Ogłoszenia duszpasterskie z XXIV Niedzieli w ciągu roku – 17 września 2017 roku

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.
 2. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Cały ten tydzień poświęcony jest wychowaniu młodego pokolenia.
 3. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
  Zachęcam w tych dniach do udziału w liturgii dzieci i młodzież naszej parafii.
 4. W tym tygodniu msze święte:
  W poniedziałek tylko rano o godz. 7.00
  We wtorek o godz. 17.00 i o godz. 18.00
  Od środy do soboty msze rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00.
 5. We środę zapraszam na mszę świętą popołudniową rodziców klas trzecich na wspólną modlitwę i spotkanie.
 6. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 7. W sobotę wspominamy św. O. Pio.
 8. W najbliższą niedzielę składka przeznaczona jest na Diecezjalne Radio FARA
 9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  Michał, Antoni Daraż, s. Krzysztofa i Urszuli Kulka, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 427 z: Iwona, Barbara Król, c. Roberta i Barbary Magoń, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Łańcut – parafia św. Józefa – zapowiedź pierwsza.
  Tomasz Kulka z Czarnej z: Pauliną Krupa z Błędowy Tyczyńskiej – zapowiedź druga.
 10. Dziękujemy za zrobiony porządek w kościele i kwiaty. Bóg zapłać!. W tym tygodniu za porządek odpowiadają rodziny: Kiwała Zofia, Gala Władysław, Gala Stanisław, Bieniasz Monika, Bieniasz Andrzej, Morawa Tadeusz. Bieniasz Helena, Kot Wiesław.
 11. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Składka na potrzeby parafialne.
  Rada Parafialna informuje, że na spłacenie długu parafialnego który wynosił 30 tysięcy złotych do tej pory złożyło się 280 rodzin. Parafia nie posiada długu, gdyż brakujące pieniądze zostały wzięte z ofiar trzeciej niedzieli miesiąca.
  W najbliższym czasie każda rodzina zostanie poinformowana o swoich wpłatach na potrzeby kościoła i sprzątanie cmentarza. Rada zachęca pozostałe rodziny o uregulowanie tych należności. Ponadto Rada podaje do wiadomości, że na ogrzewanie kościoła pozostała kwota w wysokości 9669 złotych, zaś ostatni sezon grzewczy zamknął się kwotą 5038 złotych.
 12. Przypominam o zapisach na wyjazd 7 października w ramach akcji „ Różaniec do granic” Termin zgłoszeń 22 września. Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Komańczy, zaś pozostali chętni w dekanacie mają wyznaczony kościół stacyjny w Wietlinie /Bieszczady/ Szczegóły dotyczące programu tego wyjazdu na plakacie.
 13. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcam do zainteresowania się tematyką ochrony życia w „Gościu Niedzielnym” , czy też w „Niedzieli” o akcji „Różaniec do granic”.

INTENCJE MSZALNE – 18.09.2017 – 24.09.2017 roku.

 • Poniedziałek
  • Godz. 7.00 – + Bronisław Hodór / gregoriańska /
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Józef Kopeć – pogrzebowa
 • Wtorek
  • Godz. 17.00 – + Julia Panek od bratowej Stanisławy z rodziną
  • Godz. 18.00 – + Bronisław / greg /
  • Poza parafia – ks. Stanisław – + Józef Kopeć – pogrzebowa
 • Środa
  • Godz. 7.00 – + Piotr Welc od Stowarzyszenia „ Szaba”
  • Godz. 18.00 – + Bronisław / greg /
  • Poza parafia – ks. Stanisław – + Józef Kopeć – pogrzebowa
 • Czwartek
  • Godz. 7.00 – + Piotr Welc od Danuty i Marka Mastyj
  • Godz. 18.00 – + Bronisław / greg /
  • Poza parafia – ks. Stanisław – + Józef Kopeć – pogrzebowa
 • Piątek
  • Godz. 7.00 – + Piotr Welc od Stowarzyszenia „ Szaba”
  • Godz. 18.00 – + Bronisław / greg /
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Stanisław – + Józef Kopeć
 • Sobota
  • Godz. 7.00 – + Adam Orłoś w 6 rocznicę śmierci
  • Godz. 18.00 – + Bronisław / greg /
  • Poza parafia – ks. Stanisław – + Józef Kopeć – pogrzebowa
 • Niedziela
  • Godz. 7.30 – Z okazji 80 rocznicy urodzin dla Franciszka z prośbą o dalsze błogosławieństwo w życiu i opiekę Matki Bożej
  • Godz. 10.30 – + Bronisław / greg /
  • Godz. 15.00 – Dziękczynna z okazji 25 rocznicy ślubu dla polecanej rodziny z prośbą o błogosławieństwo Boże w dalszym pożyciu małżeńskim