Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXXII Niedzieli w ciągu roku – 8 listopada 2015 roku

 1. Dziś VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który poświęcony jest Syrii. Pragniemy im ofiarować naszą modlitwę, nasz czas oraz wspomóc ich materialnie poprzez Papieskie Stowarzyszenie – Pomoc Kościołowi w Potrzebie, na które przeznaczamy nasze dzisiejsze ofiary do puszek po każdej mszy świętej.
 2. Zaraz po mszy świętej nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.
  Po południu przed mszą świętą różaniec w intencji wszystkich zmarłych.
 3. Przez cały tydzień modlimy się za zmarłych w wypominkach przed mszą świętą o godz. 18.00, zaś za polecane dusze zmarłych sprawujemy mszę świętą o godz. 17.00 dnia następnego.
 4. Jutro – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o naszej modlitwie w intencji widzialnej głowy Kościoła.
 5. We wtorek wspominamy św. Leona Wielkiego, papieża
 6. W środę – 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości Gminne w Medyni Głogowskiej o godz. 8.00. U nas o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza święta. Pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę.
  We środę wspominamy św. Marcina.
 7. Wójt Gminy Czarna oraz Pani Sołtys zaprasza wszystkich mieszkańców Czarnej na V Spacer Niepodległościowy. Początek o godz. 14.00 od Pomnika Milenijnego , zaś zakończenie koło Remizy Strażackiej – wspólnym ogniskiem.
 8. We czwartek wspominamy św. Jozafata, w piątek zaś pierwszych polskich męczenników : Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
 9. W czwartek po mszy świętej o godz. 18.00 zapraszam Radę Parafialna na spotkanie.
 10. W najbliższą niedzielę składka na potrzeby parafialne z racji trzeciej niedzieli miesiąca.
 11. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Hodur Wiesław, Świętoniowski Adam, Świetoniowski Paweł, Tyszkiewicz Tomasz, Kulka Lesław, Kogut Andrzej, Dobek Krzysztof, Ząbek Marek.
 12. Akcja Katolicka, Rada Sołecka i Rada Parafialna zapraszają wszystkich Czarneńskich Seniorów na Dzień Seniora , który odbędzie się 14 listopada – sobota – w Ośrodku Kultury w Czarnej. Wpisowe 25 złotych . Msza święta w intencji Seniorów w kościele parafialnym o godz. 15.00. Przygrywać będzie kapela „Wysoczanie”.
 13. Komunikat o zbieranej racie podatku gruntowego. (zobacz tutaj)
 14. Jest prasa katolicka . Warto czytać bo jest to prosty sposób poszerzania naszej wiedzy o Kościele w kraju i za granicą.

INTENCJE MSZALNE – 09.11.2015 – 15.11.2015 roku

Od poniedziałku do soboty msze za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.00. Druga msza święta o godz. 18.00. Będą odprawiane następujące intencje:

 • Poniedziałek – + Bronisława Frączek od Zofii z mężem
 • Wtorek – + Bronisława Frączek od członków Róży Różańcowej
 • Środa – + Bronisława Frączek od córki Krystyny
 • Czwartek – + Bronisława Frączek od wnuczki Barbary z Rodziną
 • Piątek – + Bronisława Frączek od Rady Soleckiej
 • Sobota – + Bronisława Frączek od Kazimierza i Tadeusza Rejman
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30 – + Edward Skrobacz w 21 rocznicę śmierci od syna z Rodziną
  • Godz. 15.00
   • + Józefa i Franciszek Balawender
   • + Józef Kluz od syna