Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXII Niedzieli w ciągu roku – 30 sierpnia 2020 roku

 1. Dziś ostatnia niedziela sierpnia. Za ławkami są cytaty z Pisma Świętego przygotowane przez Akcję Katolicka . Prosimy o zabranie jako myśl na nadchodzący miesiąc wrzesień.
 2. Jutro msza święta tylko rano o godz. 7.00 oraz o godz. 8.00.
 3. We wtorek, 1 września, msza święta rano o godz. 7.00 , następnie msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00. Po południu msza święta wyjątkowo o godz. 17.00. a po niej spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. We środę msza święta o godz. 17.00 oraz o godz. 18.00. Jest to dzień naszej Nowenny do Matki Bożej. Po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie dla bierzmowanych.
 5. W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca. Msza święta rano o godz. 7.00 oraz o godz. 17.00 z modlitwą wraz z św. Janem Pawłem II o nowe powołania do służby Bożej.
 6. W piątek, pierwszy piątek miesiąca. Msza święta rano o godz. 7.00 oraz po południu o godz. 18.00. Od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu , spowiedź święta do godz. 18.00. Będzie ks. Kazimierz.
  W godzinach porannych od 8.30 będę odwiedzał chorych. Proszę zgłaszać tych chorych do których nie jeżdżę w pierwsze piątki miesiąca.
 7. W pierwszy piątek miesiąca kandydaci do sakramentu bierzmowania rozpoczynają Nowennę do Ducha Świętego. Obecność kandydatów przez cały czas trwania Nowenny obowiązkowa..
  Od najbliższego piątku rozpoczynają się spotkania dla RAM-u. . Zachęcamy młodzież do czynnego uczestnictwa w tych spotkaniach.
 8. W sobotę Msza święta o godz. 18.00 rozpoczynająca w naszej parafii Misje Święte. Po mszy świętej Nabożeństwo Fatimskie z racji pierwszej soboty miesiąca. Zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału w misjach.
 9. W najbliższą niedziele porządek mszy świętych nie ulega zmianie.
  Dodatkowo po sumie spotkanie dla młodzieży/ obowiązkowo klasa VII, Klasa VIII – (przynoszą indeksy) oczywiście kandydaci do sakramentu bierzmowania oraz młodzież szkół średnich, zawodowych i starsza.
 10. W czasie Misji Świętych na mszach świętych będzie zbierana składka na potrzeby misyjne, musimy za trud głoszenia także wynagrodzić kapłanom prowadzącym. Zachęcam do większej składki w przyszłą niedzielę.
 11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych., którą poprowadzi Ksiądz Misjonarz.
 12. Dziękuję młodzieży z RAM-u za dostarczenie dla każdej rodziny zaproszenia na Misje z programem Misji Świętych.
 13. Dziękuję Panu Piotrowi Baran, za przygotowanie szaty graficznej naszych zaproszeń na Misje Święte. Bóg zapłać!
 14. Dziękuję rodzinom za zrobiony porządek w kościele i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy: Kobylarek Bartosz, Wal Krystyna, Zdąbłasz Anna, Styś Aleksander, Justyna Lęcznar, Surowiec Danuta, Daraż Urszula, Lęcznar Grażyna.
 15. Dziękuję pani Jakubowskiej oraz Pani Wilczak za uporządkowanie naszych klombów przed kościołem, jak i obok kościoła. Bóg zapłać!. Przed odpustem zostaną także podcięte krzewy przez firmę opiekującą się nimi.
 16. Pragnę podziękować ojcom kandydatów do bierzmowania oraz ich synom za pracę w dniu wczorajszym na placu obok plebanii. Rezultaty tej pracy są widoczne , wystarczy spojrzeć. Pozostałe rzeczy , które jeszcze pozostały zostaną uprzątnięte po niedzieli. Porządek zewnętrzny zawsze świadczy o naszym porządku duchowym.
  Już teraz informuję, że w dniu odpustu będzie można spokojnie parkować na tym placu.
 17. W ostatnią niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej na której omawiano bieżące sprawy. Najważniejszym postanowieniem jest decyzja, że w przyszły roku na wiosnę chcemy dokończyć zewnętrzną elewacje kościoła. Koszt na dzień dzisiejszy to suma 130 tysięcy złotych. Do tego musimy jeszcze ponieść koszty za malowanie dachu kościoła. Do tej pory na te prace złożyło swoja ofiarę 190 rodzin.
  Tylko dla ogólnej informacji, młodzież RAM- u dostarczyła zaproszenia do każdego domu w naszej parafii i okazało się, że zaproszeń poszło 495. Bardzo prosimy pozostałe rodziny o uregulowanie tych wpłat w czasie mszy świętych, czy też na konto parafialne. Pieniądze wpłacane na konto można sobie odpisać jako darowizna w sprawozdaniu rocznym do Urzędu Skarbowego. Im więcej będzie naszych ofiar w tym roku, tym łatwiej nam będzie coś zrobić w przyszłym roku.
 18. Ukończone zostały schody przy naszej świątyni. Koszt to suma 30 tysięcy złotych, z czego 20 tysięcy złotych ofiarowali na ten cel Pan Andrzej Pelc oraz jego syn Pan Leszek Pelc, za co im bardzo dziękujemy. Pozostałą kwotę zapłacimy z ofiar z trzecich niedziel miesiąca. Pozostało nam jeszcze wmontowanie barierek. Do odpustu mają się pojawić!
 19. Przypominam o uporządkowaniu cmentarza, aby w czasie procesji był w należytym porządku. Po świątyni , to drugie najświętsze miejsce. Śmiecie zabieramy ze sobą, a nie chowamy za śmietnikiem. Również proszę o uszanowanie nowej części cmentarza. To nie jest pole do popisów dla kładów.
 20. W spotkaniu poruszyliśmy jeszcze sprawę porządku obok kościoła. Bardzo prosimy by sprzątający zaglądali do klombów , czasem wystarczy wyrwać parę chwastów i tak pilnowane nam nie zarosną . To samo dotyczy naszej kostki obok kościoła. Wystarczy przejść w dwie , czy trzy osoby spacerkiem i co się pojawia wyrwać..
 21. Ze względu na obowiązujące przepisy o zakładaniu maseczek w miejscach publicznych, przypominam, że kościół do takich miejsc się zalicza. Bardzo proszę o przestrzeganie tego przepisu.
 22. Jest prasa katolicka na swoim miejscu.. Jest też „ Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. Warto ich uczyć czytelnictwa.

