Chwileczkę...

OFERTA PIELGRZYMKOWA

WYJAZD PIELGRZYMKOWO-TURYSTYCZNY do GRECJI w dniach: 7-15.07.2024 r.

1 dzień 7.07  Wyjazd z Czarnej 18:00, przejazd nocny przez Słowację, Węgry do Serbii.

2 dzień 8.07: Przyjazd, przyjazd przez Serbię, przyjazd na kolację i nocleg tranzytowy w Macedonii Północnej.

3 dzień 9.07: Po śniadaniu przejazd do Kalampaki. Dojazd do Meteorów – Zwiedzanie Klasztorów zawieszonych w powietrzu. Zobaczymy wspaniale bizantyjskie budowle z IV i VI w., wyjątkowe wnętrza, w których czuć wielkie Bizancjum. Objedziemy szczyty wzgórz aby można było uchwycić na zdjęciach wszystkie istniejące monastyry. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Kalampaki.

4 dzień 10.07: śniadanie, wyjazd z Klampaki w stronę Delf – zwiedzanie wykopalisk Delfickich, Gimnazjon, przejazd na obiadokolację i nocleg do Tolo.

5 dzień11.07: śniadanie, śniadanie, całodzienny odpoczynek na plaży, obiadokolacja, wieczorna wycieczka do  Nafplio – wenecka potęga z bastionami i cytadelami, nocleg. Tolo

6 dzień 12.07: po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie: Mykeny: najważniejsze miejsce na Peloponezie z grobem Agamemnona, cytadela z bramą lwic oraz muzeum m.in z złotą maską władcy. Następnie przejazd do Epidauros z antycznym teatrem o legendarnej akustyce. Po południu powrót do hotelu, odpoczynek na plaży, obiadokolacja, nocleg. Tolo

7 dzień 13.07: po śniadaniu wyjazd do Aten, w trakcie przejazdu zwiedzanie Kanału Korynckiego. Dojazd do Aten – zwiedzanie: Wzgórza Akropolu, Partenonu, Erechrejonu, świątyni Ateny Nike, Propylejow. Wejdziemy na Aeropag skąd głosił Św. Paweł kazanie do obywateli Aten oraz przejdziemy przez Agorę Grecka i Forum Romanum. Czas wolny na Place – niegdyś dzielnicy rzemieślników, dzisiaj oprócz rzemiosła można spotkać tutaj wiele tawern i posłuchać greckiej muzyki. Objazd miasta: teatralna zmiana warty pod Parlamentem, Stadion Panatenajski z IV w p.n.e oraz plac Konstytucji. Dojazd na nocleg, obiadokolacja. W okolicy Aten.

8 dzień 14.07: po śniadaniu wyjazd w kierunku Macedonii Północna, w trakcie przejazdu Thermopile – pomnik Leonidasa, w miejscu słynnej bitwy miedzy Grekami i Persami 480 r. p.n.e. Czas na pamiątkowe zdjęcie, W trakcie przejazdu postój w sercu Doliny Tempi i zejście do groty Św. Paraskiewy – patronki osób niewidomych. Dla chętnych możliwość zaczerpnięcia wody z cudownego źródła, przejazd do hotelu w Macedonia. obiadokolacja i nocleg.

9 Dzień 15.07: Po śniadaniu, Spacer po Skopje, Msza Święta, wyjazd w drogę powrotną, planowany przyjazd do polski we wczesnych godzinach porannych w dniu 16.07.

Świadczenia: transport, 7 noclegów (klimatyzacja w cenie), 7 śniadań i obiadokolacji, pilot- przewodnik, Ubezpieczenie NNW i KL, opłata na TFG I TFP, taxa turystyczna w hotelach, codziennie Msza Święta, zestaw audiuguide. Dopłata do pokoju jednoosobowego 180 euro

CENA:  1.350 ZŁ. + 330 EURO

DODATKOWO PŁATNA: 90 EURO NA WSTĘPY I PRZEWODNIKÓW.

Dodatkowo płatne nieobowiązkowo: inne napoje do kolacji oprócz wody, świadczenie nie zawarte w cenie

KONTAKT: ks. Proboszcz 604412026

 PIELGRZYMKA WRAZ Z PARAFIĄ KRZEMIENICA. ILOŚĆ MIEJSC 25