córki
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30 – + Józef Wilczak od dzieci i wnuków
  • Godz. 15.00 – + Mieczysław Mastyj od córki Ewy z mężem