Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 NIEDZIELI ZWYKŁEJ W CIĄGU ROKU – 27.08.2023R.

Ojciec Benoit Azameti, którego gościmy w naszej parafii głosi kazania misyjne i prosi o wsparcie dzieła misyjnego OJCÓW KOMBONIANÓW. Zechciejmy wesprzeć misyjne dzieło Kościoła i głoszenie Ewangelii na wszystkich kontynentach.

W tym tygodniu Msze święte rano  poniedziałek i środę, wieczorem we wtorek, czwartek, piątek i  sobotę

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań po Mszy o godz. 7.00.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.30.

W I piątek miesiąca odwiedziny chorych przed południem. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17.30. Spowiadajmy się nie tylko w piątek ale też we wtorek przed Mszą wieczorną czy w czwartek podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Możemy to uczynić także w  sobotę przed Nabożeństwem fatimskim. Pamiętajmy o początku roku szkolnego i spowiedzi dla dzieci oraz młodzieży. O godz. 18.40. uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwami Bractwa o  ratowanie dusz przed wiecznym potępieniem.

W I sobotę miesiąca nabożeństwo fatimskie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy i zniewagi. Obecnością naszą przyczyńmy się do ratowania świata.

W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI EMILII POŹNIAK.

Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele, kwiaty oraz ofiarę 100 zł. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: Ewy Panek,
Agnieszki Skrzat, Wiesławy Fryń, Marii Panek, Barbary Rusin, Emilii Kiwała, Marii Kudelicz, Andżeliki Ryznar, Marzeny Skrobacz, Barbary Górak.
 Dziękujemy także za ofiary składane na remont parafialnego budynku. Ofiara z miesiąca sierpnia wyniosła 4150 zł.

Pizzeria Sofia zaprasza 1 września dzieci wraz z Rodzicami na zakończenie wakacji. Temu wydarzeniu towarzyszyć będą liczne atrakcje dla dzieci jak i dorosłych. Między innymi zjeżdżalnia dla dzieci czy pokazy strażackie. Początek o godz. 17.00.

W sobotę o godz. 17.00. Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji zaprasza na sztukę teatralną  z Markowej, zatytułowaną: „W hołdzie miłosiernym”. Dla naszej parafii przewidziano 50 miejsc. Warto skorzystać by obejrzeć i docenić nie tylko męczenników wojny lecz także trud aktorów, którzy sztukę przygotowali. Koszt biletu to 10 zł. Przeznaczony jest na zwrot kosztów transportu grupy z Leska. Zapisy w zakrystii do czwartku.

12 września odpust parafialny Imienia NMP. Przeżyjemy, krótkie przygotowanie do tego wydarzenia. W niedzielę 10.09. wieczorem odprawimy Mszę na cmentarzu z modlitwami za zmarłych, w poniedziałek 11.09. zorganizujemy pobożny taneczny wieczór obok plebanii a w dzień odpustu Msze Święte o godz. 10.00. oraz uroczysta suma o godz. 17.30. Szczegóły wydarzeń w przyszłą niedzielę.

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Zachęta by ją nabywać i czytać.

Niech Boże błogosławieństwo dotyka naszych serc i towarzyszy nam w nadchodzącym tygodniu.