Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XIV Niedzieli w ciągu roku – 5 lipca 2015 roku

 1. Dziś – czternasta niedziela w ciągu roku. Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 2. Dziś w Medyni Głogowskiej Piknik Garncarski. Organizatorzy zapraszają do zabawy.
 3. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00. Jutro będzie także msza święta rano o godz. 7.00.
 4. Jutro – z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny, Uzdrowienia Chorych – obchodzi się święto patronalne Apostolstwa Chorych . Polecać będziemy rodziny i opiekunów chorych. Również jutro – wspominamy bł. Marie Teresę Ledóchowską .
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – msza święta wieczorna. Wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona naszej archidiecezji.
 6. W sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Żył na przełomie V i VI wieku. Ułożył regułę zakonną, na której oparły się pierwsze zakony, jakie powstały w Kościele Zachodnim.
 7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  Wojciech, Jan Józefczyk, s. Stanisława i Haliny Kuszaj, urodzony w Rzeszowie, zamieszkały Czarna 655 z: Magdalena Węgrzyn, c. Jana i Genowefy Selwa, urodzona w Kolbuszowej, zamieszkała Widełka 164a – zapowiedź pierwsza
  Roman Kołodziej z Łukawca z: Justyna Bożek z Czarnej – zapowiedź druga
 8. Dziękujemy Rodzinom za porządek w kościele i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu do sprzątania prosimy: Turek Tomasz, Pelc Zygmunt, Lęcznar Sławomir, Kliś Irena, Prus Magdalena, Pasierb Lucjan, Gwizdak Julian, Kiwała Zofia.
 9. Pojawiają się nowe stacje Drogi Krzyżowej i pierwsi sponsorzy. I tak stację XI – ufundowała Rodzina Barnat, zaś stację VIII – Pan Franciszek Płoszaj. Dziękujemy ofiarodawcom i zachęcamy innych włączenia się w to dzieło.
 10. Zakończyliśmy prace przy dachu, te najważniejsze. Zachęcamy Rodziny do składania ofiar. Do tej pory ofiarę złożyło 160 rodzin. Mamy nadzieję , że pozostałe Rodziny przyjdą nam z pomocą.
 11. Na stolikach za ławkami są wystawione foldery dla rodziców, których dzieci uczęszczają do szkoły. Jest to oferta nabycia nowych podręczników w sposób prosty i tańszy niż księgarniach. Prosimy o zabranie tych folderów i uważne zapoznanie się z tą propozycją. Patronuje temu projektowi Rada Rodziców naszej szkoły.
 12. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do lektury naszych religijnych czasopism.

INTENCJE MSZALNE – 06.07. 2015 – 12.07.2015 rok

Przez cały tydzień modlimy się za śp. Józef Wilczak w mszach gregoriańskich.

 • Poniedziałek
  • Godz. 7.00 – Msza wypominkowa: za zmarłych z Rodziny Kopeć, Kulka, Czado i Rejman
  • Godz. 18.00 – + Józef / greg /
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – w intencji rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30 – + Józef / greg /
  • Godz. 15.00 – + Stanisławę i Franciszka Majka od córki Janiny z rodziną