Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELI ZWYKŁEJ W CIĄGU ROKU 5.11.2023R.

Zapraszamy do domu parafialnego na herbatę lub kawę z pysznym ciastem. To niepowtarzalna szansa żeby chwilę dłużej poprzebywać razem.

W środę wyjątkowo Msza Święta o godz. 16.00. a wypominki o godz. 15.45. Z tej racji, że w  sąsiedniej parafii Dąbrówki odbędzie się dekanalne dziękczynienie za dar Beatyfikacji Rodziny Ulmów. O godz. 17.00. Konferencja o Rodzinie, o 17.30. modlitwa różańcowa a o godz. 18.00. Eucharystia. Wybierzmy się na to świętowanie do naszych sąsiadów. Przedstawiciele naszej parafii odbiorą także z rąk ks. Arcybiskupa relikwie błogosławionych. Nasza Archidiecezja kontynuuje dzieło Beatyfikacji Rodziny Ulmów. W naszej parafii rekolekcje adwentowe o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w dniach od 8 do 10 grudnia. Spowiedź przed Peregrynacją Obrazu NSPJ i świętami Bożego Narodzenia w czwartek 14 grudnia a sama Peregrynacja Obrazu i Relikwii Błogosławionych 15 grudnia o godz. 18.00. Jeszcze wielokrotnie będziemy przypominać o tym jakże bogatym duchowo wydarzeniu.

W piątek o godz. 17.40. uroczysta  Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwami Bractwa o  ratowanie dusz przed wiecznym potępieniem. Zapraszamy także na  spotkanie formacyjne RAM.

W sobotę Święto Państwowe – Kolejna Rocznica Odzyskania Niepodległości. Skorzystajcie z zaproszenia do udziału w XII Spacerze Niepodległościowym. Początek spaceru o godz. 14.00. pod Pomnikiem Milenijnym. Dajcie świadectwo waszej odpowiedzialności patriotycznej i obywatelskiej oraz chęć budowania wspólnoty.

W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Pani Urszuli Świder

18 listopada w Ośrodku Kultury w Czarnej odbędzie się dzień seniora. Początek o godz. 17.00. Zapisy u członków Akcji Katolickiej do 9 listopada. Koszt udziału od jednej osoby wynosi 80 zł.

19 listopada o godz. 17.00. w naszym kościele odbędzie się koncert patriotyczny przygotowany przez naszych parafian oraz zaproszonych gości. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału  w tym wydarzeniu dając równocześnie świadectwo naszego przywiązania do Ojczyzny.

Dziękujemy Rodzinom za sprzątanie kościoła i ofiarę 290 zł. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: Justyny Tendaj,  Pauliny Bełz,  Haliny Kołodziej, Marcina Bema, Joanny Bartnik,  Marioli Lęcznar,  Grażyny Lęcznar,  Magdaleny Lęcznar,  Justyny Wajda,  Ireny Tokarz.  Dziękujemy także za ofiary składane na remont parafialnego budynku.

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Zachęta by ją nabywać i czytać.

Intencje mszalne: