Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli Palmowej – 14 kwietnia 2019 roku

 1. Dziś rozpoczyna się Wielki Tydzień. Po mszach świętych ministranci będą rozdawać skarbonki na jałmużnę. Miały być rozdane w szkole dla dzieci, ale ze względu na ich nieobecność prosimy dzieci i ich rodziców o zabranie ich do domów. Napełnione prosimy zwrócić w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
  O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W poniedziałek i wtorek Msza święta rano o godz. 7.00.
 3. W poniedziałek od godziny 8.30 będę odwiedzał chorych, a nie jak to było zapowiadane we środę. Zmiana ta wynika z panującego strajku nauczycieli.
  Ze względu, że księża są w komisjach egzaminacyjnych zostały zmienione programy spowiedzi świętych i liczba księży w konfesjonałach.
 4. We wtorek o godz. 17.00 zbiórka ministrantów. Obecność obowiązkowa.
 5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza święta o godz. 18.00, zaś po niej nasza parafialna Droga Krzyżowa, która będzie zewnętrznym akcentem wejścia w ciszę Triduum Paschalnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafin do tej modlitwy. Strażaków prosimy o pomoc w rozstawieniu krzyży stacyjnych oraz udział w asyście krzyża.
 6. Ostatnie spowiedzi są we wtorek i środę. We wtorek u Chrystusa Króla w Łańcucie, zaś we środę w Łańcucie – Podzwierzyniec.
 7. We czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Pachalne, mszą świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po skończonej liturgii przeniesiemy Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja do godz. 23.00.
 8. W Wielki Piątek, adoracja Pana Jezusa od godz. 8.00 do godz. 18.00. ( Porządek adoracji wywieszony będzie w gablotach).
 9. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Rozpocznie ją Młodzież RAM-u, która przygotowała krótką inscenizację sądu Jezusa i jego drogi krzyżowej, następnie nabożeństwo Wielkiego Piątku połączone z przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu. Adoracja krzyża w czasie śpiewu Gorzkich Żali po skończonej liturgii. Adoracja Pana Jezusa w grobie do 23.00.
 10. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy. Nie spożywamy potraw mięsnych oraz ograniczamy posiłki do trzech, w tym jeden do syta. Zachęcamy także do zachowania postu od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.
 11. W Wielką Sobotę Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 8.00 do godz. 19.00 według porządku zawieszonego w gablocie.
 12. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kościele o godz. 9.00, o godz. 10.30 i o godz. 12.00. Zawodzie i Skotnik – przy krzyżu – o godz. 10.00. Przy Alei Pysiowej – dla Kołków – o godz. 11.00.
 13. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 19.00. Prosimy zabrać ze sobą paschaliki oraz naczynia na wodę święconą. Adoracja do godz. 23.00.
 14. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego- Rezurekcja o godz. 6.00 z uroczystą procesją trzy razy wokół kościoła. Ci którzy nie mogą brać udziału w procesji pozostają w kościele pozostałym, wejście do kościoła zagrodzą strażacy.
  Następna Msza święta o godz. 10.30. Nie będzie Mszy świętej popołudniowej.
 15. Składka z Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego na potrzeby parafialne z racji trzeciej niedzieli miesiąca.
 16. W Poniedziałek Wielkanocny msze święte, jak w każdą niedzielę.
  W poniedziałek wielkanocny po pierwszej Mszy świętej procesja na cmentarz.
 17. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Paweł, Piotr Kuszaj urodzony w Łańcucie, zamieszkały w Czarnej z: Iwona, Magdalena Piekarska, urodzona w Rzeszowie, zamieszkała Lipie, parafia Mrowla – zapowiedź pierwsza.
  Łukasz Ożóg z Czarnej z; Patrycja Panek z Czarnej – zapowiedź druga.
 18. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! Sprzątanie kościoła w tym tygodniu po adoracji:
  • Wielki Czwartek : Pecuch Marian, Emilia Pożniak, Górak Andrzej, Skrobacz Adam, Kudelicz Zenon.
  • Wielki Piątek: Ryznar Andżelika, Kiwała Emilia, Rusin Marcin, Panek Józef, Fryń Józef z córką.
  • Wielka Sobota : Kołcz Ewa, Bielecki Tadeusz, Barbara Surowiec, Bogumiła Wiercioch, Płoszaj Tadeusz.
 19. Bardzo prosimy strażaków o obecność przy adoracji Grobu Pańskiego i pomoc w procesji rezurekcyjnej. Przypominam gimnazjalistom oraz uczniom klasy VIII i klasy VII aby zaopiekowały się feretronami i udział z nimi w procesji.
 20. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcam do czytania. Jest też „Mały Gość Niedzielny „ dla dzieci.

INTENCJE MSZALNE – 15.04. 2019 – 21.04.2019 roku.

 • Wielki Poniedziałek
  • Godz. 7.00 – + Stanisław Michno ze Skotnika w 1 rocznicę śmierci
 • Wielki Wtorek
  • Godz. 7.00 – + Jan Frączek w rocznicę śmierci od żony Anieli
 • Wielka Środa
  • Godz. 18.00 – + O szybki powrót do zdrowia dla osoby polecanej
 • Wielki Czwartek
  • Godz. 18.00 – W intencji zmarłych i żywych kapłanów pracujących w naszej parafii od Akcji Katolickiej.
 • Wielka Sobota
  • Godz. 19.00- + Zofia Tajchman w 7 rocznicę śmierci od męża z rodziną
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  • Godz. 6.00 – W intencji parafian
  • Godz. 10.30 – + Józefę i Józefa Mędrala.