Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELI PALMOWEJ – 24.03.2024R.

Dzisiaj Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia palm. Trwa Kiermasz Wielkanocny organizowany przez społeczność Przedszkola nr 1. Można nabyć ozdoby świąteczne a cały dochód przeznaczony zostanie na potrzeby naszego przedszkola. Zachęcamy do otwartości serc i hojności.

O godz. 16.00. odśpiewamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. Zbigniewa, ze szczególnym podziękowaniem za to, że prowadził nas tegorocznymi ścieżkami Wielkiego Postu. Ofiara składana podczas Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego. Po zakończeniu Gorzkich Żali Msza Święta.

W poniedziałek podczas Mszy Świętej można rozpocząć DUCHOWĄ ADOPCJĘ DZIECKA POCZĘTEGO i złożyć deklarację modlitewnego czuwania w intencji jeszcze nienarodzonych. Deklaracje znajdują się na stoliku za ławkami.

We wtorek po wieczornej Eucharystii spotkanie dla Rodziców i uczniów klasy 8, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania i przeżywać będzie w kwietniu rekolekcje przed tym bardzo ważnym wydarzeniem. Bierzmowanie 2 czerwca w parafii Krzemienica.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składajcie do skrzynki Wasze prośby i podziękowania.

W czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Przed południem od godz. 8.00. odwiedzimy chorych. Można zgłaszać w zakrystii chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc a mają życzenie przyjęcia księdza w tym dniu. Uroczysta liturgia o godz. 18.00. a po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Składka tego dnia z przeznaczeniem na potrzeby ministrantów oraz całej służby liturgicznej. Adoracja Najświętszego Sakramentu i rozważanie ostatnich godzin Jezusa przez całą noc aż do popołudniowej liturgii w Wielki Piątek. W gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej zaproszenie do czuwania pełnego wiary według numerów domu.

W Wielki Piątek o godz. 18.00. rozważanie Drogi Krzyżowej prowadzone przez RAM a po niej Liturgia Wielkiego Piątku zakończona procesją do Bożego Grobu. Adoracja do godz. 22.00. O godz. 20.45. na czuwanie przy Grobie Pańskim zaprasza nasz parafialny chór. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (post jakościowy) oraz post ilościowy (tylko trzy posiłki w ciągu dnia). Zachęca się wiernych do zachowania postu jakościowego także w Wielką Sobotę. Po zakończeniu Liturgii Wielkiego Piątku w czasie śpiewania Gorzkich Żali, ADORACJA KRZYŻA przez przyklękniecie i cichą modlitwę lub też ucałowanie czy dotknięcie krzyża. Ofiary składane w czasie adoracji przeznaczone zostaną na renowację zabytków w Ziemi Świętej. Rozpoczniemy także Nowennę do Bożego Miłosierdzia.

W Wielką Sobotę początek adoracji przy Grobie Pańskim od godz. 8.00. Święcenie pokarmów będzie w kościele oraz tradycyjnie na Kołkach i Zawodziu przy krzyżu. W kościele święcenie o godz. 9.00., 10.30. oraz o godz. 11.30. Święcenie pokarmów na Zawodziu o godz. 10.00. zaś święcenie na Kołkach o godz. 11.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Prośba do  strażaków o przygotowanie ognia. Na liturgię sobotnią przynosimy ze sobą świece oraz naczynia z wodą, która zostanie poświęcona w czasie obrzędu chrzcielnego. Po zakończonej liturgii dla tych co zapomnieli przynieść święconej wody będą w zakrystii dodatkowe pojemniki i woda świecona. PAMIĘTAJMY O NOCNEJ ZMIANIE CZASU.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego „REZUREKCJA” tradycyjnie o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła. Na procesję bierzemy krzyż, figurę Chrystusa Zmartwychwstałego, chorągwie i feretrony. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oprócz mszy Świętej o godz. 6.00., będzie msza święta o godz. 9.00. oraz o godz. 11.00.

Za tydzień różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI ANNY CHMIEL.

W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY Msze Święte o godz. 7.00., 9.00. oraz 11.00. O naszych zmarłych pamiętać będziemy za dwa tygodnie w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Tego dnia będzie Msza o godz. 15.00. na cmentarzu oraz procesja z modlitwami za zmarłych

Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz ofiarę 360 zł. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: KAMILI MALICKIEJ, MAŁGORZATY MORAWA, MARII BARNAT, ELWIRY MAZUR, MAŁGORZATY BOJDA, JANINY KUŹNIAR, BEATY JAWORSKIEJ, ALICJI STĘPIEŃ-CHMIEL, KRYSTYNY STĘPIEŃ, MARII KRUPA. Dziękujemy także za ofiary celowe na remont parafialnego budynku. Ofiara z ostatniej składki inwestycyjnej wyniosła 4310 zł.

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać wspierając wydawnictwa katolickie oraz sprawy misji.

Zmarł nasz parafianin: + KAZIMIERZ REJMAN. Jego pogrzeb jutro o godz. 13.00. Polećmy Go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: „Wieczne odpoczywanie…”

Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam w dobrym przygotowaniu do świąt Wielkanocnych. Zabierzcie ze sobą biblijne słowo życia.