Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXVI niedzieli zwykłej – 29.09.2013 r.

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela września. Dzisiejsza niedziela w kalendarzu liturgicznym przykrywa święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w środę, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
 2. Msze święte w tym tygodniu codziennie rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 17.00.
 3. W najbliższy wtorek wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy  wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 17.00 . Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy  o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
  4. Wszystkie dzieci uczestniczące w nabożeństwie różańcowym będą mogły odebrać obrazki, które należy wkleić do zeszytu, by zebrane przez cały miesiąc odsłoniły  naszą składankę.                                                                                                                            Różaniec w tym tygodniu poprowadzą następujące klasy:                                                                                                            We wtorek        – klasa II  i  klasa III Szkoły Podstawowej                                                                                               We środę           – klasa IV i  V Szkoły Podstawowej                                                                                               W czwartek     – klasa VI  i  klasa I Gimnazjum                                                                                                  W piątek            – klasa II  i  klasa III Gimnazjum                                                                                                  W sobotę           –  Akcja Katolicka                                                                                                         Prosimy o przystąpienie uczniów tych klas do spowiedzi w wyznaczony dzień tego tygodnia, gdyż ks. Marian pozostanie sam w parafii i w pierwszy  piątek nie da rady wszystkich na raz wyspowiadać.
  5.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.  Dlatego w czwartek prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. Po mszy świętej spotkanie dla ministrantów.     
  6. W pierwszy piątek miesiąca Okazja do spowiedzi świętej                pierwszo piątkowej w naszym kościele od godziny 16.00, kiedy rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe połączone z oddaniem czci Sercu Pana Jezusa, a następnie msza święta.                                                                                                        Przed południem wyjątkowo od godziny 10.00 będę odwiedzał chorych.
  7.  W pierwszą sobotę  miesiąca powierzamy się   Niepokalanemu  Sercu  Maryi odmawiając różaniec w czasie nabożeństwa za parafię.
  8  .W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwo różańcowe w niedziele o godz. 15.00, a po nich  msza święta.
  9.  Składka z przyszłej niedzieli na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  `10. W niedzielę rozpoczyna się także Tydzień Miłosierdzia. Episkopat Polski bardzo prosi wszystkich wiernych, by w najbliższą niedzielę wspomóc poszkodowanych chrześcijan w Syrii. Możemy to uczynić składając na ten cel swoje ofiary do puszek po każdej mszy świętej. Zachęcamy do włączenia się do tej akcji.
  11.  Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Łukasz Kobryło z Czarnej z: Izabela Mucha z Rzeszowa – zapowiedź druga.
  12.  Dziękujemy Rodzinom za posprzątanie kościoła i wystrój świątyni. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy Rodziny: Cisek Waldemar, Baran Piotr, Pondel Andrzej, Wołos Janina, Wacnik Mirosław, Wilczak Krzysztof, Skrobacz Janusz, Balawender Zofia, Soszyński Łukasz.
  13. Przypominamy, że jest organizowana Pielgrzymka do Częstochowy i Krakowa w dniach 19 i 20 październik. Bardzo prosimy o zapisywanie się na listę, gdyż musimy potwierdzić noclegi, a jeśli nie będzie chętnych to je odwołać.
  14. Jest prasa na ten tydzień . Obok „ Niedzieli”  i „ Gościa Niedzielnego” , jest także „ Rycerz Niepokalanej „ . Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 30.09.2013 – 06.10.2013 r.

 

Poniedziałek  – godz.   7.00    – + Wanda Jurek od chrześnicy Agnieszki z Rodzin                                                                                                                 – godz. 17.00   – +  Adam Barnat / gtreg /

Wtorek           – godz.   7.00   – + Wanda Jurek od Teresy Kuźniar z Rodzina

                      – godz. 17.00   – + Józef Pasierb / początek gregorianki /

Środa              – godz.   7.00   – + Wanda Jurek od siostry Haliny z Rodzin                                                                                                                                     – godz. 17.00   – +  Józef Pasierb / greg /

Czwartek       – godz.   7.00    – + Wanda Jurek od męża

–  godz. 17.00   – + Józef / greg /

Piątek            – godz.    7.00   – + Wanda Jurek od corki

– godz. 17.00    – + Józef / greg /

Sobota           – godz.   7.00    – + Wanda Jurek od syna

                      – godz. 17.00    – + Józef / greg /

                                                  NIEDZIELA

Godz.   7.30   –  + Adam Mastyj z okazji uro9dzin od Rodziców

Godz. 10.30   – + Bogdan Kluz

Godz. 15.00   – + Józef /greg /