Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXI Niedzieli zwykłej w ciągu roku – 25 sierpnia 2019 roku

 1. Dziś ostatnia niedziela sierpnia . Za ławkami są myśli biblijne . Prosimy o zapoznanie się z propozycją słowa Bożego na kolejny miesiąc.
 2. Dziś Dożynki Diecezjalne w Markowej, zaś za tydzień Dożynki Ogólnopolskie na Jasnej Górze.
 3. Jutro Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza święta rano o godz. 7.00 w kościele parafialnym oraz po południu w kaplicy cmentarnej o godz. 18.00.
 4. Od wtorku do soboty msze święte jeszcze w tym tygodniu w kaplicy na cmentarzu.
 5. We wtorek msza święta o godz. 17.00 i o godz. 18.00.
  Wspominamy św. Monikę.
 6. W środę i czwartek msza święta o godz. 18.00.
  W środę wspominamy św. Augustyna, biskupa, zaś w czwartek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 7. W piątek msza święta o godz. 17.00 i o godz. 18.00.
 8. W sobotę od godz. 17.00 spowiedź dla dzieci przed rozpoczęciem roku szkolnego. Będę sam. O godz. 18.00 msza święta.
 9. W najbliższą niedzielę , pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne. Składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Odpust parafialny w Krzemienicy.
 10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Radosław, Sławomir Kula urodzony w Lesku, zamieszkały Średnie Wielkie 2, parafia Łukowe z: Paulina, Jadwiga Pelc, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Czarna 588 – zapowiedź pierwsza.
 11. Dziękujemy Rodzinom za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię i kwiaty. Bóg zapłać! Na najbliższą sobotę na godz. 19.00 prosimy Rodziny:
  Chudzik Sławomir, Dzierżak Waldemar, Państwo Długosz, Państwo Świder, Wilczak Jarek, Wilczak Zofia, Mazur Danuta, Supiński Mieczysław, Supiński Robert.
 12. Może ktoś z parafian powie dlaczego tak długo trwa to malowanie kościoła? Bardzo proszę zainteresowanych by po mszy świętej zaglądnęli do kaplicy chrzcielnej i zobaczyli jak wyglądają nasze ściany w kościele. Okazuje się , że pęknięcia są zbyt głębokie by je jednorazowo uzupełnić. Na obie ściany podchodziliśmy czterokrotnie. Nie jest to gwarancja, że w przyszłości nie będzie pęknięć. Ściany po prostu pracują. Drogą poszedł ciężki tabor, a ja nie wiem jak stabilne są fundamenty pod kościołem. Jak Pan Bóg pozwoli może do niedzieli sfinalizujemy drugą ścianę. Pozostanie kaplica. Do odpustu powinny być siedzenia przy ścianach, zaś błoazeria będzie założona później. Cena za odczyszczenie błoazeri to kwota 5 tysięcy złotych.
  Bardzo proszę rodziny, które jeszcze nie złożyły ofiary o uregulowanie należności. Każda rodzina powinna ofiarować 50 złotych. Jeżeli zrobiłoby to 400 rodzin to kwota ofiar osiągnęłaby 20 tysięcy złotych, co i tak jest za mało by opłacić robociznę , a gdzie jeszcze farby. Ponadto muszę zapłacić za wynajem rusztowań. To są najbliższe plany i należności, które musimy uregulować.
 13. Jest prasa katolicka na ten tydzień na swoim miejscu.

INTENCJE MSZALNE- 26.08.2019 – 01.09.2019 rok.

 • Poniedziałek
  • Godz. 7.00 – + Józef Panek od siostrzeńca Sławka z żona
  • Godz. 18.00 – + Józef Librant / greg/
 • Wtorek
  • Godz. 17.00 – + Maria Pelc od córki Krystyny
  • Godz. 18.00 – + Józef / greg /
 • Środa
  • Godz. 18.00 – + Józef / greg/
 • Czwartek
  • Godz. 18.00 – + Józef / greg /
 • Piątek
  • Godz. 17.00 – + Maria Pelc od syna Mieczysława
  • Godz. 18.00 – + Józef / greg /
 • Sobota
  • Godz. 18.00 – + Maria Pelc od Zespołu Śpiewaczego „Czarniacy”
 • Niedziela
  • Godz. 7.30 – + Helena Łyczko od rodziny
  • Godz. 10.30 – + Janina Balawender – początek gregorianki
  • Godz. 15.00 – + Anna i Stanisław Rejman oraz zmarłych ich rodziców