Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXXIII Niedzieli w ciągu roku – 13 listopada 2016 roku

 1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Iraku. Pamiętajmy o naszych siostrach i braciach, którzy dzisiaj oddają życie i są prześladowani tylko dlatego, że wierzą w Chrystusa.
 2. W dzisiejsze niedzielne popołudnie o godz. 15.00 różaniec za naszych zmarłych polecanych w wypominkach i spoczywających na naszym cmentarzu, a następnie msza święta.
 3. Codziennie o godz. 17.00 polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Po nabożeństwie msza święta.
 4. W poniedziałek, wtorek i czwartek msze wypominkowe, zaś w pozostałe dni msze święte według intencji zamawianych. Msze święte o godz. 17.00.
  W poniedziałek msza święta rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 17.00.
 5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością Chrystusa Króla oraz Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zapraszam wszystkich parafian do udziału we mszach świętych i modlitwach związanych z uroczystym zakończenie Roku Jubileuszowego.
 7. W czwartek czcimy św. Elżbietę Węgierską, zaś w piątek bł. Karolinę Kóżkównę.
 8. W sobotę wyjeżdżający do Łagiewnik zgromadzą się o 7.00 rano przed kościołem skąd zostaną zabrani na uroczystości w Krakowie.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto patronalne (tytularne) Akcji Katolickiej i ministrantów.
 10. W przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele Jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.
 11. Składka z przyszłej niedzieli na potrzeby parafialne z racji trzeciej niedzieli miesiąca.
 12. W najbliższą niedzielę, po sumie koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży Zespołu Szkół Czarna. Prosimy o zaplanowanie sobie dłuższego pobytu w kościele.
 13. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy Rodziny: Pelc Lesław, Pelc Andrzej, Piekło Wiesław, Nizioł Wacław, Państwo Rogowscy i Trojnar, Zdeb Stanisław i Michno
 14. Od poniedziałku nasze domy będzie odwiedzał Pan kościelny któremu chcemy podziękować za jego ofiarną pracę dla naszej wspólnoty dobrowolną ofiarą. Jest to nasz , od lat tradycyjny sposób wynagrodzenia Panu Markowi, tak więc nie uchylajmy się od tego obowiązku.
  Dodatkowo Pan Marek będzie zbierał podpisy pod Europejską Inicjatywę Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci” służącą obronie tożsamości Małżeństwa i Rodziny. Celem inicjatywy jest zebranie do 10 grudnia jednego miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, ze w prawie UE małżeństwo będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie Rodziny. Prosimy o podpisywanie się, jak najwięcej osób z naszych Rodzin. Potrzebny będzie numer peseli i podpis osoby podającej swoje dane.
 15. Informujemy, że w tym roku nie będzie organizowany Dzień Seniora oraz Spotkanie Opłatkowe ze względu na remont Domu Kultury.
 16. Próby scholii będą w piątek o godz. 16.00. Zachęcamy do udziału dziewczęta i chłopców ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum do przyłączenia się do tej grupy śpiewającej w naszym kościele.
 17. Przez najbliższe trzy dni będę uczestniczył w rekolekcjach kapłańskich poza parafia dlatego w ważnych sprawach proszę dzwonić do mnie na podany na stronie internetowej numer komórkowy parafii. Ten numer będzie podany w gablocie ogłoszeń i w oknie na plebanii.
 18. Przez najbliższy tydzień do niedzieli włącznie proszę młodzież o wpisywanie się w zakrystii na listę chętnych do uczestnictwa w katechezie przedmałżeńskiej.
  Wczoraj zgłosiły się tylko cztery osoby.
 19. Firma projektowa działająca na zlecenie PGE Dystrybucja SA zajmująca się wykonywaniem projektu przebudowy linii energetycznej napowietrznej na kablową zwraca się z prośbą do właścicieli działek o większe zaangażowanie i pomoc w zakończeniu prac projektowych.
 20. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcam do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 14.11.2016 – 20.11.2016 rok

 • Poniedziałek
  • Godz. 7.00 – W intencji zmarłych polecanych w wypominkach
  • Godz. 17.00 – + Wiesław / greg /
 • Wtorek
  • Godz. 17.00 – + Wiesław / greg /
  • Poza parafia – ks. proboszcz – W intencji zmarłych polecanych w wypominkach
 • Środa
  • Godz. 17.00 – + Wiesław / greg /
  • Poza parafia – ks. proboszcz – W intencji chorych z parafii
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Franciszek Pelc – intencja pogrzebowa.
 • Czwartek
  • Godz. 17.00 – W intencji zmarłych polecanych w wypominkach
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Wiesław / greg /
 • Piątek
  • Godz. 17.00 – + Wiesław / greg /
  • Poza parafia – ks. Stanisław – Marian Bieniasz od Rodziny Bieleckich
 • Sobota
  • Godz. 17.00 – + Wiesław / greg /
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Marian Bieniasz od Krystyny Michno
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Marian Bieniasz od sąsiadów
  • Godz. 10.30 – + Wiesław / greg /
  • Godz. 15.00 – + Marcin Kopeć od Rodziny Bieleckich