Chwileczkę...

Ogłoszenia Duszpasterskie z XXII Niedzieli w ciągu roku – 29.08.2021

 1. Dziś ostatnia niedziela sierpnia. Za ławkami są biblijne myśli, jako motto na miesiąc wrzesień.
 2. Msze święte w tym tygodniu:
  W poniedziałek tylko rano o godz. 7.00 zaś od wtorku do soboty, tylko po południu o godzinie 17.00. 
  Te msze święte będzie sprawował ksiądz wikariusz z Białobrzeg, gdyż ja muszę w poniedziałek wrócić ponownie na oddział chirurgiczny, gdzie czeka mnie kolejny zabieg.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca.Po mszy świętej pomodlimy się o nowe i  święte powołania do  służby Bożej za  wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 5. W piątek, pierwszy piątek miesiąca. Ze względu na stan zdrowia i  brak wiedzy, czy wrócę na parafię, odwołuję odwiedziny chorych. Po południu od godziny 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź pierwszo piątkowa. Będzie także ksiądz Kazimierz.
  O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszo piątkowe, a po nim msza święta. Zapraszam na piątek do spowiedzi wszystkie dzieci, gdyż msza święta pierwszo piątkowa będzie zarazem mszą na rozpoczęcie roku szkolnego.
 6. Gdy w piątek będę w parafii i będę miał siły to po mszy świętej będzie spotkanie ministrantów. Proszę więc tych którzy są ministrantami i chcą być o pozostanie w kościele.
 7. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca.Po mszy świętej procesja fatimska z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Czcimy Niepokalane Serce Maryi.
 8. W najbliższą niedzielę, pierwsza niedziela września. Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Składka z przyszłej niedzieli na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Episkopat Polski ogłosił, że w przyszłą niedzielę będzie także zbierana ofiara  do puszek dla emigrantów z Afganistanu. Akcji patronuje Caritas Polska.
 10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Michał Wojdon z Rzeszowa z: Anita Michno z Czarnej – zapowiedź druga.
 11. Dziękujemy rodzinom za porządek w kościele i kwiaty. Dziękuję także za wykoszenie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać! W tym tygodniu w sobotę prosimy kolejne rodziny do sprzątania. Są to: Tryniecki Andrzej, Kochman Anna, Kochman Agnieszka, Mastyj Danuta, Dubiel Krystyna, Michno Krystyna, Kłoś Mirosław, Lęcznar Halina.
 12. Zbliża się czas odpustu parafialnego. Przypominam, że na odpust kościół dekorują Róże Różańcowe. W tym roku przed odpustem nie będzie rekolekcji świętych, ale w zamian w dniach  9-10 września odbędzie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Męki Pańskiej według tekstów jednej z największych współczesnych mistyczek, Sł. Bożej Luisy Piccaretty.
 13. Bardzo proszę o pomoc w przygotowani obiadu dla księży, którzy przyjadą do nas by razem z nami skorzystać z łaski odpustu zupełnego. Odpust parafialny to święto całej parafii i bardzo proszę o pomoc w jego zorganizowaniu zwłaszcza grupy parafialne. W tym roku odpust wypada w niedzielę.
 14. Jak wszyscy obecni na mszy świętej widzą malujemy dach naszej świątyni. Na obecną chwilę została odczyszczona blacha i kładziony jest podkład pod właściwy kolor dachu. Postęp tych prac zależy od pogody. Mam nadzieję, że uda się nam skończyć przed odpustem by nasza świątynia na zewnątrz miała już zaplanowany wygląd. Zachęcam do dobrowolnych ofiar na  malowanie dachu, gdyż brakuje nam 10 tysięcy złotych, by zapłacić za materiały i pracę.
 15. Za ławkami jest prasa religijna. Jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. Niech nasze religijne życie opiera się nie tylko na obecności na mszy świętej, ale i na pogłębionej wiedzy czerpanej także z religijnych czasopism.

 

 

INTENCJE MSZALNE – 30.08.2021 – 05.08.2021

 

 • Poniedziałek
  • Godz. 7. 00 – + Jan Cisek / greg /
  • Poza parafią w Lourdes – + Janusz Jaskuła – intencja pogrzebowa

 

 • Wtorek
  • Godz. 17.00 – + Arkadiusz Gąsior od Rodziny Gąsior
  • Poza parafią w Lourdes – + Janusz Jaskuła – intencja pogrzebowa

 

 • Środa
  • Godz. 17.00 – + Wanda Rejman / początek gregorianki /
  • Poza parafią w Lourdes – + Janusz Jaskuła – intencja pogrzebowa

 

 • Czwartek
  • Godz. 17.00 – + Wanda Rejman / greg /
  • Poza parafią w Lourdes – + Janusz Jaskuła – intencja pogrzebowa
  • Poza parafią –  ks. Paweł  – + Arkadiusz Gąsior od Rodziny Bytnar

 

 • Piątek
  • Godz. 17.00 – + Wanda Gąsior / greg /
  • Poza parafią – + Janusz Jaskuła – intencja pogrzebowa
  • Poza parafią – ks. Paweł – + Arkadiusz Gąsior od żony Małgorzaty

 

 • Sobota
  • Godz. 17.00 – + Wanda Rejman / greg /
  • Poza parafia – ks. Paweł – Arkadiusz Gąsior od żony Małgorzaty

 

 • Niedziela
  • Godz.  7.00 – + Anna i Wojciech Kiwała
  • Godz.  9.00 – + Wanda Rejman / greg /
  • Godz. 11.00 – + O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Marii z okazji 85 rocznicy urodzin – intencja od dzieci, wnuków i prawnuków.

 

W miniony piątek pochowaliśmy śp. Zbigniewa Lęcznar. W jego intencji zostanie odprawionych sześć intencji pogrzebowych. Pomódlmy się o spokój jego duszy…