Ogłoszenia duszpasterskie z XXV Niedzieli w ciągu roku – 18 września 2016 roku

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
 2. Dziś także liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży.
 3. Dzisiejsza składka na potrzeby parafialne z racji trzeciej niedzieli miesiąca.
 4. Msze święte w tym tygodniu o godz. 17.00 i 18.00.
  W sobotę msza święta tylko rano o godz. 7.00 i godz. 8.00.
 5. We wtorek wspominamy męczenników z Korei, zaś we środę świętego Mateusza Apostoła.
 6. We środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek, po mszy świętej spotkanie biblijne dla chętnych z parafii.
 8. W piątek wspominamy św. O. Pio. Po mszy świętej spotkanie dla ministrantów.
 9. W najbliższą niedzielę składka na katolickie radio diecezjalne.
 10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  Mateusz, Paweł Bartman, s. + Adama i Danuty Ruta, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 133 z: Natalia, Teresa Ossolińska, c. Zbigniewa i Grażyny Janda, urodzona w Rzeszowie, zamieszkała Borówki 32, parafia Borek Stary – zapowiedź pierwsza.
  Rafał Kozdroń z Czarnej z; Agnieszka Stecko z Rozborza – zapowiedź druga.
 11. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele i złożona ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy: Skuba Paweł, Rodziny: Drabicki, Kątnik, Bytnar, Kątnik Dariusz, Mastyj Anna, Rodzina Kostków, Ruszel Adam.
 12. W piątek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej w czasie której został poruszony temat naszej odpowiedzialności za cmentarz i jego utrzymanie. Cmentarz jest własnością parafii i parafia odpowiada za wszystko co jest na cmentarzu. Przez ostatnie dwa lata spora liczba naszych parafian płaci podatek w kasie gminnej, tak więc zwalnia się automatycznie z opłat na cmentarz, przez co kwota na zapłatę gospodarza cmentarza drastycznie spadła. Nie jest to wygórowana suma, tylko 10 złotych na cały rok. Proszę popytać sąsiadów – tam już od dwóch lat płaca po 20 złotych, by cmentarz był zadbany. u nas i ta suma wydaje się parafianom za duża. Jeżeli się to nie zmieni, to albo będziemy musieli zwolnić gospodarza z tego obowiązku i sami robić porządki we własnym zakresie, albo Rada sugeruje by od przyszłego roku puścić tzw. worek, gdzie każda rodzina będzie uiszczać tę wpłatę wraz ze swoim podpisem, że to uczyniła. Rada Parafialna jeszcze raz przypomina i prosi by te rodziny co tego nie uczyniły do tej pory uiściły tę kwotę u Pani Sołtys, gdyż wstyd byśmy w tak oczywistej sprawie żebrali.
  Drugą decyzją Rady jest wstrzymanie prac przy dachu cmentarza ze względu na brak środków. To co zostało zrobione, zostanie zabezpieczone i będzie czekać na lepsze czasy. Mamy dług parafialny i to jest najpilniejszą sprawą by z niego wyjść.
  Rada prosi Rodziny o uregulowanie wpłat w wysokości 100 złotych za rok 2016. Apeluje także by Rodziny przypomniały swoich sąsiadom, że taka składka jest zbierana, gdyż spora część rodzin nie uczęszcza do naszego kościoła, ale gdy zajdzie potrzeba z niego chcą korzystać. Jeżeli nie będzie naszej solidarności, to nasz apel będzie bezskuteczny.
 13. Jest jeszcze raz wystawiona książeczka o zagrożeniach w kupowanych zabawkach dla dzieci w cenie 2 złotych . Prosimy zwłaszcza młode Rodziny o zapoznanie się z tą pozycją. Może babcie zrobią prezent swoim wnuczkom by nie popełniały błędów na samym początku w wychowaniu swoich pociech.
 14. Zaproszenie do Jarosławia „Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin” – 8 października.
 15. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcam do czytania. Warto sięgnąć do „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

INTENCJE MSZALNE – 19.09.2016 – 25,09.2016 rok

 • Poniedziałek
  • Godz. 17.00 – + Janina Międlar w 14 rocznicę śmierci
  • Godz. 18.00 – + Stanisława / greg /
 • Wtorek
  • Godz. 17.00 – + Władysław i Zofia Hodór w rocznicę śmierci
  • Godz. 18.00 – + Stanisława / greg /
 • Środa
  • Godz. 17.00 – + Antoni, Aniela i Maria Kiwała
  • Godz. 18.00 – + Stanisława / greg /
 • Czwartek
  • Godz. 17.00 – + Helena Głowiak
  • Godz. 18.00 – + Stanisława / greg /
 • Piątek
  • Godz. 17.00 – + Wiesław Barnat od Rodziny Kluz
  • Godz. 18.00 – + Stanisława / greg /
 • Sobota
  • Godz. 7.00 – + Antoni i Stanisław Dziubek
  • Godz. 8.00 – + Stanisława / greg /
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Stanisława / greg /
  • Godz. 10.30 – W intencji Katarzyny z okazji 81 rocznicy urodzin – o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej od syna, córki z wnuczkami.
  • Godz. 15.00 – + Julia Kasprzyk w rocznicę śmierci od męża i syna z rodziną