Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PONIEDZIAŁKU WIELKANOCNEGO – 1.04.2024R.

Trwamy w Nowennie do Bożego Miłosierdzia. Odmawiać ją będziemy przez cały tydzień po Mszy Świętej wieczornej.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składajcie do skrzynki Wasze prośby i podziękowania.

W I CZWARTEK miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po zakończonej wieczornej Eucharystii do godz. 18.30.

W I PIĄTEK okazja do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 16.00. Po zakończonej Mszy porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja do godz. 17.00. Zwracamy się z prośbą do Akcji Katolickiej, Bractwa ratowania dusz czy też róż różańcowych, aby podzielić poszczególne godziny czuwania tak aby Jezus nie został w naszej świątyni sam. Każda parafia naszej diecezji ma wyznaczony dzień na taką adorację. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W I  SOBOTĘ nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy i zniewagi. O godz. 16.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00. Eucharystia a po niej różaniec wynagradzający.

Za tydzień różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI Janiny Kowalskiej.

W przyszłą niedzielę Bożego Miłosierdzia po każdej Mszy Świętej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają na Mszy o godz. 11.00. książeczki w kolejnym etapie przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Po południu Msza o godz. 15.00. w kaplicy cmentarnej z Koronką do Bożego Miłosierdzia  oraz procesją z modlitwami za zmarłych. Będziemy mieli także okazję by miłosierdzie okazać w praktyce. Po każdej Mszy Świętej zbiórka na bardzo kosztowne leczenie Emilki Wilusz, ośmioletniej mieszkanki Łańcuta, która walczy z nowotworem i mierzy się z bardzo kosztownym leczeniem. Niech nasza wrażliwość serca, hojność i otwartość będzie dla Niej źródłem nadziei i pomocy.

Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz ofiarę 400 zł. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: EDYTY SZUBART,  AGNIESZKI JASKUŁA, KAZIMIERY CHMIEL, KRYSTYNY KUSZAJ, MIROSŁAWA NARÓG, DOROTY KUSZAJ, KATARZYNY LĘCZNAR, MARTY MASTYJ, JACKA SOSINA, ELŻBIETY KOCHMAN,  EWY GUZY. Dziękujemy także za ofiary na remont parafialnego budynku.

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać wspierając wydawnictwa katolickie oraz sprawy misji.

Zmarł nasz parafianin: + WIESŁAW BAŁTOWSKI. Jego pogrzeb dzisiaj o godz. 13.00. Polećmy G  miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: „Wieczne odpoczywanie…”