Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXXIII Niedzieli w ciągu roku – 15 listopada 2015 roku

 1. Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. W odpowiedzi na usłyszane dziś słowo Boże nie szczędźmy starań, aby osiągnąć szczęście wieczne. Módlmy się także o nawrócenie grzeszników i pomagajmy duszom w czyśćcu cierpiącym.
 2. W tym tygodniu podobnie, msze święte po południu o godz. 17.00 i 0 godz. 18.00.
  Przed mszą świętą o godz. 18.00 modlimy się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. W poniedziałek będzie wyjątkowo msza święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rano o godz. 8.00.
 4. We wtorek wspominamy św. Elżbietę Węgierską
 5. W środę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc, która zginęła 18 XI 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety. U nas – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a następnie – msza święta wieczorna. Po mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W czwartek wspominamy błogosławioną Salomeę, zaś w piątek św. Rafała Kalinowskiego.
 7. W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Polecać będziemy Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych.
 8. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego i Liturgicznej Służby Ołtarza. Na sumie obrzęd włączenia do grona ministrantów kandydatów z klasy III.
 9. Składka z Uroczystości Chrystusa Króla na pomoc dla Domu Księży Emerytów „Emaus” w Korczynie.
 10. Od poniedziałku Pan Kościelny będzie odwiedzał rodziny naszej parafii i zbierał dobrowolną ofiarę za całoroczną pracę w kościele. Umiejmy docenić jego cichą i systematyczną posługę dla nas wszystkich.
 11. Dziękujemy Rodzinom za zrobione porządki w kościele. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny : Czarnota Antoni, Gołojuch Janusz, Stopyra Marian, Stochła Krzysztof, Michno Antoni, Michno Piotr, Rejman Stanisław i Kłosowski Andrzej.
 12. Pani Sołtys Wsi Czarna oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na kolejne Nocne Czytanie. Tym razem czytamy „Zemstę” Aleksandra Fredry. Początek 19 listopada o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury w Czarnej.
 13. Odbyło się Zebranie Rady Parafialnej na którym podsumowane dotychczasowe prace i oceniono sytuację duszpasterską i materialną w naszej parafii. Pozostało jeszcze półtora miesiąca do końca roku kalendarzowego więc warto zapoznać się z niektórymi sprawami naszej wspólnoty parafialnej. Rada Parafialna przypomina o zobowiązaniach Rodzin naszej wspólnoty na rzecz:
  • kościoła – ofiara na ogrzewanie,
  • kaplicy cmentarnej – planowa rozbudowa i wymiana blachy na kaplicy,
  • plebanii – dokończenie prac związanych z dachem.

  Do tej pory na te cele złożyło ofiarę 210 rodzin, co stanowi połowę wszystkich Rodzin.
  Nie uregulowane są nadal płatności związane z dachem na plebanii.
  Na dziś parafia ma dług w wysokości 15 tysięcy złotych.
  Rada Parafialna ponownie apeluje i prosi o zrozumienie i solidarność w wywiązaniu się z tych płatności. Na koncie parafialnym znajdują się dotychczasowe wpłaty na wymienione cele oraz pieniądze na zakup chłodni. Pieniędzy tych nie może wybrać ani ksiądz, ani członek rady bez dwóch podpisów: księdza proboszcza i członka Rady Duszpasterskiej za zgodą pozostałych członków Rady. Tegoroczny sezon grzewczy rozpoczęliśmy kwotą 3725 złotych.

 14. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do czytania.