Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXIII Niedzieli w ciągu roku – 7 września 2014 roku

 1. Dziś przeżywamy 23. niedzielę w ciągu roku. Jest to również pierwsza niedziela września. Po mszy świętej nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Składka z dnia dzisiejszego na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 2. Pani Sołtys zaprasza wszystkich mieszkańców Czarnej za Zebranie Wiejskie na godzinę 16.00.
 3. W najbliższy poniedziałek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Msze święte jutro rano o godz. 8.00 i po południu o godz. 18.00. Po mszach poświęcenie ziarna siewnego.
 4. Od wtorku rozpoczniemy rekolekcje przed odpustem parafialnym na które zapraszamy całą parafie. Niech to duchowe przygotowanie pozwoli nam lepiej przeżyć naszą parafialną uroczystość. Odpust parafialny jest najważniejszym dniem w życiu parafii, dlatego kto nie musi niech zachowa charakter dnia świętego. Tegoroczne rekolekcje przed odpustem poprowadzi ks. Kazimierz Szmuc z Piotrkowa Trybunalskiego.
 5. Składka zbierana w czasie rekolekcji przeznaczona jest księdza rekolekcjonisty.

  PROGRAM REKOLEKCJI

  • Wtorek – 09.09.2014 rok
   • Godzina 16.00 – Spotkanie dla dzieci Szkoły Podstawowej
   • Godzina 18.00 – Msza święta z nauką ogólną
    Nauka dla wszystkich Rodzin z parafii
  • Środa – 10.09.2014 rok
   • Godzina 8.00 – Msza święta z nauką ogólną
   • Godzina 16.00 – Spotkanie dla wszystkich gimnazjalistów
   • Godzina 18.00 – Msza święta z nauka ogólną
    Spotkanie dla wszystkich grup parafialnych (Róże Różańcowe, RAM, Akcja Katolicka, Rada Parafialna, Ministranci, Dzieło Pomocy Powołaniom oraz dla wszystkich chętnych)
  • Czartek – 11.09.2014 rok
   • Godzina 8.00 – Spowiedź dla ludzi chorych i starszych
   • Godzina 9.00 – Msza święta dla ludzi chorych i starszych
   • SPOWIEDŹ ŚWIĘTA – od godz. 15.00 – 18.00
   • Godzina 18.00 – Msza święta z nauką ogólną

   

 6. W piątek, 12 września, w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi. Dzień naszego odpustu parafialnego. Msze święte w tym dniu: Uroczysta suma o godz. 11.00 z procesją wokół kościoła oraz po południu msza święta o godz. 18.00. W dzień odpustu nie ma postu od pokarmów mięsnych.
 7. Bardzo prosimy strażaków o obecność i pomoc w procesji. Prosimy także młodzież gimnazjalną o zabranie feretronów i figurek do procesji. Mile widziane poczty sztandarowe. Wszystkich ministrantów prosimy do udziału w liturgii mszy świętej.
 8. Jak co roku prosimy o pomoc dla kuchni na czas rekolekcji i odpustu parafialnego. Każda pomoc jest mile widziana.
 9. W sobotę msza święta rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00. W tym dniu wspominamy św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła.
 10. W najbliższą niedzielę wypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust parafialny w Rakszawie oraz w Medyni Głogowskiej.
 11. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Piotr Pelc z Kosiny z: Pauliną Haładyj z Czarnej – zapowiedź druga.
 12. Dziękujemy Rodzinom za porządek w kościele i kwiaty. W tym tygodniu za dekorację kwiatową na odpust i najbliższą niedzielę oraz porządek w kościele odpowiadają Róże Różańcowe.
 13. Spotkanie wszystkich Róż Różańcowych z naszej Archidiecezji w tym roku w Dulki 27 września. Jeżeli będą chętni nie tylko członkowie Róż , to zorganizujemy transport.
 14. Dziękujemy wszystkim organizatorom, sponsorom oraz osobom prywatnym, które włączyły się w przygotowanie i obsługę Pikniku Rodzinnego. Bez waszego zaangażowania, włożonej pracy i poświęcenia nie bylibyśmy w stanie tego udźwignąć i takich wrażeń doświadczyć. Już dziś zachęcamy i mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli liczyć na pomoc i zaangażowanie wszystkich mieszkańców naszej parafii.
 15. W prezbiterium naszego kościoła pojawiły się nowe taborety dla ministrantów, które są dopełnieniem wystroju naszej świątyni. Jest ich w sumie 30 sztuk. Część z nich znajduje się także w zakrystiach dla księży i ministrantów. Pragniemy podziękować wykonawcy, a zarazem ofiarodawcy, który zastrzegł sobie anonimowość.
 16. Dotychczasowe ławki z prezbiterium znajdują się na chorze parafialnym, który jest już otwarty.
 17. Jest prasa katolicka na ten tydzień, zaś na drugim stoliku są bezpłatne egzemplarze „Promyczków Dobra” jako zachęta dla Rodziców aby zapoznali się z tą propozycją dla swoich dzieci. Jest to prośba księdza Andrzeja, którego mieliśmy okazję poznać wraz ze śpiewającym zespołem z Nowego Sącza.

INTENCJE MSZALNE – 08.09. – 14.09.2014 roku

 • Poniedziałek
  • godz. 8.00 – + Tomasz, Maria i Franciszek
  • godz. 18.00 – O Boże błogosławieństwo dla Małgorzaty i Adama Chmiel z okazji 20 rocznicy ślubu od dzieci.
 • Wtorek – godz. 18.00
  • O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla osoby polecanej
  • W intencji dzieci i ich Rodziców które w tym roku przyjęły I Komunię Świętą.
  • W intencji Rodziców zmarłego Dawidka o łaskę wiary i nadziei od Zakładu Pogrzebowego „Haron”.
 • Środa
  • godz. 8.00 – + Józef Barnat
  • godz.18.00
   • +  Stefan Rejman od brata Edwarda
   • + Aniela Rozwód i + Stefania Blochura
 • Czwartek
  • godz . 9.00 – + Józefę Mastyj
  • godz. 18.00
   • W intencji uczestników pielgrzymki do Częstochowy o opiekę i wsparcie w życiu Matki Najswietszej
   • W intencji Rodziców Dawidka o laskę wiary i nadziei od matki chrzestnej.
 • Piątek
  • godz. 11.00 –
   • W intencji całej parafii
   • O Boże błogosławieństwo dla Rodzin przygotowujących tegoroczny wieniec dożynkowy
   • + Maria i Franciszek Chudzik
   • O łaskę wiary i modlitwy oraz miłosierdzie Boże dla dzieci i wnuków.
  • godz. 18.00 – W intencji proszących i dziękujących Matce Bożej w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Sobota
  • godz. 7.00 – O zdrowie dla chorych w parafii
  • godz. 18.00 – O łaskę wiary i nadziei dla Rodziców zmarłego Dawidka – intencja pogrzebowa
 • NIEDZIELA
  • godz. 7.30 – + Adam Mastyj od Rodziców
  • godz. 10.30
   • + Michał i Anna Pelc
   • + Anna Rejman z intencji Rodziny
  • godz. 15.00 – + Stefania, Roman, Antoni