Chwileczkę...

Ogłoszenia Duszpasterskie z IV Niedzieli Adwentu – 19.12.2021

 1. Dziś trzecia niedziela grudnia, składka na potrzeby parafialne. Dziś także msza święta po południu o godz. 15.00.
 2. Od poniedziałku do czwartku roraty po południu o godz. 17.00.
 3. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej.
 4. We środę od godz. 8.30 będę odwiedzał chorych przed świętami. Bardzo proszę zgłaszać tych chorych, których nie odwiedzam w pierwsze piątki miesiąca.
  We środę od godz. 16.00 do godz. 17.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Będzie ksiądz Kazimierz. Bardzo proszę w tym dniu zwłaszcza dzieci i młodzież.
 5. W czwartek ciąg dalszy spowiedzi w godzinach przedpołudniowych od 9.00 do 10.30. oraz po południu od godz. 18.00 do godz. 19.00.
 6. W czwartek przypada rocznica święceń księdza Arcybiskupa Adama Szala, zaś w piątek dzień jego imienin – polecajmy go w naszych modlitwach.
 7. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Rano o godz. 7.00 msza święta. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Niech wspólna modlitwa, czytanie Słowa Bożego, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd wypełnią ten wyjątkowo rodzinny wieczór.
 8. Tradycyjnie wigilia kończy się mszą świętą o północy, zwaną ,,Pasterką”, na którą serdecznie zapraszam. Składka z pasterki na Fundusz Ochrony Życia.
 9. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego – msze święte tylko w godzinach dopołudniowych – czyli o godz. 7.00, godz. 9.00 oraz suma o 11.00.
 10. W niedzielę święto Świętej Rodziny. Możliwość święcenia owsa.
  Msze święte jak w każdą niedzielę, czyli trzy do południa i po południu o godz. 15.00. Składka z niedzieli po Bożym Narodzeniu na Seminarium Duchowne w Przemyślu i uczelnie teologiczne w Polsce. My wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 11. Dziękujemy rodzinom za zrobiony porządek i kwiaty. Bóg zapłać! Dziękujemy za dar choinek oraz młodzieży za ich dekorację.
 12. Sprzątanie w tym tygodniu proponuję w czwartek po wieczornej spowiedzi, aby nie zakłócać wigilijnych przygotowań. Do tej pracy prosimy rodziny: Michno Kamila, Ulhurska Justyna, Michno Renata, Gunia Elżbieta, Szuberla Teresa, Chmielecki Janusz, Tomasik Janina, Drżał Jolanta, Stopa Wiesława.
 13. Jest prasa katolicka na ten tydzień.