Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z III Niedzieli Wielkiego Postu – 28 lutego 2016 roku

 1. Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczną się w naszej parafii od 10 marca.
 2. Pani Sołtys przypomina o dzisiejszym Zebraniu Wiejskim o godz. 17.30.
 3. Od poniedziałku do piątku msze święte po południu o godz. 18.00.
  W sobotę zaś msza święta o godz. 16.00.
 4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. We czwartek , pierwszy czwartek miesiąca, dzień naszej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Prosimy o składanie podziękowań i próśb do św. Jana Pawła II.
 6. W piątek , pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź pierwszo piątkowa. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, następnie msza święta i nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa z modlitwą za zmarłych.
 7. W piątek przypada święto św. Kazimierza, królewicza.
  Otaczamy solenizantów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo.
 8. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca, nasz dzień uroczystego zakończenia peregrynacji Krzyża św. Jana Pawła II. Początek uroczystości o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkie rodziny do licznego udziału w tej mszy świętej, której będzie przewodniczył ks. Mieczysław Bizior, proboszcz i kustosz krzyża papieskiego z Kraczkowej. Na zakończenie uroczystości oddamy cześć krzyżowi przez ucałowanie oraz nastąpi uroczyste błogosławieństwo i pożegnanie krzyża.
 9. Składka z tej uroczystości będzie ofiarowana na budowę Centrum Jana Pawła II w Kraczkowej.
 10. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Intencje modlitewne dla Róż Różańcowych są w gablocie ogłoszeń. Gorzkie Żale o godz. 16.00.
 11. W najbliższą niedzielę będziemy gościć kleryka Seminarium Duchownego który będzie zbierał ofiarę na tę instytucję. Prosimy o większą składkę.
 12. Caritas rozprowadza paschaliki oraz baranki wielkanocne w cenie 5 złotych za sztukę. Jest to okazja by zastosować praktykę jałmużny w naszej chrześcijańskiej pobożności. Można je nabywać w zakrystii kościoła.
 13. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  Tomasz Głowiak z Czarnej z: Patrycją Leja z Malawy – zapowiedź druga
 14. Pragniemy poinformować, że składka z trzeciej niedzieli wyniosła dwa tysiące złotych. Została wpłacona na konto parafialne.
 15. Dziękujemy za zrobiony porządek w kościele i złożona ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Lęcznar Maciej, Państwo Cisek i Surowiec, Daraż Krzysztof, Lęcznar Mieczysław, Lęcznar Bronisław, Panek Wiesław, Kulka Stanisław, Turek Krzysztof.
 16. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 29.02.2016 – 06.03.2016 roku

 • Poniedziałek – godz. 18.00 – + Józefa /ona / od rodziny
 • Wtorek – godz. 18.00
  • + Helena , Andrzej Rejman od syna Adama
  • + Genowefa Pelc od męża Eugeniusza
 • Środa – godz. 18.00
  • + Janusz Skrobacz od chrześniaka Pawła z Rodziną
  • + Maria i Józef Głąb
 • Czwartek – godz. 18.00 – + Janusz Skrobacz od Ireny i Stanisława Skrobacz z Krzemienicy
 • Piątek – godz. 18.00 – + Janusz Skrobacz od Barbary , Ewy i Wiesława Panek
 • Sobota – godz. 16.00
  • W intencji wszystkich Rodzin przyjmujących krzyż w czasie Jego peregrynacji w naszej parafii
  • + Janusz Skrobacz od Rodziny Panek
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Kazimierz Mach w 3 rocznicę śmierci od żony
  • Godz. 10.30 – + Helena, Alfred Bałtowski
  • Godz. 16.00 – + Helena i Wiesław Sowa