INTENCJE MSZALNE – 31.08.2020 – 06.09.2020

 • Poniedziałek
  • Godz. 7.00 – + Bronisławę i Marię
  • Godz. 8.00 – + Franciszek Lęcznar od koleżanek i kolegów z pracy córki Kazimiery
  • Poza parafią – + Tadeusz / greg /
 • Wtorek
  • Godz. 7.00 – + Za zmarłych z rodziny
  • Godz. 8.00 – O zdrowie dla Teresy od nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej Czarna
  • Godz. 17.00 – + Józef Czado / początek mszy gregoriańskich/
 • Środa
  • Godz. 17.00 – + Józef / greg /
  • Godz. 18.00 – O nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii
 • Czwartek
  • Godz. 7.00 – + Józef / greg /
  • Godz. 17.00 – + Maria, Józef, Mieczysław
 • Piątek
  • Godz. 7.00 – W intencji zmarłych polecanych w wypominkach
  • Godz. 18.00 – + Józef / greg /
  • Poza parafią – + Józef Librant z Róży Marii Tabaka
 • Sobota
  • Godz. 18.00
   1. + Józef / greg/
   2. + Aniela, Walenty, Julian
   3. + Jan Kowalski z intencji dzieci i wnuków
  • Poza parafią – + Józef Librant od Zofii Cyrnek z rodziną
 • Niedziela
  • Godz. 7.30 – + Stanisławę i Franciszka Majka z intencji córki Janiny
  • Godz. 10.30 – + Z okazji 18 rocznicy urodzin Weroniki o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej
  • Godz. 15.00 – + Józef / greg /