Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXX Niedzieli zwykłej – 28 października 2018 roku

 1. Dzisiejsza składka na misje. W kościołach , których data nadania tytułu świątyni nie jest znana – rocznica poświecenia kościoła. My liturgicznie obchodzimy niedzielę zwykłą. Dziś z koszyków za ławkami możemy zabrać myśl biblijną na miesiąc listopad.
 2. Zostało jeszcze trzy dni nabożeństw różańcowych.
  Msze święte w tych dniach rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 17.00.
 3. We wtorek od godz. 16.00 będzie spowiedź święta przed Uroczystością Wszystkich Świętych oraz z racji pierwszego piątku miesiąca. Będzie ksiądz Kazimierz z Palikówki.
  W pierwszy piątek miesiąca przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych i wówczas pozostanę sam. Ponadto przyjęcie Komunii Świętej w dniach 1-8 listopada w czasie mszy świętej, pobożne nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych jest warunkiem zyskania odpustu zupełnego. Nie zmarnujmy tych darów duchowych dla naszych zmarłych. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty.
 4. We wtorek różaniec poprowadzą wszyscy ministranci.
  Po nabożeństwie zbiórka ministrancka.
 5. We środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. We czwartek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych.
  Msze święte w tym dniu o godz. 7.30, 10.00 oraz msza święta na cmentarzu z procesją o godz. 13.00. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca.
 7. W piątek, 2 listopada, Dzień Zaduszny.
 8. Msze święte w kościele: rano o godz. 7.00 oraz o godz. 17.00. Od godziny 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji do godz. 17.00., następnie nabożeństwo pierwszo piątkowe i modlitwa za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
  W kaplicy cmentarnej, 2 listopada, msza święta o godz. 14.00 , a po mszy świętej udamy się w procesji do krzyża , gdzie są pochowani nasze siostry i bracia zmarli na wskutek epidemii cholery. W godzinach rannych będę odwiedzał chorych.
 9. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca. Msza święta rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 17.00. Wieczorem przed mszą świętą modlimy się na różańcu o przebłaganie za grzechy świata do Pani Fatimskiej. Po nabożeństwie polecimy się Pani Czarnieńskiej.
 10. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.00 różaniec za zmarłych, a następnie msza święta.
 11. Składka z pierwszej niedzieli listopada na potrzeby Archidiecezji.
 12. Dziękujemy rodzinom za zrobiony porządek w kościele i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy rodziny: Barnat- Kiwała Maria, Panek Dorota, Librant Bartłomiej, Librant Mirosława, Haładyj Stanisław, Pelc Piotr, Haładyj Piotr, Prus Andrzej.
 13. Składka z trzeciej niedzieli października wyniosła 2800 złotych.
 14. Akcja Katolicka zaprasza na Dzień Seniora. Zapisy do 10 listopada. Od osoby 50 złotych wpisowe. Według Unii Europejskiej do seniorów należą wszyscy powyżej 50+ . Więc wątpliwości są rozwiane, kto jest seniorem, a kto jeszcze nie.
 15. Jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE- 29.10.2018 – 04.11.2018.

 • Poniedziałek
  • Godz. 7.00 – + Franciszkę / greg /
  • Godz. 17.00 – Z okazji 18 rocznicy urodzin Dawida o Boże błogosławieństwo i zdrowie oraz opiekę Matki Najświętszej od Rodziców i rodzeństwa.
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Adam Kiwała – intencja pogrzebowa
 • Wtorek
  • Godz. 7.00 – + Marcin Kopeć w 7 rocznicę śmierci
  • Godz. 17.00 – + Franciszkę / greg /
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Adam Kiwała – intencja pogrzebowa.
 • Środa
  • Godz. 7.00 – + Józef Kopeć w 2 rocznicę śmierci
  • Godz. 17.00 – W intencji Alicji Jacka Lech z okazji 25 rocznicy ślubu o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej na dalsze lata życia.
 • Czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych
  • Godz. 7.30 – + Marcin Kopeć od babci
  • Godz. 10.00 – + Stanisław i Anna
  • Godz. 13.30 – Za wszystkich zmarłych parafian
 • Piątek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
  • Godz. 7.00 Za wszystkich wiernych zmarłych
  • Godz. 14.00 – + Kazimierz Głowiak
  • Godz. 17.00 – + Wiesław Panek w 10 rocznicę śmierci od sióstr z rodzinami
 • Sobota
  • Godz. 7.00 – + Wanda Gala
  • Godz. 17.00 – + Za zmarłych polecanych w wypominkach
  • Poza parafia – ks. Stanisław – W intencji chorych z naszej parafii.
 • Niedziela
  • Godz. 7.30 – + Marian Bieniasz od zony i dzieci
  • Godz. 10.30 – + Janina i Edward Skrobacz w rocznicę śmierci
  • Godz. 15.00 – + Julia Panek od wnuczka Roberta z rodziną

W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Stanisława Gala i Stanisława Rejman. W intencji pierwszego zostanie odprawionych trzy intencje z racji pogrzeby, zaś za + Stanisława Rejman – pięć intencji z racji pogrzebu.

Wczoraj wieczorem zmarł syn Pani Jolanty Woś Maciej. Dzień pogrzebu jeszcze jest nie ustalony z przyczyn obiektywnych. Polećmy dusze zmarłych Panu Bogu: Wieczne odpoczywanie….