Chwileczkę...

Prace w salach budynku gospodarczego

Ukończyliśmy prace w salach budynku gospodarczego. Zostały  zrobione nowe sale spotkań z pomieszczeń ze starej stajni. Zrobiony został dach  (100 metrów kwadratowych) aby mieć podstawę  do dalszych prac – by zrobić zaplecze sanitarne, kuchnie i kotłownię.  
Remonty te wymusiła sytuacja związana z faktem, że młodzież złożyła do Lokalnej Grupy Działania wniosek na sprzęt w kwocie ponad 16 tysięcy złotych.  Aby je uczciwe rozłożyć by mogły im służyć, potrzebne były pomieszczenia.

Koszt całkowity adaptacji tych pomieszczeń, tych prac to ponad 40 tysięcy złotych. Bowiem nie wiem jeszcze ile zalegam Panu Rucie za brane materiały, gdyż nie mogłem tego ostatnio sprawdzić. Pragnę poinformować parafian, że na ten cel z pieniędzy parafialnych zostało wzięte tylko 5 tysięcy złotych z ofiar niedzielnych. Ponadto kolejne 5 tysięcy to ofiary dobroczyńców, którzy kazali zachować anonimowość. 10 tysięcy złotych to kolęda parafian z tego roku, którą w całości na ten cel przeznaczyłem. Pozostałe 20 tysięcy złotych to: 10 tysięcy złotych z intencji, które odprawiałem, jako druga intencja w ciągu dnia od stycznia tego roku,  zaś pozostałe pieniądze to koszt własny księdza Proboszcz.

Chciałem z tej okazji jeszcze raz podziękować wszystkim parafianom, którzy w tym roku pomagali nam w tych pracach. Bez ich udziału koszt tych remontów byłby o wiele droższy. Dalszy ciąg prac przy budynku gospodarczym powierzam Radzie Parafialnej.

[Not a valid template]