Przeżywamy dzisiaj kiermasz wielkanocny połączony ze zbiórką pieniędzy dla Tomusia Nowaka – naszego parafianina, który walczy z białaczką. Po każdej Mszy zapraszamy do domu parafialnego gdzie można nabyć piękne stroiki oraz palmy. Zasmakujemy także wspaniałych wypieków czy posilimy się pysznym żurkiem. Przed kościołem odbędzie się także zbiórka do puszek na ten cel. Warto pomagać bo to bardzo chrześcijańskie.
O godz. 16.00. Gorzkie Żale z nauką pasyjną a po nich Eucharystia bez kazania. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali zostaną przeznaczone na kwiaty i udekorowanie Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego. Tegoroczne kazania pasyjne głosi ks. Czesław Prucnal za co z serca Mu dziękujemy.
W środę o godz. 16.00. Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie klasy ósmej 23 czerwca. Wieczorem także Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
W czwartek wieczorna Eucharystia o godz. 19.00. a po Niej Adoracja w ciszy do godz. 20.15.
W piątek od godz. 10.00. do 12.00. spotkanie dla seniorów w domu parafialnym. Po południu o godz. 16.40. modlitwy Bractwa ratowania dusz, o godz. 17.00. Eucharystia a po niej Droga krzyżowa prowadzona przez Rodziców Dzieci Maryi oraz ministrantów.
W sobotę o godz. 13.00. spotkanie dla ministrantów przed wydarzeniami Triduum Paschalnego.
Za tydzień niedziela palmowa. Szczególnie uroczyście pragniemy rozpocząć Mszę o godz. 11.00. W procesji z palmami wyruszymy sprzed domu parafialnego do kościoła. Na każdej Eucharystii słuchać będziemy opisu Męki Pańskiej.
W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża pw. Św. Anny (zelator Pani Anna Kulka). Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę zł. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: Jolanty Drzał, Sylwii Uryniak, Teresy Woś, Kamili Zawadzkiej, Anny Kiwała, Anny Kępskiej, Alicji Lech, Romana Rejmana, Danuty Rejman, Czesławy Bieniasz. Dziękujemy także za ofiary składane na parafialne inwestycje.
We wtorek 15.04. parafialna spowiedź oraz droga krzyżowa ulicami naszej miejscowości. Już dzisiaj przygotowujmy serca do tych duchowych wydarzeń.
Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Zachęcam by ją nabywać i czytać.