Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELI WIELKANOCNEJ – 28.04.2024R.

Zapraszamy do domu parafialnego na herbatę lub kawę z pysznym ciastem. To niepowtarzalna szansa żeby chwilę dłużej poprzebywać razem.

Od poniedziałku do czwartku przed wieczorną Eucharystią możliwość skorzystania z sakramentu pokuty gdyż w piątek z racji Uroczystości spowiedzi dłuższej nie będzie.

W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Msze wieczorne o godz. 18.00. a po nich śpiew Litanii loretańskiej. Ożywmy nasz udział w tym pięknym nabożeństwie i przychodźmy całymi Rodzinami by śpiewać chwałę Maryi. W środę także NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ pomocy  z odczytaniem próśb i podziękowań.

W  I czwartek ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w ciszy od godz. 17.00. W tym czasie możliwość spowiedzi. Będzie ks. Kazimierz z Palikówki. Ministranci i młodzież z RAM tego dnia wyjeżdżają na wycieczkę do Sanoka. Wyjazd o godz. 7.30. W planach zwiedzanie Skansenu, wizyta u ks. Zbigniewa, Msza w kościele pocerkiewnym w dzielnicy Sanok – Olchowce oraz pobyt w Centrum sportowo- rekreacyjnym „WIKI SANOK”. To także forma podziękowania ministrantom i dzieciom oraz młodzieży za ich zaangażowanie w życie parafii.

W piątek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI oraz kolejna rocznica USTANOWIENIA KONSTYTUCJI III MAJA. Msze Święte o godz. 7.00., 9.00. uroczysta suma o  11.00. oraz o 15.00. nabożeństwo majowe a po nim Eucharystia. Modlitwy Bractwa  ratowania dusz przed wiecznym potępieniem o godz. 14.40. Uroczysta suma w obecności władz naszej Gminy i z delegacjami pocztów sztandarowych. Eucharystia a po niej KONCERT O MATCE ZESPOŁU „NORO LIM” oraz przemarsz do POMNIKA MILLENIJNEGO i złożenie kwiatów.  Podczas uroczystości świętować także będzie nasza Gminna Orkiestra, a już dzisiaj serdecznie im dziękujemy za uświetnianie tak wielu wydarzeń i uroczystości.

W I sobotę miesiąca odwiedzimy naszych chorych. O godz. 11.00. zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego grupę dziecięcą równocześnie zachęcając aby do naszej ekipy dołączyły kolejne dzieciaki. Po południu o godz. 15.00. podczas uroczystej Eucharystii świętować będą nasi strażacy, którym także szczerze dziękujemy za wieloraką pomoc na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wieczorem pierwsze w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE wraz z procesją wokół kościoła i różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy i zniewagi. Przeżyjemy także zmianę TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH.

W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI EMILII POŹNIAK.

Dziękujemy Rodzinom za sprzątanie kościoła oraz kwiaty. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny:  ANNY TYZA,  BARBARY BABIARZ,  ANNY TUREK, BARBARY PELC,  BOŻENY LĘCZNAR, IRENY KLIŚ, ROMANY GWIZDAK, WANDY KIWAŁA, MONIKI BIENIASZ, ANNY GALA.  Dziękujemy także za ofiary składane na remont parafialnego budynku. Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 4550 zł.

Zbliżają się wakacje i szykuje się kolejna okazja do tego aby podczas rekolekcji organizowanych przez RAM doświadczyć żywej obecności Boga, spotkać fantastycznych ludzi i powrócić do Czarnej z nowym zapałem oraz zaangażowaniem duszpasterskim. Na stronie internetowaj naszej parafii oraz na ulotkach znajdujących się na stolikach za ławkami niezbędne informacje o tych wydarzeniach. Chętnie z takiej oferty skorzystajcie.

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Zachęta by  ją nabywać i czytać wspierając media katolickie oraz świat misyjny.

Intencje mszalne: