Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedzieli zwykłej w ciągu roku – 8.10.2023r.

W dniu dzisiejszym dzieci z klasy III otrzymają różańce. Otoczmy je naszą wspólnotową modlitwą w ich drodze przygotowania do I Komunii Świętej.

Zapraszamy do domu parafialnego na herbatę lub kawę z pysznym ciastem. To niepowtarzalna szansa żeby chwile dłużej poprzebywać razem.

Kontynuujemy naszą różańcową drogę miesiąca października. Cieszymy się szczególnie obecnością młodych czcicieli Maryi i zapraszamy w tym tygodniu.  Różaniec przez cały tydzień o godz. 16.30. Prowadzący: w poniedziałek (klasa 5), we wtorek (Róża Pani Anny Buckiej), w środę (klasa 3), w czwartek (klasa 4), w piątek (RAM), w sobotę (Róża Emilii Poźniak).

W  czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 16.00. Po wieczornej Eucharystii spotkanie Akcji Katolickiej w Domu parafialnym.

W piątek  po wieczornej Eucharystii uroczysta  Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwami Bractwa o  ratowanie dusz przed wiecznym potępieniem. Zapraszamy także na  spotkanie formacyjne RAM.

W przyszłą niedzielę XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „ Św. Jan Paweł II – cywilizacja życia”. To także okazja aby w zbiórce do puszek wesprzeć młodzież w ramach działalności „Fundacji Nowego Tysiąclecia”.  Różaniec przed sumą poprowadzi Róża Pani Anny Chmiel.

Dziękujemy Rodzinom za sprzątanie kościoła oraz ofiarę 450 zł. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: Barbary Surowiec, Joanny Michno, Barbary Gąsior, Sylwii Pociask, Zofii Barnat, Małgorzaty Magryś, Bogusławy Kotula, Andrzeja Góraka,  Alicji Wilczak, Iwony Szela,  Heleny Błądek.  Dziękujemy także za ofiary składane na remont parafialnego budynku. Za tydzień składka przeznaczona na ten właśnie cel.

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Zachęta by ją nabywać i czytać.

Intencje mszalne:

NIECH WAS PAN BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE. „DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE!!!”