Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXV Niedzieli w ciągu roku – 20 września 2015 roku

 1. Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja i naszego radia diecezjalnego, a także z programów religijnych w innych mediach.. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich.
 2. Dziś składka na potrzeby parafialne z racji trzeciej niedzieli miesiąca.
 3. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00.
 4. Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy w intencji celników, którym patronuje św. Mateusz.
 5. W środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wspominamy także w tym dniu św. Ojca Pio. We środę zapraszam wszystkich tegorocznych bierzmowanych na wspólną eucharystię by podziękować Bogu za przyjęty sakrament. Po mszy świętej zostaną rozdane indeksy, które będą potrzebne także w szkołach średnich.
 6. We czwartek po mszy świętej spotkanie dla ministrantów. Obecność obowiązkowa.
 7. W piątek wspominamy błogosławionego Władysława z Gielniowa.
 8. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Daniel, Tobiasz Jaszczur, s. Stanisława i Kazimiery Jasińskiej, urodzony w Przemyślu, zamieszkały Przedmieście Dubieckie 81, parafia Dubiecko z: Iwona, Anna Hołota, c. Bogumiła i Haliny Panek, urodzona w Rzeszowie, zamieszkała Czarna 684 – zapowiedź pierwsza.
 9. Dziękujemy Rodzinom za porządek w kościele , kwiaty i złożoną ofiarę. Bóg zapłać!
  W tym tygodniu do tej pracy prosimy: Lęcznar Władysław, Wilczak Tadeusz, Bożek Piotr, Zdeb Helena, Państwo Zabłoccy i Bucki, Rejman Edward i Państwo Kępa.
 10. Przypominamy Rodzinom, które jeszcze nie złożyły swojej ofiary na tegoroczne inwestycje o uregulowanie swoich zaległości, gdyż parafia zalega w płatności za wykonane prace przy plebanii.
 11. Z tegorocznego pikniku parafialnego, dzięki sponsorom, włożonej pracy naszych Pań, które przygotowały pyszne dania, ofiarnej pracy strażaków i Akcji Katolickiej po opłaceniu wszystkich należności, pozostało na zakup chłodni do kaplicy cmentarnej – siedem tysięcy złotych.
 12. Pani sołtys zaprasza na Zebranie Wiejskie 25 września.
 13. Zaproszenie Starosty Łańcuckiego oraz Burmistrza Miasta Łańcuta do wzięcia udziału w obchodach Święta Patrona Miasta i Powiatu Łańcuckiego sw. Michała Archanioła.
 14. Jest prasa katolicka na ten tydzień.

INTENCJE MSZALNE – 21.09.2015 – 27.09.2015 roku

 • Poniedziałek – + Józefę od córki
 • Wtorek – + Mieczysław od siostry
 • Środy
  • + Adam Orłoś w 4 rocznicę śmierci
  • W intencji bierzmowanych o moc wiary i siłę do dawania jej świadectwa
 • Czwartek – + Mieczysław od siostry
 • Piątek
  • + Anna Kuźniak
  • + Wilhelmina Ornat od rodziny
 • Sobota – Dziękczynna z okazji 30 rocznicy ślubu Ewy i Andrzeja z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze dni wspólnego życia oraz opiekę Matki Najświętszej.
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 W intencji rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30 + Emilia Lęcznar / początek gregorianki /
  • Godz. 15.00 + Jan Kuźniak