Chwileczkę...

Ogłoszenia z XXX Niedzieli Zwykłej – 27.10.2013 R.

 1. Dzisiejsza niedziela kończy Tydzień Misyjny- stąd nasza składkaprzeznaczona jest na misje.
 2. Od poniedziałku do czwartku msze święte po południu o godz. 17.00 Po mszach świętych nabożeństwo różańcowe. Wytrwajmy do końca miesiąca w odmawianiu różańca.
 3. We wspomnianych dniach zachęcamy codzienne do skorzystania z sakramentu pokuty, by w miesiącu listopadzie zyskiwać odpusty za zmarłych. Przypominamy także, że tradycyjnie w listopadzie polecamy naszych zmarłych w wypominkach. Kartki wypominkowe są do odebrania na ołtarzach bocznych i na końcu ławek. Za dusze polecane naszych zmarłych będziemy również sprawować msze święte.
 4. Jutro w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę.
 5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania swoich próśb i podziękowań oraz do licznego udziału w tym nabożeństwie.
 6. We czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych.
 7. W nadchodzący piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione według następującego porządku: o godz. 7.30, 10.00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Msza Święta na naszym cmentarzu, a po niej procesja o godzinie 13.00. Po mszach świętych w kościele oraz na cmentarzu będziemy mogli złożyć nasze ofiary do puszek na potrzeby Caritas.
 8. W sobotę, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W tym dniu odprawione zostaną msze święte w następującym porządku: rano o godz. 8.00 msza święta w kościele parafialnym. Po południu o godz. 14.00 zgromadzimy się w kaplicy cmentarnej , gdzie polecać będziemy zmarłych w naszych wypominkach, następnie msza święta i procesja do krzyża w miejsce pochówku naszych zmarłych parafian w czasie epidemii cholery. O godz. 17.00 msza święta w kościele parafialnym, po której oddamy cześć Matce Najświętszej z racji pierwszej soboty miesiąca.
 9. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 10. W najbliższą sobotę od godz.9.00 będziemy odwiedzać chorych z parafii ze względu, że pierwszy piątek w tym miesiącu wypada w Uroczystość Wszystkich Świętych.
 11. W najbliższą niedzielę, po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Składka z przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji. Po południu o godz. 15.00 odmówimy różaniec za wszystkich zmarłych z naszej parafii, a potem msza święta.
 12. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Państwo Surowiec i Bojda, Państwo Płoszaj i Wiercioch, Płoszaj Tadeusz, Dzioba Stanisław, Rejman Stanisław, Buszta Sławomir, Rejman Andrzej.
 13. Składka z trzeciej niedzieli października wyniosła 2100 złotych. Z tych pieniędzy zostało pokryte ubezpieczenie naszego kościoła w wysokości 500 złotych oraz zapłaciłem za elementy i robociznę nowego ogrodzenia, które zostanie dokończone po włożeniu przęseł, a odgrodzona część będzie stanowiła przedłużenie parkingu naprzeciw Państwa Buckich. Koszt tych prac to suma 1550 złotych.
 14. Jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania.

INTENCE MSZALNE 28.10.2013 – 03. 11.2013 r.

 • Poniedziałek – godz. 17.00
  • + Józef / greg /
  • + Józef Ząbek od pracowników Powiatowe Policji
 • Wtorek – godz. 17.00
  • + Józef / greg /
  • + Józef Ząbek od pracowników Powiatowej Policji
 • Środa – godz. 17.00
  • + Józef / greg /
  • + Józef Ząbek od współpracowników córki Krystyny
 • Czwartek – godz. 17.00
  • + Wiktoria Lęcznar
  • + Michał i Anna Pelc od córki
 • PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
  • Godz. 7.30 – + Bartłomiej Sroczyk od Rodziców
  • Godz. 10.00 – + Zofia Bem / początek gregorianki /
  • Godz. 13.00 – + Wiesław Panek w 5 rocznicę śmierci
 • SOBOTA – DZIEŃ ZADUSZNY
  • Godz. 8.00 – + Zofia / greg /
  • Godz. 14.00
   • – Msza wypominkowa za dusze polecane
   • – Za wszystkich zmarłych na naszym cmentarzu
  • Godz. 17.00 – + Marian Kopeć od Rodziny Bieleckich.
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Zofia bem / greg /
  • Godz. 10.30
   • + Aniela Bieniasz
   • + Józef Stawowy
  • Godz. 15.00 – + Stanisław Kuszaj