Ogłoszenia duszpasterskie z XXVI Niedzieli w ciągu roku – 27 września 2020 roku

1. Dziś ostatnia niedziela września. Za ławkami są myśli biblijne do zabrania, aby stały się mottem następnego miesiąca w naszym życiu.
  2. W tym tygodniu wspominamy świętych:
    • Poniedziałek – św. Wacława, męczennika
    • Wtorek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
    • Środa- św. Hieronima, doktora Kościoła
    • Czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus
    • Piątek – Świętych Aniołów Stróżów
  3. W poniedziałek i środę msza święta o godz. 17.00 oraz o godz. 18.00.
    We wtorek msza święta tylko o godz. 17.00.
  4. W poniedziałek , 28 września, Zebranie wiejskie w GOK-u o godz. 18.00.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy świętej o godz. 18.00. Spotkanie dla ministrantów.
  6. W czwartek, 1 października, początek nabożeństw różańcowych. Zachęcam do licznego udziału w tej modlitwie na cześć Maryi.
    Czwartek to także pierwszy czwartek miesiąca.
    Msza święta o godz. 17.00, a po niej nabożeństwo różańcowe w intencji powołań do służby Bożej w Kościele. Będziemy szczególnie się modlić w intencji naszego rodaka księdza diakona Mateusza Tabakę, który 12 października w Madrycie przyjmie święcenia kapłańskie.
    W czwartek będzie także msza święta rano o godz. 7.00.
  7. Piątek , pierwszy piątek miesiąca. Rano msza święta o godz. 7.00. od godz. 8.30 będę odwiedzał chorych z naszej parafii. Po południu od godziny 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta. O godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Sercu Pana Jezusa oraz różaniec, a następnie msza święta.
  8. Sobota, pierwsza sobota miesiąca. Rano msza święta o godz. 7.00, zaś po południu o godz. 17.00 czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po mszy świętej procesja różańcowa z figurą Pani Fatimskiej wokół kościoła.
  9. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Po południu w niedzielę , na mszy świętej o godz. 15.00 dzieci klasy trzeciej otrzymają poświęcone różańce , aby w czasie nabożeństwa wraz z rodzicami poprowadzić modlitwę różańcową.
  10. Po mszy świętej o godz. 15.00 i nabożeństwie różańcowym, pilne spotkanie Rady Parafialnej
  11. Składka z pierwszej niedzieli października na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  12. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele i wokół kościoła oraz kwiaty . Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy: ….
  13. Pragnę poinformować, że składka z trzeciej niedzieli października wyniosła 2500 złotych i zostanie przeznaczona na zapłatę za wykonane schody przed kościołem.
  14. Jest prasa katolicka . Ubogacajmy się jej treścią, aby być na bieżąco , czym żyje współczesny Kościół w Polsce i na świecie.

INTENCJE MSZALNE – 28.09.2020 – 04.09.2020 roku

• Poniedziałek
    • Godz. 17.00 – + Józef Czado / greg /
    • Godz. 18.00 – + Anna i Michał Pelc
    • Godz. 17.00 – + Józef / greg /
    • Godz. 17.00 – + Józef / greg /
    • Godz. 18.00 – + Stanisław Walat od zony i córek z rodzinami
    • Godz. 7.00 – W intencji chorych z naszej parafii
    • Godz. 17.00 – Stefania Orłoś ( początek mszy gregoriańskich)
    • Godz. 7.00 – W intencji zmarłych polecanych w wypominkach
    • Godz. 18.00 – + Stefania Orłoś / greg /
    • Godz. 7.00 – O nowe powołania do służby Bożej w naszej parafii
    • Godz. 17.00 – + Stefania Orłoś / greg /
    • Godz. 7.30 – + Franciszek Lęcznar od byłego Zespołu Śpiewaczego Czarniacy
    • Godz. 10.30 – + Stefania / greg /
    • Godz. 15.00 – + Adam Ruszel w 2 rocznicę śmierci

Od 1 października ks. Stanisław będzie odprawiał gregoriankę za śp. Stanisława Piela.