Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXIX Niedzieli w ciągu roku – 16 października 2016 roku

 1. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II.
 2. Dzisiaj w całej Polsce liczenie wiernych w naszych świątyniach obecnych na mszach świętych. Dajmy się policzyć ministrantom stojącym u drzwi kościoła i nie uciekajmy z kościoła po błogosławieństwie. Zakończeniem każdej mszy świętej jest pieśń, która w swej nazwie ma tytuł – na zakończenie mszy świętej.
 3. W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek różaniec o godz. 17.00, a po nim msza święta, we środę msza święta tylko po południu o godz. 15.30.
  W czwartek i piątek msza święta o godz. 16.00 oraz godz. 17.00 różaniec, a po nim msza święta. W sobotę różaniec o godz. 17.00 a po nim msza święta.
 4. W poniedziałek różaniec prowadzi klasa szósta Szkoły Podstawowej. Na różaniec i mszę świętą zapraszam także Rodziców tej klasy.
 5. We wtorek, 18 października, liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy, pielęgniarek i służby medycznej. Różaniec poprowadzi Akcja Katolicka, którą zapraszam w tym dniu na swoje spotkanie.
 6. We środę msza święta tylko po południu o godz. 15.30 ze względu na moją nieobecność, gdyż muszę być w Białobrzegach O godz. 17.00 ksiądz Arcybiskup Mokrzycki będzie wprowadzał relikwie św. Jana Pawła II do parafialnego kościoła. Różaniec odmówimy sami po mszy świętej. Bardzo proszę by w tym dniu różaniec poprowadziły Róże z Zawodzia i Skotnika.
  We środę wspominamy błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszkę.
 7. W czwartek wspominamy św. Jana Kantego. Różaniec poprowadzą wszyscy ministranci, których zapraszam po mszy na spotkanie.
 8. W piątek wspominamy błogosławionego Jakuba Strzemię, którego prochy znajdują się w katedrze lwowskiej. Różaniec w tym dniu poprowadzi młodzież z RAM-u.
 9. W sobotę, 22 października Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. Różaniec poprowadzą Róże z Kmieci, Kołków , Podlasu, Podborza .
 10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła
 11. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Paweł, Dominik Ruszel, s. Waldemara i Małgorzaty Łukasz, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 373 z; Joanna, Maria Siuta, c. Mieczysława i Bożeny Kidackiej, urodzona w Rzeszowie, zamieszkała Czudec, ul. Strumykowa 74 – zapowiedź pierwsza.
 12. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodnia do sprzątania zapraszamy: Lęcznar Alfred, Balawender Mieczysław, Bytnar Krzysztof, Gromek Marek, Motyl Stanisław, Gromek Irena, Szydełko Marzena, Bieniasz Antoni.
 13. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych – pomyślmy o porządku na cmentarzu. Uwrażliwiam by nie robić z cmentarza śmietnika. Na śmiecie mamy wyznaczone miejsce i dostosujmy się do tego, gdzie i które śmiecie wyrzucać. Cmentarz świadczy o naszej wierze i naszej kulturze.
 14. Pragnę poinformować parafian, że w myśl obowiązujących przepisów, przy ubezpieczeniu budynków użyteczności publicznej, a takim jest kościół, kaplica i plebania – muszą być wyrobione księgi obiektów, w których będą podpisy protokołów okresowej kontroli stanu instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska. Są to badania roczne oraz pięcioletnie. Mamy już wyrobione księgi, zaś badania będą po nowym roku. Koszt tych ksiąg to kwota 2793 złotych. W razie nieszczęścia, bez tych ksiąg nie byłoby wypłacone odszkodowanie mimo płaconych co roku kwot ubezpieczenia. Stąd dzisiejsza składka na potrzeby parafii zostanie wykorzystana na pokrycie tych kosztów.

INTENCJE MSZALNE – 17.10.2016 – 23.10.2016

 • Poniedziałek – Godz. 17.00
  • + Ryszard / greg /
  • + Marian Bieniasz z Róży Ireny Pasierb
 • Wtorek – Godz. 17.00
  • + Ryszard / greg /
  • + Marian Bieniasz z Róży Ireny Pasierb
 • Środa
  • Godz. 15.30 – + Ryszard / greg/
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Marian Bieniasz od Zakładu Pogrzebowego „ Haron”
 • Czwartek
  • Godz. 16.00 – + Ryszard / greg /
  • Godz. 17.00 – + Marian Bieniasz od Pani Sołtys i Rady Sołeckiej
  • Ks. Stanisław – poza parafią – + Franciszek Pelc – intencja pogrzebowa
 • Piątek
  • Godz. 16.00 – + Marian Bieniasz od Rodziny Śliżak
  • Godz. 17.00 – + Ryszard / greg /
  • Ks. Stanisław – poza parafią – + Franciszek Pelc – intencja pogrzebowa
 • Sobota
  • Godz. 17.00 – + Ryszard / greg /
  • Ks. Stanisław – poza parafią – + Marian Bieniasz od Rodziny Lęcznar i Babiasz
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Wiktoria i Stanisław od córki
  • Godz. 10.30 – + Ryszard / greg /
  • Godz. 15.00 – + Zofia, Józef Barnat i zmarły brat Jerzy