Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXIII Niedzieli w ciągu roku – 10 września 2017 roku

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy przygotowanie do odpustu parafialnego. Będziemy mieć okazję, na każdej dzisiejszej mszy świętej słuchać słowa Boże i konferencji głoszonej przez księdza profesora Stanisława
  Jutro, tj. w poniedziałek od godz. 8.15 spowiedź dla ludzi chorych i starszych , zaś o godz. 9.00 msza święta z nauką rekolekcyjną.
  Po południu na godz. 16.00 zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na swoje spotkanie. Gimnazjaliści przynoszą ze sobą indeksy.
  W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy całą parafie na mszę świętą i naukę rekolekcyjną.
 2. Wtorek dzień odpustu parafialnego. Uroczysta suma o godz. 11.00.
  Bardzo proszę strażaków do niesienia chorągwi i baldachimu, gimnazjalistów i klasę siódmą do niesienia feretronów /figurek z przedsionka/, zapraszam także do niesienia wieńca dożynkowego w procesji. Zapraszam także poczty sztandarowe z naszej szkoły i straży do udziału w liturgii.
 3. We wtorek msza święta po południu o godz. 18.00 dla wszystkich parafian, którzy nie mogli być na sumie.
 4. We środę msza święta rano o godz. 7.00 i po południu wyjątkowo o godz. 17.00.
  W tym dniu tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej i różaniec.
 5. We czwartek msza święta o godz. 17.00 i o godz. 18.00.
  W tym dniu wypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 6. W piątek msza święta tylko rano o godz. 7.00 .
  Wspomnienie NMP Bolesnej. Odpust w Medyni Głogowskiej.
 7. W sobotę msza święta rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00.
 8. Najbliższa niedziela to trzecia niedzielą miesiąca września. Składka na potrzeby parafialne. Jak to widać zostały przeniesione w inne miejsce nasze żyrandole w kościele. Przy demontażu okazało się, że są nadpalone przewody, więc zdecydowałem o całkowitej ich renowacji. Dodatkowo zrobione zostały kołowrotki zaczepu tych żyrandoli, że można ich będzie spokojnie spuszczać na ziemię by je umyć z kurzu i zmienić żarówki. Zrobione zostały także ozdobne piony z kulkami osłaniające linę i przewód elektryczny. Na ścianach pojawiły się światła ledowe oświetlające ołtarze boczne i krzyż na belce. Na razie nie znam kosztów tych remontów, ale sądzę, że nie będą małe. Proszę więc o większą ofiarność. To wszystko zostaje w kościele. Do odnowienia został największy żyrandol.
 9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  Tomasz, Łukasz Kulka, s. Kazimierza i Anny Jania, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 367 z: Paulina, Dorota Krupa, c. Andrzeja i Bożeny Menet, urodzona w Rzeszowie, zamieszkała Błędowa Tyczyńska 132 – zapowiedź pierwsza.
  Sławomir Strzępek z Przedmieścia Czudeckiego z: Izabela Gromek z Czarnej – zapowiedź druga.
 10.  Pragnę poinformować parafian, że na pomoc dla poszkodowanych, została złożona ofiara w wysokości 3 tysięcy złotych. Dziękuję za solidarność z pokrzywdzonymi przez nawałnice.
 11. Dziękuję Różom Różańcowym za ich wkład w udekorowaniu kościoła oraz złożoną ofiarę na przygotowanie stołu dla księży. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy złożyli także dary żywnościowe. Bóg zapłać!
 12. Dziękujemy sprzątającym kościół za pracę i złożoną ofiarę. Bóg zapłać!
  W najbliższą sobotę do tej pracy prosimy Rodziny: Tejchman Jan, Metyk Teresa, Haładyj Piotr, Prus Andrzej, Pelc Zygmunt, Turek Tomasz, Kliś Irena, Gwizdak Julian.
 13. W pierwszą sobotę październik /7.10/ organizowana jest w całej Polsce akcja „Różaniec do granic” Tego dnia wierni naszej Ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic Polski i otoczą nasz kraj swoja obecnością i modlitwą. Są w całym kraju wyznaczone kościoły stacyjne. W naszej Archidiecezji jest ich 26. Nasz rejon organizuje wyjazd do Komańczy. Cena biletu 28 złotych. Zgłoszenia w zakrystii do 22 września. Więcej informacji w dzisiejszym tygodniku „Niedziela”.
 14. Informacja o podatku Pani Sołtys.
 15. Prasa katolicka w stałym miejscu. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 11.09. 2017 – 17.09.2017 r

 • Poniedziałek
  • Godz. 9.00 – W intencji chorych z parafii
  • Godz. 18.00
   • + Maria, Franciszek Chudzik
   • + Bronisław / greg /
 • Wtorek – dzień odpustu parafialnego
  • Godz. 11.00
   • + Wojciech i Anna Kiwała intencja od syna
   • W intencji parafian
  • Godz. 18.00 – + Bronisław / greg /
 • Środa
  • Godz. 7.00 – + Roman Stępień od teściowej
  • Godz.17.00 – + Bronisław / greg /
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Helena Rybak – pogrzebowa
 • Czwartek
  • Godz. 17.00 – + Joanna i Stanisław Kot od siostrzenicy Teresy z rodziną
  • Godz. 18.00 – + Bronisław / greg /
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Helena Rybak – pogrzebowa
 • Piątek
  • Godz. 7.00 – + Bronisław / greg /
  • Poza parafia – ks. Stanisław – + Józef Kopeć – pogrzebowa
 • Sobota
  • Godz. 7.00 – + Bronisław / greg /
  • Godz.18.00 – Z okazji 50- lecia małżeństwa Janiny i Jana Kowalskich, o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej – intencja od dzieci
  • Poza parafia – ks. Stanisław – + Józef Kopeć – pogrzebowa
 • Niedziela
  • Godz. 7.30 – + Czesław w 19 rocznicę śmierci od córki
  • Godz. 10.30 – + Bronisław / greg /
  • Godz. 15.00 – O zdrowie dla Wiesławy