Chwileczkę...

Rok 2022, PODSUMOWANIE

„Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło.”

Kardynał Stefan Wyszyński

„Nowe życie w Chrystusie poprzez sakrament chrztu świętego stało się udziałem (18 OSÓB) dzieci. Niech Ci, którzy przekazali im życie i przyprowadzili do chrztu uczynią wszystko aby stały się dziećmi Bożymi. Obejrzyjcie w wolnej chwili film pt.: „Christiada” i przekonajcie się jak bardzo trzeba dzisiaj walczyć o wiarę czy religijne wychowanie dzieci. Główny bohater filmy 14 letni José Luis Sánchez del Río, dzisiaj błogosławiony,  umierał za wiarę z okrzykiem: „He viva Cristo Rey!!! (Niech żyje Chrystus Król). a w kulminacyjnym momencie filmu wyznał: „Kim bym był gdybym zrezygnowała z tego w co wierzę.”

Dzień I Komunii Świętej stał się ważnym wydarzeniem dla (32 DZIECI) oraz ich rodzin i oczywiście był radością naszej parafialnej wspólnoty. Natomiast w sakramencie bierzmowania poprzez posługę ks. bp. Stanisława zostało umocnionych (31 OSÓB) naszych młodych parafian. Módlmy się o to aby nie zapomnieli co to znaczy wiarę mężnie wyznawać, bronić Jej i według niej postępować.

Sakramentalne tak przed Bogiem i wspólnotą kościoła wypowiedziało (11 PAR) małżeńskich. Niech te rodziny, które rozpoczęły wspólne życie staną się Bogiem silne i będą „solą dla tej ziemi i światłem dla tego świata”.

Życie Twoich wiernych o Panie , zmienia się ale się nie kończy.   Oby w godzinę naszego odejścia obok nas byli Ci, którzy mogą nas wesprzeć obecnością i modlitwą. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszło (27 OSÓB). Niech Pan da im wieczny odpoczynek i radość oglądania Jego oblicza.

Parafia to miejsce gdzie wspólnie wędrujemy ku wyznaczonej mecie, ku zbawieniu.”