Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXIV Niedzieli w ciągu roku – 13 września 2015 roku

 1. Dziś – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców
 2. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00.
 3. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa.
 4. We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.
  Odpust parafialny w Medyni Głogowskiej.
 5. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – msza święta wieczorna. Wspominamy w tym dniu świętych męczenników Korneliusza i Cypriana. We środę po mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W czwartek przypada 76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę.
  W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.
 7. W piątek będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona dzieci i młodzieży. Dzieci szkolne oraz młodzież gimnazjalną , jak i ze szkół ponadgimnazjalnych zapraszam na mszę świętą popołudniową.
  Po mszy świętej spotkanie dla RAM-u.
 8. Za tydzień – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku a zarazem Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy polecać pracowników mediów, zwłaszcza katolickich.
 9. Składka z przyszłej niedzieli na potrzeby parafialne z racji trzeciej niedzieli miesiąca.
 10. Dziękujemy Rodzicom bierzmowanych za zrobiony porządek w kościele oraz Różom Różańcowym za kwiaty na parafialny odpust. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie wczorajszej uroczystości. Panu kościelnemu, Panu organiście, Orkiestrze Dętej, ministrantom, Strażakom. Dziękuję za poczty sztandarowe ze szkoły i straży. Paniom w kuchni za ciężką pracę. Parafianom za złożone dary żywnościowe oraz ofiary pieniężne na odpustowy obiad. Bóg zapłać za wszystko.
 11. Wczoraj w czasie odpustu robione były zdjęcia z przebiegu uroczystości przez naszych parafian (pojawił się też jeden nie proszony pan). Zdjęcia te będą wystawione z numeracją i każdy będzie mógł sobie zamówić które chce. Jeżeli będą chętni można też będzie nabyć płytę ze zdjęciami. Bardzo proszę by nie nabywać u konkurencji.
 12. Pośród sponsorów stacji Drogi Krzyżowej mamy nowych ofiarodawców, są to Państwo Teresa i Tadeusz Maternia z Rodziną mieszkający na stałe w USA. Sponsorują Stację II. Mamy do zapłaty jeszcze Stację III.
 13. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy Rodziny: Bartman Lucyna, Lęcznar Alfred, Bytnar Krzysztof, Gromek Marek, Motyl Stanisław, Bieniasz Antoni, Kulka Dariusz, Skoczylas Janusz.
 14. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zaglądnijmy z ciekawości.
 15. Pani Sołtys wnosi pewną korektę dotyczącą zbierania podatku.
 16. Dnia, 26 września doroczna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Miejsca Piastowego koło Krosna. Jeśli będą chętni członkowie Róż i parafianie zorganizujemy wyjazd.
  Zapisy do 20 września.
 17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Adam Bartman. W jego intencji z racji pogrzebu zostanie odprawionych dziewięć intencji mszalnych. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

INTENCJE MSZALNE – 14.09.2015 – 20.09.2015

 • Poniedziałek
  • W intencji Rodzin przygotowujących tegoroczny wieniec dożynkowy: O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej
  • + Mieczysław Mastyj od żony
 • Wtorek – + Mieczysław Mastyj od córki Wandy
 • Środa
  • O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny
  • + Mieczysław Mastyj od Rodziny Barnat
 • Czwartek
  • + Mieczysław Mastyj od koleżanek córki ze Szpitala Miejskiego w Rzeszowie
  • + Aniela i Jan
 • Piątek
  • + Mieczysław Mastyj od koleżanek córki z Pro Familia – Rzeszów
  • + Zofia i Józef
 • Sobota – + Czesław od córki
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30 – + Antoni, Aniela i Maria Kiwała
  • Godz. 15.00 – + Władysław, Zofia i Maria Hodór