Ogłoszenia duszpasterskie z XXX Niedzieli w ciągu roku – 29 października 2017 roku

 1. Jeszcze dziś, jutro i we wtorek nabożeństwo różańcowe na które serdecznie zapraszam wszystkich parafian.
 2. Jutro, tj. w poniedziałek msza święta o godz. 16.00 oraz o godz. 17.00. .
 3. We wtorek od godz. 16.00 spowiedź dla wszystkich parafian przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Zapraszam zwłaszcza dzieci i młodzież gdyż nie będzie księdza Kazimierza w pierwszy piątek miesiąca, a ponadto możemy w stanie łaski uświęcającej pomóc naszym zmarłym przez ofiarowane w ich intencji odpusty . We wtorek msza święta o godz. 17.00.
 4. We środę , 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych.
  Msza święta o godz. 7.30, następna o godz. 10.00 oraz msza święta na cmentarzu – w kaplicy, o godz. 13.00. Po tej mszy świętej procesja żałobna zakończona błogosławieństwem przy krzyżu.
 5. W czwartek , 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
  W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem.
  Msza święta w kościele parafialnym – rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00 połączona z modlitwą wypominkową i modlitwą ze św. Janem Pawłem II o nowe powołania do służby Bożej z racji pierwszego czwartku.
  O godz. 14.30 – msza święta w kaplicy, a po niej procesja na cmentarz choleryczny.
 6. Od 1 do 8 listopada, odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.
 7. W pierwszy piątek miesiąca od 8.30 odwiedzę chorych, zaś po południu od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, zakończone nabożeństwem do Serca Pana Jezusa i Koronką Miłosierdzia za zmarłych polecanych w wypominkach.
  Po nabożeństwie msza święta.
 8. W sobotę msza święta o godz. 17.00 połączona z modlitwą do Matki Bożej z racji pierwszej soboty miesiąca.
 9. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Składka z przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji. Po południu o godz. 15.00 – różaniec za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach, a następnie msza święta.
 10. Dziękujemy Rodzinom za porządek w kościele i złożona ofiarę.. Bóg zapłać!
  W tym tygodniu za porządek odpowiadają następujące Rodziny: Pani Pietraszek, Daniel Eugeniusz, Lęcznar Renata, Państwo Jęczalik, Kuźniak Bogusław, Rejman Wiesław, Peszko Zygmunt, Pilawa Dariusz, Państwo Sowa.
 11. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcam do czytania. Jest także „Mały Gość Niedzielny”.

INTENCJE MSZALNE – 30.10.2016 – 05.11.2016

 • Poniedziałek
  • Godz. 16.00 – + Marcin Kopeć w 6 rocznicę śmierci
  • Godz. 17.00 – + Władysław /greg./
 • Wtorek
  • Godz. 17.00 – + Józef Kopeć w 1 rocznicę śmierci
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Julia Panek – pogrzebowa
 • Środa – Uroczystość Wszystkich Świętych
  • Godz. 7.30 – + Tadeusz Napieralski
  • Godz. 10.00 – Za parafian
  • Godz. 13.00 – + Marcin Kopeć w rocznicę śmierci od Rodziny Bieleckich.
 • Czwartek – Wspomnienie Wszystkich Zmarłych
  • Godz. 7.00 – Za wszystkich zmarłych naszych parafian
  • Godz. 14.30 – Za zmarłych pogrzebanych na cmentarzu cholerycznym
  • Godz. 17.00 – + Msza za zmarłych polecanych w tym dniu w wypominkach.
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Julia Panek – pogrzebowa
 • Piątek
  • Godz. 17.00 – Msza święta za zmarłych polecanych w tym dniu w wypominkach
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Julia Panek – pogrzebowa
 • Sobota
  • Godz. 17.00 – Msza święta za zmarłych polecanych w tym dniu w wypominkach
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Julia Panek – pogrzebowa
 • Niedziela
  • Godz. 7.30 – + Tadeusz Toma od rodziny
  • Godz. 10.30 – + Józef Balawender
  • Godz. 15.00 – + Tadeusz Łyczko od dzieci