Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXII Niedzieli w ciągu roku – 30 sierpnia 2015 roku

 1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji. Dziś po mszach świętych możemy pomóc choremu Panu Adamowi Zająć składając ofiarę do puszki – inicjatywa pod patronatem przemyskiej Caritas.
 2. Przez cały tydzień mszę święte po południu o godz. 18.00. Będzie również msza święta rano we wtorek o godz. 8.00 oraz o godz. 7.00 we środę i sobotę
 3. Jutro od godz. 17.00 spowiedź święta dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego.
 4. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta msza święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godzinie 8.00.
 5. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.
 6. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie. Wspominamy także błogosławioną Bronisławę.
 7. W środę o godz. – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca i ostatni przed wprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła II do naszej świątyni. Zapraszam wszystkich parafian oraz gimnazjalistów od pierwszej do trzeciej klasy oraz rodziców i młodzież, która w tym miesiącu przyjmie sakrament bierzmowania do wspólnej modlitwy ze świętym Janem Pawłem II.
  Po mszy świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i Rodziców.
 9. Ponieważ zostałem sam na parafii doszliśmy wraz z księdzem Kazimierzem Gawendą – proboszczem z Palikówki do porozumienia, że ja w każdy pierwszy czwartek miesiąca będę spowiadał w Palikówce, zaś w każdy pierwszy piątek miesiąca ks. Kazimierz będzie pomagał mi w spowiedzi w Czarnej. I tak w ten pierwszy piątek miesiąca spowiadamy we dwóch od godziny 17.00.. Zachęcam do spowiedzi , aby było co robić w konfesjonale.
  Od godz. 17.00 tradycyjnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji Pana Jezusa.
  Po nabożeństwie pierwszo piątkowym i mszy świętej spotkanie dla ministrantów obowiązkowe.
 10. W tym miesiącu chorych będę odwiedzał w następnym tygodniu w piątek bezpośrednio przed odpustem.
 11. W pierwszą sobotę msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Przed mszą świętą różaniec w intencji parafii, zaś po mszy świętej oddamy się Matce Boskiej Czarneńskiej. Rozpocznie się także Nowenna do Ducha Świętego dla kandydatów do bierzmowania.
 12. W najbliższą niedzielę po mszach świętych do południa zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo adoracyjne.
 13. W najbliższą niedzielę w naszej parafii Piknik Parafialny, który rozpoczniemy mszą świętą o godz. 14.00, a następnie przeniesiemy się na plac za plebanią na wspólną zabawę. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian. Zaproście Wasze rodziny i przyjaciół także z poza parafii, aby nas było jak najwięcej.
 14. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Michał Olearczuk, s. Stanisława i Jadwigi Sadrakuła urodzony w Tarnobrzegi i tam zamieszkały przy ulicy Wyspiańskiego 21/46 z : Edyta, Grażyna Rogowska, c. Adama i Grażyny Kapusta, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Czarna 46 – zapowiedź pierwsza
 15. Dziękujemy sprzątającym kościół za porządek i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy są proszone Rodziny : Teichman Eugeniusz, Bielecki Czesław, Noga Patryk, Radoń Tomasz, Pięciak Dominik, Chmiel Bogdan, Augustyn Bronisław, Balawender Mieczysław.
 16. Ogłoszenie Gminne i prośba…
 17. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcam do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 31.08.2015 – 06.09.2015 rok

 • Poniedziałek – + Mieczysław Mastyj od wnuków Joanny i Michała
 • Wtorek
  • Godz. 8.00 – W intencji proszących i dziękujących Matce Bożej Nieustającej Pomocy
  • Godz. 18.00 – + Mieczysław Mastyj od Rodziny Siwy z Łukawca
 • Środa
  • Godz. 7.00 – W intencji proszących i dziękujących Matce Bożej Nieustającej Pomocy
  • Godz. 18.00 – + Mieczysław Mastyj od druchów i druchien OSP Czarna
 • Czwartek – + Mieczysław Mastyj od Zarządu Oddziału Gminnego i jednostek Straży Pożarnej z terenu Gminy Czarna
 • Piątek – + Maria Partyka
 • Sobota
  • Godz. 7.00 – Msza wypominkowa za zmarłych Helena i Tadeusz Galiński
  • Godz. 18.00 – + Za znarłych Rodziców: Marię i Tomasza
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30 – + Antonina i Stanisław Dziubek
  • Godz. 14.00 – + Mieczysław Mastyj od wnuków