Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXII Niedzieli w ciągu roku – 28 sierpnia 2016 roku

 1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym oraz w naszym życiu zawodowym.
 2. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin. Zapraszamy na msze święte o godz. 17.00 i o godz. 18.00.
 3. Od wtorku do soboty msze święte wieczorem o godz. 18.00.
  Ponadto będzie msza święta we wtorek o godz. 17.00.
  We środę rano o godz. 7.00. We czwartek o godz. 8.00 na rozpoczęcie roku szkolnego.
 4. W piątek i sobotę o godz. 7.00 rano.
 5. W środę, w ostatni dzień sierpnia, przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.00 podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.
 7. To także pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy wieczorem na nabożeństwo eucharystyczne. Poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić św. Jana Pawła II o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin.
  Po mszy świętej i nabożeństwie ku czci św. Jana Pawła II ucałujemy jego relikwie.
 8. Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednani z Bogiem i braćmi. Okazją do tego niech stanie się spowiedź w dni poprzedzające rok szkolny.
  Od poniedziałku do środy będziemy wraz z księdzem Pawłem oczekiwać na dzieci i młodzież w konfesjonale – pół godziny przed mszą święta.
  W pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00 do godz. 18.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji i spowiedź.
  Będzie w ten dzień ksiądz proboszcz z Palikówki.

  W pierwszy piątek przed południem odwiedzę chorych z Komunią świętą od godz. 8.30 a po południu zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające i mszę świętą wotywną ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. W piątek – 2 września – Zebranie Wiejskie o godz. 19.00.
 10. W pierwszą sobotę, przed wieczorną Eucharystią odmówimy różaniec w intencji parafii. Od tej soboty przez kolejne dziewięć miesięcy rozpoczniemy Wielką Nowennę przed setną rocznicą objawień fatimskich. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do modlitwy.
 11. W sobotę – 3 września – Gminna Biblioteka w Czarnej – godz. 10.00 – narodowe czytanie. W tym roku – Quo vadis – Henryka Sienkiewicza.
 12. Składka z najbliższej niedzieli na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  Jest to pierwsza niedziela września- po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.
 13. Zbliża się nasz odpust parafialny. Przypominamy Różom Różańcowym o trosce za wystrój kościoła. Odpust będzie 12 września – w poniedziałek o godz. 11.00. Zachęcam do pomocy finansowej bądź o dary produktów spożywczych na tę okoliczność.
 14. W najbliższą niedzielę na stolikach za ławkami naszego kościoła będzie możliwość zakupienia po 2 złotych – mała książeczka dla rodziców pt. „Brońmy dzieci i młodzież przed demoralizacją – świadectwa rodziców dotyczące ´nowoczesnych zabawek i innych zagrożeń. Serdecznie zachęcam do zainteresowania się tą pozycją.
 15. W najbliższą niedzielę Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia Bogu za Plony – Dożynki Jasnogórskie – szczegółowy plan w gablocie.
 16. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele i złożoną ofiarę.
  Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Bieniasz Antoni, Jaskuła Janusz, Jaskuła Franciszek, Majkut Bronisława, Wiercioch Waldemar, Zawadzki Stanisław, Świder Bogusław, Mierzwiński Konrad.
 17. Ofiara z trzeciej niedzieli sierpnia wyniosła 2200 złotych. Przeznaczona w całości na spłatę kosztów remontów przy kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.
 18. W tym tygodniu za kaplicą cmentarną będzie robiony chodnik przylegający do pierwszego rzędów grobów – łączący kostkę odbojową wokół kaplicy z krzyżem w centrum cmentarza. Znaleźli się sponsorzy na tę inwestycję. I tak Rodzina Państwo Michno ofiarowała kostkę, obrzeża i cement, Pan Andrzej Pelc ofiarował spłuczkę – 12 kubików – bo tyle potrzeba. Nas będzie kosztowała robocizna.
  Bardzo zatem proszę by Rodziny których groby znajdują się w pierwszym rzędzie włączyły się w koszty tej inwestycji . Parafia nie posiada środków by za wszystko płacić. Wydaję się też rzeczą naturalną, by wykorzystać okazję wykonania tego dzieła skoro mamy ludzi życzliwych do pomocy. Nie wyznaczam kwoty. Liczę na dojrzałość i roztropność rodzin mających tu groby swoich zmarłych.
 19. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do nabywania i czytania.

INTENCJE MSZALNE – 29.08.2016 – 04.09.2016

 • Poniedziałek
  • Godz. 17.00 – + Mieczysław Mastyj – intencja pogrzebowa
  • Godz. 18.00
   • + Eugeniusz Mazurkiewicz od kuzynek i kuzyna z Medyni Łańcuckiej
   • + Janusz skrobacz / greg/
 • Wtorek
  • Godz. 17.00 – + Mieczysław Mastyj – intencja pogrzebowa
  • Godz. 18.00
   • + Eugeniusz Mazurkiewicz za dziadka od wnuków
   • + Janusz / greg /
 • Środa
  • Godz. 7.00 – + Mieczysław Mastyj – intencja pogrzebowa
  • Godz. 18.00 – + Jan Bielecki w rocznicę śmierci od Mariana
 • Czwartek
  • Godz. 8.00 – W intencji rodziców, nauczycieli dzieci, młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny.
  • Godz. 18.00 – + Stanisława / k/ Wilkoń – początek mszy gregoriańskich.
 • Piątek
  • Godz. 7.00 – Za zmarłych polecanych w wypominkach
  • Godz. 18.00 – + Stanisława / greg /
 • Sobota
  • Godz. 7.00 – + Stanisława / greg /
  • Godz. 18.00 – + Stefania i Andrzej Lęcznarów
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Stanisława / greg /
  • Godz. 10.30 – + Stanisław i Józefa Witek od Stanisławy Lęcznar
  • Godz. 15.00 – W 18 rocznicę urodzin Eweliny o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dalszym życiu od rodziców