Chwileczkę...

Ogłoszenia z XXV niedzieli zwykłej – 22.09.2013 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą kończymy w Polsce kolejny Tydzień Wychowania.  Zachęcamy Rodziców do odważnego rozglądania się, by poza nauką dla swoich dzieci znaleźć  również właściwe miejsce dla ich rozwoju duchowego. Jest wiele propozycji, chociażby Ruch Apostolstwa Modlitwy, Ministranci, Schola, Żywy Różaniec. Zapraszamy wszystkich do wspólnej pracy.
 2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na katolickie radio FARA.
 3. Msze święte w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00.
 4. We środę pamiętajmy o naszej Nowennie do Matki Bożej. Po mszy świętej zapraszamy na wspólne  spotkanie Radę Parafialną oraz Radę Sołecką.
 5. W najbliższą sobotę w Łańcucie Pielgrzymka  wszystkich Róż Różańcowych z naszej Archidiecezji. Początek uroczystości o godz. 9.30.
 6. W najbliższą niedziele Pan Starosta Powiatu Adam Krzysztoń zaprasza na Powiatowy Piknik Rodzinny oraz Jarmark św. Michała – ( boiska Zespołu Szkół Technicznych obok Powozowni ) .Szczegółowy program w gablocie.
 7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Łukasz Kobryło, s. + Ryszarda i Alicji Balawender, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 240 z; Izabela Mucha,  c. + Franciszka i Stanisławy Bujak, urodzona w Wielopole Skrzyńskie, zamieszkała Rzeszów – parafia Bł. Karoliny
 8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy Rodziny: Rejman Janusz, Kiwała Lesław, Tasior Antoni, Szczęch Robert, Baran Kazimierz, Michno Stanisław i Tadeusz, Dec Edward, Kasprzyk Danuta.
 9. Pragniemy poinformować, że składka  wrześniowa na potrzeby parafialne wyniosła 1800 złotych. Przeznaczona będzie na renowację głównego ołtarza.
 10. W ostatnim czasie na renowację ołtarza złożyło ofiarę  9 Rodzin na sumę 800 złotych  oraz Róże Różańcowe  sumę 250  złotych. Na posadzkę w kościele złożyło ofiarę  19 Rodzin na sumę 2500 złotych. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i zachęcamy pozostałe Rodziny o składanie ofiar.
 11. Akcja Katolicka i Pani Sołtys  organizuje pielgrzymkę dwudniową do Częstochowy i Krakowa w dniach 19 i 20 października 2013 roku. Koszt wyjazdu 150 złotych od osoby. Zapisy do końca września w zakrystii. Po drodze przewidziane są jeszcze inne miejsca jak Jędrzejów, Lelów, Gidle, Szczepanów. Nocleg  w Częstochowie.
 12. Jest nowa prasa na ten tydzień. Tygodnik „ Gość Niedzielny” obchodzi  90 – te urodziny swojego istnienia stąd wiele ciekawych artykułów godnych uwagi. Dla dzieci jest kolejny ‘ Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 23.09.2013 – 29.09.2013 r.

Przez cały tydzień msze święte gregoriańskie za śp. Adama Barnat. Ponadto:

 • Poniedziałek – + Marianna Jankowska od Rodziny z Palikówki
 • Wtorek  – + Irena Braś od córki z Rodziną
 • Środa – +  Marianna Jankowska od Rodziny Putyra
 • Czwartek – +  Marianna Jankowska od kolegów z pracy Andrzeja
 • Piątek – + Marianna Jankowska od Sióstr i Braci Żywego Różańca
 • Sobota – + Emilia i Stanisław Czado z intencji Rodziny
 • NIEDZIELA
  • Godz.   7.30  – + Wanda Jurek od koleżanek i współpracowników  Urzędu Pracy w Łańcucie
  • Godz. 10.30
   • + Adam / greg /
   • O szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla matki i dziecka
  • Godz. 15.00 – + Janina Lęcznar