Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELI WIELKIEGO POSTU- 26.03.2023R

 1. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę przedstawiciele Przedszkoli  w Czarnej organizują kiermasz wielkanocny, na którym można będzie zakupić ozdoby oraz słodkości wykonane przez Rodziców i Nauczycieli. Cały dochód przeznaczony zostanie na potrzeby przedszkoli. Zachęcamy do otwartości serc i hojności.
 2. Po południu o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. Michała z Krzemienicy a po zakończonym nabożeństwie Msza Święta. Ofiara składana podczas Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego.
 3. Od jutra Msze Święte wieczorem o godz. 18.00. a dodatkowe Msze według informacji na stronie internetowej czy w ogłoszeniach duszpasterskich.
 4. Jutro o godz. 18.00. spotkanie dla pielgrzymów do Medjugorie oraz wpłata zaliczki 700 zł.
 5. W środę o godz. 17.30. wspólnotowy różaniec a  po Mszy Świętej o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składajcie do skrzynki Wasze prośby i podziękowania.
 6. W czwartek Wystawienie Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 16.30.
 7. W piątek o godz. 17.40. Koronka do Bożego Miłosierdzia z intencją modlitwy ratowania dusz przed wiecznym potępieniem. O godz. 18.00. nabożeństwo Drogi krzyżowej a po nim Eucharystia. Po zakończonej Eucharystii spotkanie Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Zachęcamy młodzież do udziału w spotkaniu.
 8. W sobotę o godz. 17.30. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP z racji I soboty miesiąca a po zakończonej Eucharystii Parafialna Droga Krzyżowa. Zapraszamy do licznego udziału, natomiast strażaków prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy oraz wyznaczenie poszczególnych stacji.
 9. Za tydzień różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI EMILII POŹNIAK.
 10. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia palm oraz zmiana tajemnic różańcowych. Po południu gdy odśpiewamy Gorzkie Żale o godz. 16.00. przeżyjemy śpiewane Misterium o Męce Pańskiej w wykonaniu Zespołu „NORO LIM” z Sieprawia. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej wspólnej wielkopostnej modlitwie. Po zakończonym Misterium Eucharystia.
 11. Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz ofiarę ……….. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: 1. Małgorzaty Kaplita 2. Grażyny Ciąpała 3. Lucyny Wiktor 4. Grażyny Kozdroń 5. Małgorzaty Kluz 6. Beaty Wawrzkiewicz 7. Magdy Kogut 8. Agnieszki Kozdroń 9. Jolanty Woś. Dziękujemy także za ofiary celowe na remont parafialnego budynku.
 12. Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać.
 13. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam w dobrym przygotowaniu do świąt Wielkanocnych. Zabierzcie ze sobą biblijne słowo życia.
 14. W mijającym tygodniu pożegnaliśmy + Edwarda Deca. O spokój Jego duszy zostanie odprawione trzy Msze Święte od uczestników pogrzebu. „Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…”