Ogłoszenia parafialne

  • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELI WIELKANOCNEJ – 10 MAJA 2026R.

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELI WIELKANOCNEJ – 10 MAJA 2026R.

    Po Eucharystii o godz. 9.00. i 11.00. zapraszamy do domu parafialnego na kawę lub herbatę z pysznym ciastem.

    O godz. 15.00. nabożeństwo majowe i Eucharystia.

    Przez cały tydzień po wieczornej Eucharystii nabożeństwa majowe. Warto obecnością podkreślić swoją maryjność tak głęboko zakorzenioną w polskim narodzie.

    W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

    W czwartek o godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i modlitwy do św. Michała Archanioła. O godz.19.00. próba przed I Komunią Świętą.

    W  piątek o  godz. 17.40. modlitwy Bractwa ratowania dusz oraz kolejne spotkanie RAM.

    W sobotę o godz. 9.00. spowiedź dla dzieci komunijnych oraz ich Rodzin.

    W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzą przedstawiciele Róż modlących się za swoje dzieci. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła i piękne kwiaty. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem i jego obejściem zaopiekują się Rodziny dzieci komunijnych. Dziękujemy za ofiary na parafialne inwestycje (malowanie kościoła). W ostatnim tygodniu złożono ofiarę 2350 zł. Serdeczne Bóg Zapłać!!! Za tydzień składka przeznaczona na ten cel.   25 maja rozpoczniemy realizację tej inwestycji z nadzieją na szczęśliwe jej zakończenie.

    Za tydzień o godz. 13.00. Eucharystia podczas której uczniowie klasy III przyjmą po raz pierwszy Chrystusa do swojego serca.

    Wybiegając myślą w przyszłość chcemy prosić o podjęcie trudu przygotowania ołtarzy na Boże Ciało oraz wieńca dożynkowego mieszkańców poszczególnych rejonów naszej miejscowości.

    OŁTARZ I: NR OD 48 DO DO 91;  OŁTARZ  II: NR OD 325 DO 369;   OŁTARZ III: NR OD 425A DO 462; OŁTARZ NR IV: NR OD 685 DO 733A
    WIENIEC DOŻYNKOWY:  OD NR 92 DO NR 159

    Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Zachęcam by  ją nabywać i czytać.


  • Św. Andrzej Bobola Patronem naszej Gminy, 3.05.2026r.

  • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELI WIELKANOCNEJ – 3.05.2026R.

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELI WIELKANOCNEJ – 3.05.2026R.

    Dzisiaj o godz. 16.00. w naszej świątyni piękna uroczystość. Włodarze Gminy zaprosili św. Andrzeja Bobolę aby jej patronował. Przy ołtarzy eucharystycznym dokonamy aktu zawierzenia tak wielkiemu Orędownikowi polskich spraw i liczymy na Waszą obecność. Świętować będziemy także z naszą Gminną Orkiestrą Dętą, która podziękuje za 25 lat swojej działalności. Po Eucharystii koncert patriotyczny i przemarsz przed pomnik millenijny oraz złożenie kwiatów. Liczymy na Waszą obecność!!!

    Po Eucharystii o godz. 9.00. i 11.00. zapraszamy do domu parafialnego na kawę lub herbatę z pysznym ciastem.

    Przez cały tydzień po wieczornej Eucharystii nabożeństwo majowe.

    W poniedziałek o godz. 18.00. podczas Eucharystii świętować będziemy razem z naszymi strażakami we wspomnienie św. Floriana.

    W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a o godz. 19.00. próba dla uczniów klasy III przed I Komunią Świętą.

    W czwartek o godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i modlitwy do św. Michała Archanioła.

    W  piątek Uroczystość św. Stanisława – Patrona Polski. O  godz. 17.40. modlitwy Bractwa ratowania dusz oraz kolejne spotkanie RAM.

    W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi  Róża Matki Bożej Królowej Polski (zelator Teresa Mach) Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła i ofiarę 350 zł. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: Ryszarda Szubarta,  Franciszki Madeja,  Ewy Gaweł,  Magdaleny Basiak,  Jadwigi Pawlak,  Elżbiety Kraska,  Katarzyny Morawa,  Zofii Cyrnek,  Reginy Majcher,  Małgorzaty Sowa. Dziękujemy za ofiary na parafialne inwestycje (malowanie kościoła). W ostatnim tygodniu złożono ofiarę 1200 zł. Serdeczne Bóg Zapłać!!!  25 maja rozpoczniemy realizację tej inwestycji z nadzieją na szczęśliwe jej zakończenie.

    W zbiórce do puszek na pomoc dla Nikoli zabraliśmy 16350 zł oraz 10 euro.  Dziękujemy w imieniu Rodziny za okazaną pomoc i dar chrześcijańskiego miłosierdzia. Pamiętajmy o Niej także w naszej modlitwie.

    Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Zachęcam by  ją nabywać i czytać.


  • PIELGRZYMKA DO KODNIA, ŚWIĘTEJ LIPKI, GIETRZWAŁDU I NIEPOKALANOWA, 12-14 CZERWCA

    PIELGRZYMKA DO KODNIA, ŚWIĘTEJ LIPKI, GIETRZWAŁDU I NIEPOKALANOWA, 12-14 CZERWCA

    Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Brakuje 20 osób. Termin zapisów do najbliższej niedzieli.

    Kontakt: 604 412 026

    KOSZT: 840 zł.


  • Wpis bez tytułu 8260

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELI WIELKANOCNEJ – 26.04.2026R.

