Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2015 roku

 1. W imię Boże rozpoczęliśmy nowy rok kalendarzowy 2015, oddając cześć Świętej Bożej Rodzicielce Maryi na zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego i prosząc o pokój na świecie w związku z przypadającym dziś Światowym Dniem Modlitw o Pokój.
 2. Dziś za publiczne odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Jutro przypada wspomnienie obowiązkowe świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu a zarazem pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji i okazja do spowiedzi świętej. Następnie nabożeństwo pierwszo piątkowe i msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz.18.00
 4. W sobotę – pierwszą w tym miesiącu –. Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00 a aktem ofiarowania się Matce Bożej Czarneńskiej.
 5. W najbliższą niedzielę po mszy świętej –zmiana tajemnic różańcowych. Po sumie koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej.
 6. W piątek i sobotę będziemy kontynuować wizytę duszpasterską w naszej parafii. I tak:
  • W piątek od godz. 9.00 do godz. 16.00 odwiedzimy:
   Ks. Proboszcz – domy na Skotniku – od Państwa Pondel do głównej drogi z państwem Lewandowskich
   Ks. Marian – domy od Państwa Chudzik Sławomir w stronę kościoła z domami obok Domu Strażaka z Pańswem Piela i Leja i domami przy kościele do Kępa Grażyny.
  • Sobota – od godz. 9.00 – do godz. 17.00:
   Ks. Proboszcz : Chodakówka a następnie domy na Zawodziu – od Pana Mariana Rejman – do Państwa Lech.
   Ks. Marian – Od Państwa Chmiel Jacek – do leśniczówki z Państwem Kot.