Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚCI TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 4.06.2023R

Dzisiaj po Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych.

W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Porządek Mszy Świętych o godz. 7.00., 8.30., 10.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.00. wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Niech każdy z nas złoży świadectwo wiary w żywą i prawdziwą obecność Chrystusa Pana w Najświętszym Sakramencie. Czcigodnych strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji a grupy parafialne o rozdysponowanie feretronów, obrazów procesyjnych oraz baldachimu.  

W czwartek wieczorem o godz. 19.00. w Rzeszowie (miejsce Park Sybiraków) odbędzie się kolejny koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

piątek i sobotę procesje eucharystyczne wokół kościoła po zakończonej Eucharystii wraz ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  W piątek o godz.  17.40. uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwami o ratowanie dusz przed wiecznym potępieniem. Na stoliku za ławkami deklaracje przystąpienia do Bractwa. Nieustannie zachęcamy aby nas było więcej. To wielka sprawa ratować dusze przed potępieniem na wieki.

Za tydzień w niedzielę  gościć będziemy w naszej wspólnocie Ojca Tadeusza Pobiedzińskiego, który pełni posługę na kontynencie Ameryki Południowej w Paragwaju. Wygłosi okolicznościowe słowo Boże i poprosi o wsparcie dzieła misyjnego. Uczyńmy to w zbiórce do puszek z radością serca i hojnością. Różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI Urszuli Świder.

Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz zakupione kwiaty.  BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny:   Moniki Lęcznar,  Joanny Kuźniak, Agnieszki Belter,  Stanisławy Peszko,  Magdaleny Sowa,  Marty Peszko,  Barbary Bieleckiej,  Anny Noga,  Stanisławy Jakubowskiej,  Sylwii Pięciak.   Dziękujemy także za ofiary na remont parafialnego budynku.  

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać.

Niech wspólnotowa adoracja pomoże nam w odczuwaniu obecności Trójcy Przenajświętszej.  Zabierzcie ze sobą biblijne słowo życia.