Ogłoszenia duszpasterskie z XXX Niedzieli w ciągu roku – 23 października 2016 roku

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.

2. Msze święte w tym tygodniu:
Poniedziałek i wtorek – godz. 17.00.
Środa – rano – godz. 7.00 i po południu o godz. 17.00 .
Czwartek i piątek – godz. 16.00 i godz. 17.00
Sobota – godz. 7.00 i po południu o godz.18.00 – ze względu na spowiedź w Palikówce.

3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek błogosławionego księdza Jana Balickiego i w piątek świętych Szymona i Judę Tadeusza.

4. Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:
Poniedziałek – klasa I gimnazjum
Wtorek – klasa II gimnazjum
Środa – klasa III gimnazjum
Czwartek – Członkowie Kółka Misyjnego działającego w naszej szkole
Piątek – klasa IV, V i VI Szkoły Podstawowej
Sobota – klasy III Szkoły Podstawowej

5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Paweł Ruszel z Czarnej z: Joanna Siuta z Czudca – zapowiedź druga.

6. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele i kwiaty. Bóg zapłać!
Na ten tydzień prosimy dalsze rodziny, a są to: Kulka Dariusz, Skoczylas Janusz, Lęcznar Władysław, Bożek Piotr, Wilczak Tadeusz, Rodzina Państwa Zabłockich, Buckich, Kępa.

7. Informuję, że ofiara z trzeciej niedzieli miesiąca na potrzeby parafialne wyniosła 2500 złotych, zaś wszystkich parafian na mszach świętych było 702 osoby co stanowi 50% parafian.

8. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych.
Przy ołtarzach bocznych i na stolikach za ławkami zostały wyłożone specjalne kartki wypominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii.

9. Za zmarłych modlimy się przez cały miesiąc listopad oraz przez cały rok w każdy pierwszy piątek miesiąca. W ich intencjach odprawiane są także msze święte.

10. Pragnę poinformować, że będzie zamknięta droga na cmentarz od głównego wejścia ze względu na jej remont. Będzie poszerzona i położona nowa nawierzchnia. Planowane zakończenie przed uroczystością Wszystkich Świętych.

11. Akcja Katolicka naszego dekanatu organizuje pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik na uroczystości zakończenia Roku Miłosierdzia. Koszt 50 złotych. Zapisy do końca października w zakrystii lub u Pani Prezes Marii Tabaka.

12. W minionym tygodniu w wyniku pożaru został poważnie zniszczony dom Pana Artura Lęcznar z Kołków – Koniec. Sytuacja jest o tyle poważna, że idzie zima, a poszkodowany pozostał praktycznie bez możliwości zamieszkania. Wychodząc naprzeciw nieszczęściu Pana Artura Rada Parafialna i Rada Sołecka bardzo proszą o pomoc finansową by zapewnić chociażby minimum podstawowych rzeczy do życia. W najbliższą niedzielę po mszach świętych przedstawiciele Rady Sołeckiej i Rady Parafialnej będą zbierać na ten cel nasze ofiary do puszek. Pomóżmy Panu Arturowi, bo każdy z nas może się znaleźć w podobnej sytuacji.

13. Informacja z poczty – znaleziono klucze. Prawdopodobnie od mieszkania.
Są do odebrania w Urzędzie Pocztowym Czarna.

14. Jest prasa katolicka. Obok stałych tygodników jest także czasopismo:
„Chrystus i Ty” o żołnierzach wyklętych w cenie 2 złotych za egzemplarz.
Jest także „ Mały Gość Niedzielny”

INTENCJE MSZALNE – 24.10. 2016 – 30.10.2016

• Poniedziałek – godz. 17.00