Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELI PALMOWEJ – 2.04.2023R.

Dzisiaj Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia palm. Trwa kiermasz Wielkanocny organizowany przez Rodziców i Nauczycieli Przedszkoli  w Czarnej. Można nabyć ozdoby świąteczne oraz słodkości. Cały dochód przeznaczony zostanie na potrzeby przedszkoli. Zachęcamy do otwartości serc i hojności.

O godz. 16.00. odśpiewamy Gorzkie Żale a po nich przeżyjemy pasyjną zadumę w wykonaniu Zespołu NORO LIM. Zechciejcie licznie przybyć by uszanować wykonawców oraz umocnić ducha. Ofiara składana podczas Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego. Po zakończonym występie Msza Święta.

Jutro od godz. 8.30. odwiedzimy chorych z posługą spowiedzi i Komunii Świętej. Można zgłaszać w zakrystii chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc a mają życzenie przyjęcia księdza w dniu jutrzejszym.

We wtorek o godz. 15.30. zbiórka ministrantów. Obecność obowiązkowa.

W środę parafialna spowiedź od godz. 15.00. do 18.00. z przerwą od 16.30. do 17.00. Oczyśćmy nasze serca w sakramencie pokuty. O godz. 17.30. wspólnotowy różaniec a  po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składajcie do skrzynki Wasze prośby i podziękowania.

W czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Uroczysta liturgia o godz. 18.00. a po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja Najświętszego Sakramentu i rozważanie ostatnich godzin Jezusa przez całą noc aż do popołudniowej liturgii w Wielki Piątek. W gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej zaproszenie dla poszczególnych rejonów naszej parafii do pełnego wiary czuwania przy Panu.

W Wielki Piątek o godz. 18.00. młodzież z RAM przedstawi Misterium Pasyjne a po nim Liturgia Wielkiego Piątku zakończona procesją do Bożego Grobu. Adoracja do godz. 22.00. O godz. 21.00. na czuwanie przy Grobie Pańskim zaprasza Ruch Apostolstwa Młodzieży. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (post jakościowy) oraz post ilościowy (tylko trzy posiłki w ciągu dnia). Zachęca się wiernych do zachowania postu jakościowego także w Wielką Sobotę. Po zakończeniu Liturgii Wielkiego Piątku w czasie śpiewania Gorzkich Żali, ADORACJA KRZYŻA przez przyklękniecie i cichą modlitwę lub też ucałowanie czy dotknięcie krzyża. Ofiary składane w czasie adoracji przeznaczone na renowacje zabytków w Ziemi Świętej. Rozpoczniemy także Nowennę do Bożego Miłosierdzia.

W Wielką Sobotę początek adoracji przy Grobie Pańskim od godz. 8.00. Święcenie pokarmów będzie w kościele oraz tradycyjnie na Kołkach i Zawodziu przy krzyżu. W kościele święcenie o godz. 9.00., 10.30. oraz o godz. 11.30. Święcenie pokarmów na Zawodziu o godz. 10.00. zaś święcenie na Kołkach o godz. 11.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Prośba do  strażaków o przygotowanie ognia. Na liturgię sobotnią przynosimy ze sobą świece oraz naczynia z wodą, która zostanie poświęcona w czasie obrzędu chrzcielnego. Po skończonej liturgii dla tych co zapomnieli przynieść święconej wody będą w zakrystii dodatkowe pojemniki i woda świecona.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja tradycyjnie o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła. Na procesję bierzemy krzyż, figurę Chrystusa Zmartwychwstałego, chorągwie i feretrony. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oprócz mszy Świętej o godz. 6.00., będzie msza święta o godz. 9.00. oraz o godz. 11.00.

Za tydzień różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI MARII STOPYRA.

Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz ofiarę BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: 1. Henryka Rybaka 2. Danuty Szuberla 3. Kazimiery Wilczak 4. Magdaleny Jurek 5. Iwony Kraus 6. Joanna Stępień 7. Małgorzaty Józefczyk 8. Katarzyny Podolec 9. Małgorzaty Chmiel 10. Lidii Biały. Dziękujemy także za ofiary celowe na remont parafialnego budynku. Ofiara z ostatniej składki inwestycyjnej wyniosła 4200 zł. W połowie maja rozpoczniemy wymianę dachu na budynku parafialnym.

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać.

Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam w dobrym przygotowaniu do świąt Wielkanocnych. Zabierzcie ze sobą biblijne słowo życia.