Chwileczkę...

Ogłoszenia parafialne z XXX Niedzieli w ciągu roku – 25 października 2015 roku

 1. Dziś kończymy Tydzień Misyjny. Składka z dnia dzisiejszego na misje.
 2. Dzisiejsza niedziela to dzień wyborów naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Każdy oddany głos zdecyduje jakiej chcemy Polski i jaka Polska będzie.
  Uczyńmy wszystko z naszej strony byśmy nie popełnili grzechu zaniedbania.
 3. W tym tygodniu msze święte o godzinie 18.00.
 4. We środę, 28 października, w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
 5. Kończy się miesiąc październik. Jeszcze przez tydzień będziemy mogli się włączyć do modlitwy różańcowej w naszej świątyni. W tym tygodniu Różaniec poprowadzą dzieci i młodzież naszej szkoły oraz Róże Różańcowe.
  • Poniedziałek – klasy I i II wraz z Rodzicami
  • Wtorek – klasa III i IV wraz z Rodzicami
  • Środa – klasa V i VI wraz z Rodzicami
  • Czwartek – klasa I , II i III Gimnazjum z Rodzicami.
  • Piątek – Róże Różańcowe z Kmieci i Cierpisza
  • Sobota – Róże Różańcowe z Kołków i Podborza.
 6. We środę po różańcu spotkanie dla gimnazjalistów i ich Rodziców z wszystkich trzech klas.
 7. Nie zapominajmy również w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. Zachowajmy również należyty porządek zarówno na cmentarzu, jak i wokół niego.
 8. W najbliższą sobotę od godz. 16.30 będzie spowiedź dla całej parafii przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Będzie trzech księży. Dla gimnazjalistów i dzieci Szkoły Podstawowej będzie to również spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca. Prosimy Rodziców o zachęcenie i dopilnowanie – najlepiej być razem z nimi – by w pierwszych dniach listopadowych zyskać odpust zupełny za naszych bliskich zmarłych.
 9. W najbliższą niedzielę 1 listopada, będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba.
   Porządek mszy świętych:

  • rano o godz. 7.00,
  • suma – godz. 10.00
  • Msza święta na cmentarzu o godz. 13.00, zaś po niej uroczysta procesja połączona z błogosławieństwem grobów.

  Serdecznie zapraszamy, aby osobiście być obecnym i modlić się nie tylko za bliskich nam zmarłych, ale jako wspólnota Kościoła prosić o Boże Miłosierdzie dla wszystkich, którzy wciąż jeszcze oczekują wybawienia i oczyszczenia.

 10. Składka z najbliższej niedzieli na potrzeby parafialne.
 11. W Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w kolejnych dniach do 8 listopada wierni mogą zyskiwać odpusty zupełne przyjmując Komunię świętą i nawiedzając cmentarz , gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolna modlitwę za zmarłych.
 12. By zyskać odpusty za zmarłych trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy zatem do skorzystania ze spowiedzi świętej w najbliższą sobotę.
 13. Ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych zmiana tajemnic różańcowych oraz niedziela adoracyjna będzie w drugą niedzielę listopada – 8 listopada.
 14. Na ołtarzach bocznych i na stolikach za ławkami są kartki wypominkowe, w których możemy wypisać naszych zmarłych, by polecać ich w mszach świętych i Koronce do Miłosierdzia Bożego.
 15. Dziękujemy Rodzinom za posprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać!
  W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy wyjątkowo w piątek. Prosimy Rodziny: Budzyń Władysława, Przybyło Stanisław, Przybyło Piotr, Pelczyk Róża, Chmiel Stanisław, Dubiel Andrzej, Kiwała Andrzej, Kania Józef, Zarzycki Adam.
 16. Pragniemy poinformować, że składka z trzeciej niedzieli października wyniosła 2300 złotych. Została przeznaczona na dalsze prace związane z przygotowaniem zagospodarowania balkonu naszego chóru oraz ścian za konfesjonałami. Ponadto z ofiar trzeciej niedzieli września zostało wzięte 500 złotych na ubezpieczenie obiektów kościelnych w naszej parafii.
 17. Jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 26.10.2014 – 01.11.2015

 • Poniedziałek
  • + Emilia / greg /
  • + Wiktoria i Stanisław Lęcznar
 • Wtorek
  • O zdrowie dla Józefy
  • + Karolina i Franciszek Dec
 • Środa
  • + Tadeusz Napieralski od żony
  • + Zofia i Ludwik Kluz
 • Czwartek
  • + Aniela i Andrzej Pelc
  • + Władysław, Józefa, Tomasz i Józef.
 • Piątek
  • + Elżbieta i Leon Fryń
  • + Stanisław Piliński w rocznicę śmierci od córki, wnuczki i wnuka
 • Sobota
  • + Helena Kluz od męża
  • + Franciszek Marklewicz
 • NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30
   • + Emilia, Antoni Kuźniar od córki z Rodziną
   • + Marta Pawlak i Józefę Kiwała
  • Godz. 13.00 – + Bartłomiej Sroczyk