Ogłoszenia duszpasterskie z III Niedzieli Wielkiego Postu – 28 lutego 2016 roku

1. Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczną się w naszej parafii od 10 marca.
  2. Pani Sołtys przypomina o dzisiejszym Zebraniu Wiejskim o godz. 17.30.
  3. Od poniedziałku do piątku msze święte po południu o godz. 18.00.
    W sobotę zaś msza święta o godz. 16.00.
  4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. We czwartek , pierwszy czwartek miesiąca, dzień naszej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Prosimy o składanie podziękowań i próśb do św. Jana Pawła II.
  6. W piątek , pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź pierwszo piątkowa. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, następnie msza święta i nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa z modlitwą za zmarłych.
  7. W piątek przypada święto św. Kazimierza, królewicza.
    Otaczamy solenizantów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo.
  8. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca, nasz dzień uroczystego zakończenia peregrynacji Krzyża św. Jana Pawła II. Początek uroczystości o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkie rodziny do licznego udziału w tej mszy świętej, której będzie przewodniczył ks. Mieczysław Bizior, proboszcz i kustosz krzyża papieskiego z Kraczkowej. Na zakończenie uroczystości oddamy cześć krzyżowi przez ucałowanie oraz nastąpi uroczyste błogosławieństwo i pożegnanie krzyża.
  9. Składka z tej uroczystości będzie ofiarowana na budowę Centrum Jana Pawła II w Kraczkowej.
  10. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Intencje modlitewne dla Róż Różańcowych są w gablocie ogłoszeń. Gorzkie Żale o godz. 16.00.
  11. W najbliższą niedzielę będziemy gościć kleryka Seminarium Duchownego który będzie zbierał ofiarę na tę instytucję. Prosimy o większą składkę.
  12. Caritas rozprowadza paschaliki oraz baranki wielkanocne w cenie 5 złotych za sztukę. Jest to okazja by zastosować praktykę jałmużny w naszej chrześcijańskiej pobożności. Można je nabywać w zakrystii kościoła.
  13. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
    Tomasz Głowiak z Czarnej z: Patrycją Leja z Malawy – zapowiedź druga
  14. Pragniemy poinformować, że składka z trzeciej niedzieli wyniosła dwa tysiące złotych. Została wpłacona na konto parafialne.
  15. Dziękujemy za zrobiony porządek w kościele i złożona ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Lęcznar Maciej, Państwo Cisek i Surowiec, Daraż Krzysztof, Lęcznar Mieczysław, Lęcznar Bronisław, Panek Wiesław, Kulka Stanisław, Turek Krzysztof.
  16. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 29.02.2016 – 06.03.2016 roku

• Poniedziałek – godz. 18.00 – + Józefa /ona / od rodziny
  • Wtorek – godz. 18.00
    • + Helena , Andrzej Rejman od syna Adama