Ogłoszenia Duszpasterskie z XXV Niedzieli w ciągu roku – 19.09.2021

1. Dzisiejsza składka na potrzeby parafialne z racji trzeciej niedzieli miesiąca.
  2. W tym tygodniu msze święte:
    • W poniedziałek – msza święta tylko rano o godz. 7.00.
    • We wtorek, środę ,czwartek i sobotę msza święta po południu o godz. 17.00 oraz  godz. 18.00. W tych dniach adoracja Najświętszego Sakramentu,
    • W piątek msza święta rano o godz. 7.00 oraz o godz. 8.00
  1. We wtorek czcimy św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej po różańcu przed mszą o godz. 18.00. Po tej mszy świętej spotkanie dla ministrantów.
  3. W najbliższą niedzielę składka na Katolickie Radio Fara działające w naszej archidiecezji.
  4. W najbliższą niedzielę 26 września będziemy gościć w naszej parafii Ojca Emiliana ze zgromadzenia Księży Pallotynów. Ojciec Misjonarz przybliży nam najnowsze orędzie Matki Bożej z Kibeho w Afryce. Przywiezie również osobliwe pamiątki, dzięki czemu będzie można wesprzeć dzieło misyjne, do czego gorąco zachęcam. Na cele misyjne będziemy mogli złożyć także swoje ofiary do puszek.
  5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Daniel Winiarz z Żulkina, parafia Kańczuga z: Monika Panek z Czarnej – zapowiedź druga.
  6. Pragnę podziękować jeszcze raz wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie oprawy odpustu i przyjęcia księży na obiedzie odpustowym. Nie będę wszystkich wymieniał, ale w dniu odpustu nie wspomniałem o naszym śpiewającym chórze pod przewodnictwem naszego organisty Pana Adama. Bóg zapłać za śpiew i oprawę muzyczną naszej uroczystości. Wszystkim za wspólną modlitwę i udział w liturgii.
  7. Dziękuję sprzątającym naszą świątynię w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Na najbliższą sobotę proszę rodziny: Łyczko Krystyna, Kozdroń Maria, Chudzik Jadwiga, Lęcznar Urszula, Babiarz Gabriela, Falandysz Zofia, Styś Aneta, Ornat Bożena.
  8. Przed odpustem ukończyliśmy prace przy naszej świątyni. Został w całości pomalowany dach kościoła oraz dokończone wykończenie schodów. Za malowanie dachu oraz zabezpieczenie przecieków rynnowych zapłaciliśmy 38 tysięcy złotych. Mogliśmy to zrobić dzięki ofierze Pana Andrzeja Pelca, który ofiarował brakującą sumę 10 tysięcy złotych. Obecnie zmieniamy kolorystykę bocznych i głównych drzwi kościoła. W tym miesiącu musimy jeszcze zabezpieczyć przed zimą naszą posadzkę kościoła specjalnym preparatem, który ściągnięty został z Grecji.
  9. Jest prasa katolicka na swoim miejscu.

INTENCJE MSZY ŚWIETYCH  –  20.09.2021 – 26.09.2021

• Poniedziałek
    • Godz. 7.00 – + Wanda Rejman / greg /
    • Poza parafią ks. – Paweł – + Arkadiusz Gąsior od koleżanek mamy z Przedszkola nr.1.
    • Poza parafią w Woli Małej – ks. Piotr – + Marek Ząbek od Jolanty i Janusza Gołojuch z rodziną

• Godz. 18.00 – + ks. Władysław Piętowski od parafian
    • Poza parafią – w Woli Małej – ks. Piotr – + Marek Ząbek od teściowej
    • Poza parafią – ks. Piotr w Łodzi – + Zbigniew Lęcznar od córki Kamili z rodziną

• Godz. 18.00 – + Ks. Władysław Piętowski od parafian
    • Poza parafią – ks. Paweł – + Arkadiusz Gąsior od ojca chrzestnego z rodziną
    • Poza parafią w Woli Małej – ks. Piotr – + Marek Ząbek od Katarzyny i Roberta Kot z rodziną
    • Poza parafią – ks. Piotr w Łodzi – + Zbigniew Lęcznar od kuzynki Beaty z rodziną

• Godz. 18.00 – + Stefan Kiwała od sąsiada Pawła
    • Poza parafią – ks. Paweł – + Arkadiusz Gąsior od Rodziny Klocków
    • Poza parafią w Łodzi – ks. Piotr – + Zbigniew Lęcznar od chrześnicy Marzeny z rodziną
    • Poza parafią w Woli Małej – ks. Piotr – + Marek Ząbek od Stanisławy i Tadeusza Leckich

• Godz. 7.00 – + Anna i Michał Pelc od córki
    • Godz. 8.00 – + Wanda Rejman / greg /
    • Poza parafią – ks. Paweł – + Arkadiusz Gąsior od kolegi Arkadiusza
    • Poza parafia w Woli Małej – ks. Piotr – + Marek Ząbek od Doroty i Artura Wisz z rodziną
    • Poza parafią w Łodzi – + ks. Piotr – Zbigniew Lęcznar od chrześnicy Beaty z rodziną

• Godz. 17.00 – + Za zmarłych z rodziny Bieniasz
    • Godz. 18.00 – + Wanda Rejman / greg /
    • Poza parafią – ks. Paweł – + Arkadiusz Gąsior od Rodziny Koniecznych z Wiśniowej
    • Poza parafią w Woli Małej – ks. Piotr  – + Marek Ząbek od Ryszarda z rodziną i przyjaciół z Paryża.
    • Poza parafią w Łodzi – ks. Piotr – + Zbigniew Lęcznar od siostry z Medyni

• Godz. 7.00 – Dziękczynna z okazji 20 rocznicy ślubu Katarzyny i Krzysztofa o Boże
    •  błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej na dalsze wspólne życie.
    • Godz. 9.00 – + Wanda Rejman / greg /
    • Godz. 11.00 – + Janina Lęcznar w 30 rocznicę śmierci.