Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELI ADWENTU – 24.12.2023R.

DZISIAJ WIGILIA. Czas szczególny, który przygotowuje nas na świętowanie z narodzonym Panem. Przy wigilijnym stole niech nie zabraknie modlitwy, z serca płynących życzeń, kolędowania i abstynencji. Pamiętajmy jak ważnym spotkaniem jest „PASTERKA”, którą odprawimy o północy. Boże Narodzenie i św. Szczepana świętujemy w porządku niedzielnym o godz. 7.00., 9.00. oraz 11.00. Nasi strażacy rozprowadzają dzisiaj kalendarze. Nabywając je podziękujmy całym sercem za ich całoroczny trud i poświecenie dla naszej wspólnoty, często z narażeniem swojego życia.

W środę wspomnienie św. Jana Apostoła. Podczas liturgii obrzęd błogosławieństwa wina. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Adoracja NS w ciszy od zakończenia Mszy Świętej do 18.30.

W piątek o godz. 16.40. uroczysta  Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwami Bractwa o  ratowanie dusz przed wiecznym potępieniem.

W przyszłą niedzielę zakończenie roku kalendarzowego. Różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI ANNY CHMIEL.

Dziękujemy Rodzinom za sprzątanie kościoła oraz ofiarę zł. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: BOŻENY ORNAT, KATARZYNY ORNAT, URSZULI LORENC, AGNIESZKI BUŁAŚ-HAŁADYJ, BARBARY MACZUGA, KATARZYNY ORŁOŚ, TERESY TOKARZ, KAROLINY RYBAK, BARBARY PANEK, JANINY PANEK, ANNY MICHNO. Dziękujemy także za ofiary składane na remont parafialnego budynku. Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 4320 zł.

W czwartek rozpoczniemy wizytę kolędową. Podajemy jej porządek:

CZWARTEK, 28.12.2023R.:

KS. PAWEŁ: OD STRONY ŁUKAWCA: NUMERY OD 1 DO 45.,

KS. JACEK: OD STRONY WOLI MAŁEJ, NUMERY OD 171 DO 204,

PIĄTEK, 29.12.2023R.:

KS. PAWEŁ: NUMERY OD 46 DO 84.,

KS. JACEK: NUMERY OD 162 DO 170 ORAZ OD 205 DO 233

SOBOTA, 30.12.2023R.:

KS. PAWEŁ: NUMERY OD 87 DO 120.,

KS. JACEK OD 234 DO 282

Dziękujemy w imieniu społeczności szkolnej oraz Rodziców za hojność i otwartość serca na potrzeby naszego parafianina Dominika Skuby. Dzięki kiermaszowi ozdób i świątecznych słodkości udało się zebrać 13600 zł., 100 dolarów oraz 10 euro z przeznaczeniem na rehabilitację Dominika. JESTEŚCIE WIELCY!!!

Za ławkami znajduje się prasa katolicka: „Gość niedzielny” oraz dwumiesięcznik „Misyjne drogi”. Zachęta by je nabywać i czytać.

Intencje mszalne