    Jak ogłaszaliśmy przed tygodniem, Nikola– uczennica naszej szkoły i wspólnoty parafialnej zmaga się z ciężką chorobą – złośliwym nowotworem mózgu (glejakiem). W zbiórce do puszek zechciejmy śpieszyć Jej z pomocą i okażmy dar chrześcijańskiego miłosierdzia. Pamiętajmy także w modlitwie.

    Po Eucharystii o godz. 9.00. i 11.00. zapraszamy do domu parafialnego na kawę lub herbatę z pysznym ciastem.

    W poniedziałek o godz. 17.30. próba dla uczniów klasy III przed I Komunią Świętą a po niej krótkie spotkanie z Rodzicami.

    We wtorek nabożeństwo do bł. Rodziny Ulmów z ucałowaniem relikwii i modlitwami za Rodziny naszej parafii.

    W środę o godz. 17.00. ks. Biskup Stanisław Jamrozek udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klasy VIII. Otoczmy Ich naszą szczególną modlitwą. Ofiara mszalna z tego dnia zostanie przeznaczona na duszpasterstwo młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.

    W czwartek wieczorna Eucharystia o godz. 19.00. z racji spowiedzi w Palikówce. Adoracja w ciszy po Eucharystii do godz. 20.15. Tego dnia odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań oraz modlitwy do św. Michała Archanioła.  

    W I piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Okazja do oczyszczenia serca w sakramencie pokuty od godz. 17.00. O godz. 17.40. modlitwy Bractwa ratowania dusz. Od 1 maja Msze Święte na tygodniu wieczorem o godz. 18.00. z majówką po jej zakończeniu.

    W I sobotę wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy i zniewagi. Adoracja w ciszy od godz. 17.30. O godz. 18.00. Eucharystia a po niej nabożeństwo fatimskie wokół kościoła.

    W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi  Róża św. Kingi  (zelator Bogumiła Wiercioch) Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła oraz piękne kwiaty. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: Edyty Szubart,  Agniesziki Jaskuła,  Kazimiery Chmiel,  Mirosława Naróg,  Doroty Kuszaj, Katarzyny Lęcznar,  Marty Mastyj,  Jacka Sosina,  Elżbiety Kochman,  Ewy Guzy. Dziękujemy za ofiary na parafialne inwestycje (malowanie kościoła). W ostatnim tygodniu złożono ofiarę 6100 zł a składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 4470 zł. Serdeczne Bóg Zapłać!!! 25 maja rozpoczniemy realizację tej inwestycji z nadzieją na szczęśliwe jej zakończenie.

    W przyszłą niedzielę o godz. 16.00. w naszej świątyni piękna uroczystość. Włodarze Gminy zaprosili św. Andrzeja Bobolę aby jej patronował. Przy ołtarzy eucharystycznym dokonamy aktu zawierzenia tak wielkiemu Orędownikowi polskich spraw i liczymy na Waszą obecność. Świętować będziemy także z naszą Gminną Orkiestrą Dętą, która podziękuje za 25 lat swojej działalności. Po Eucharystii krótki koncert patriotyczny i przemarsz przed pomnik millenijny oraz złożenie kwiatów. Nie może Was zabraknąć!!!

    Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Zachęcam by  ją nabywać i czytać.


  • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELI WIELKANOCNEJ – 19.04.2026R.

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELI WIELKANOCNEJ – 19.04.2026R.

    Gościmy w naszej wspólnocie ks. Jakuba Kruczka odpowiedzialnego w naszej diecezji za Bractwo ratowania dusz przed wiecznym potępieniem. Dziękujemy za dar spotkania z Bożym słowem przez posługę ks. Jakuba  i zachęcamy do włączenia się w działalność wspólnoty.

    W poniedziałek o godz. 17.30. pierwsza próba dla uczniów klasy III przed I Komunią Świętą.

    W środę o godz. 16.30. Różaniec za Ojczyznę a po Eucharystii Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.

    W czwartek Adoracja w ciszy od godz. 16.00. oraz modlitwy do św. Michała Archanioła.

    W piątek o godz. 16.40. modlitwy Bractwa ratowania dusz a po wieczornej Eucharystii spotkanie RAM.

    W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi  Róża św. Siostry Faustyny  (zelator Maria Stopyra) a podczas sumy kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże. Bierzmowanie 29 kwietnia o godz. 17.00. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę … zł. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: Marcina Wilczek,  Kamili Malicka,  Małgorzaty Morawa,  Marii Barnat,  Elwiry Mazur,  Małgorzaty Bojda,  Beaty Jaworskiej,  Alicji Stępień-Chmiel,  Krystyny Stępień,  Marii Krupa. Dziękujemy za ofiary na malowanie kościoła. W ostatnim tygodniu złożono ofiarę 680 zł. Serdeczne Bóg Zapłać!!! Dzisiaj składka przeznaczona na ten cel. 25 maja rozpoczniemy realizację tej inwestycji z nadzieją na szczęśliwe jej zakończenie.

    Nikola – uczennica naszej szkoły i wspólnoty parafialnej zmaga się z ciężką chorobą – złośliwym nowotworem mózgu (glejakiem). Sytuacja zdrowotna jest bardzo trudna i wymaga specjalistycznego, kosztownego leczenia oraz długotrwałej rehabilitacji. Rodzina uczennicy dokłada wszelkich starań, aby zapewnić Jej jak najlepszą opiekę, jednak koszty terapii przekraczają ich możliwości finansowe. Z tej racji w przyszłą niedzielę w zbiórce do puszek zechciejmy śpieszyć Nikoli z pomocą. Okażmy dar chrześcijańskiego miłosierdzia.

    Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Zachęcam by  ją nabywać i czytać.