Ogłoszenia duszpasterskie z XXXI Niedzieli w ciągu roku – 30 października 2016 roku

 1. Jeszcze dziś i jutro nabożeństwo różańcowe na które serdecznie zapraszam wszystkich parafian.
 2. Dziś po mszach świętych zbiórka do puszek. Naszą ofiarnością chcemy pomóc w przygotowaniu wnętrza domu, który uległ spaleniu dla Pana Artura Lęcznar.
 3. Jutro od godz. 16.00 spowiedź święta dla całej naszej parafii przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
  Zapraszam zwłaszcza dzieci i młodzież gdyż nie będzie Księdza Kazimierza w pierwszy piątek miesiąca, a ponadto możemy w stanie łaski uświęcającej pomóc naszym zmarłym przez ofiarowane w ich intencji odpusty
  Różaniec o godz. 17.00, a następnie msza święta.
  Dzieci, które zbierały naklejki na nabożeństwach różańcowych, i oddały plansze proszę o obecność – otrzymają zasłużone nagrody.
 4. We wtorek, 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych.
  Msza święta o godz. 7.30, następna o godz. 10.00 oraz msza święta na cmentarzu – w kaplicy, o godz. 13.00. Po tej mszy świętej procesja żałobna. Podczas niej będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin, a także będziemy błogosławić groby. To żałobne nabożeństwo zakończymy błogosławieństwem przy krzyżu.
 5. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
  W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem.
  Msza święta w kościele parafialnym – rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 17.00 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  O godz. 14.30 – msza święta w kaplicy, a po niej procesja na cmentarz choleryczny w czasie której będziemy się modlić za dusze polecane w wypominkach.
 6. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.
 7. We czwartek msza święta wypominkowa o godz. 17.00 z nabożeństwem ku czci św. Jana Pawła II z racji pierwszego czwartku miesiąca. Modlić się będziemy o nowe powołania do służby Bożej oraz za zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii.
 8. W pierwszy piątek miesiąca od 8.30 odwiedzę chorych, zaś po południu od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, zakończone nabożeństwem ku czci do Serca Pana Jezusa i Koronką Miłosierdzia za zmarłych polecanych w wypomnikach. Po nabożeństwie msza święta.
 9. W sobotę msza święta wypominkowa o godz. 17.00 połączona z modlitwą do Matki Bożej z racji Nowenny przed 100- leciem objawień w Fatimie.
 10. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Składka z przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji.
  Po południu o godz. 15.00 – różaniec za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach, a następnie msza święta.
 11. Dziękujemy Rodzinom za porządek w kościele i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu za porządek odpowiadają następujące Rodziny: Wilk Stanisław, Pani Nycz i Państwo Świgoń, Cyrnek Janina, Państwo Niemczak, Guzek Barbara, Państwo Bieniasz, Lęcznar Krzysztof, Rodziny Państwa Panków : Panek Mieczysław i Panek Rafał.
 12. Przypominamy, ze do jutra można się wpisywać na pielgrzymkę do Krakowa- Łagiewnik na zakończenie Roku Jubileuszowego.
 13. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcam do czytania.
 14. Urząd Gminy wydał kolejny Biuletyn, który prosimy zabrać do domu.
  Przy tej okazji pragnę w imieniu wszystkich mieszkańców Czarnej podziękować Panu Wójtowi i Radnym Gminy za wyrażenie zgody na modernizację drogi na cmentarz oraz wykonaną pracę.

INTENCJE MSZALNE – 31.10.2016 – 06.11.2016

 • Poniedziałek
  • Godz. 17.00 – + Marian Bieniasz od Ireny Bieniasz z rodziną
  • Poza parafią – ks. Stanisław – W intencji chorych z naszej parafii
 • Wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych
  • Godz. 7.30 – + Helena Kiwała
  • Godz. 10.00 – + Wiesław Kluz / początek mszy świętych gregoriańskich
  • Godz. 13.00 – W intencji wszystkich zmarłych z naszej parafii
 • Środa – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
  • Godz. 8.00 – W intencji wszystkich zmarłych
  • Godz. 14.30 – Kaplica cmentarna – + Maria Hodór od rodziny
  • Godz. 17.00
   • + Wiesław /greg /
   • Wypominkowa
 • Czwartek
  • Godz. 17.00 – Wypominkowa
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Wiesław Kluz / greg /
 • Piątek – godz. 17.00
  • Wypominkowa
  • + Wiesław / greg /
 • Sobota
  • Godz. 17.00 – Wypominkowa
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Wiesław / greg /
 • Niedziela
  • Godz. 7.30 – + Wiesław / greg /
  • Godz. 10.30 – + Stanisław Michno w 9 rocznicę śmierci
  • Godz. 15.00 – + Stanisława / k/ i Kasper