Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELI ADWENTU – 3.12.2023R.

Pan Profesor Adam Kulczycki wygłosi prelekcje: „Wołyń. Walka o pamięć – walka o Polskę”. Prelekcji towarzyszy wystawa, którą można obejrzeć pogłębiając temat. Ufamy, że mądra lekcja historii pobudzi naszą wiarę i miłość do Ojczyzny.  Będzie także możliwość nabycia pozycji książkowych.

Po prelekcji zapraszamy do domu parafialnego na herbatę lub kawę z pysznym ciastem. To niepowtarzalna szansa żeby chwilę dłużej poprzebywać razem.

Dzisiaj drogami Czarnej wędruje św. Mikołaj. Czcigodni strażacy podpowiadają, że można Go namierzyć uruchamiając stronę Facebookową Straży Pożarnej. Nie przegapcie Jego wizyty.  

W zakrystii można nabywać świece wigilijne Caritas w cenie minimalnej 10 zł. z przeznaczeniem na cele statutowe Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Od jutra także nasz Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków. Przyjmijcie Go z serdecznością i życzliwością dziękując za Jego solidną całoroczną posługę liturgiczną.

Od jutra bardzo serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami na roraty o godz. 17.00.   tym roku poprowadzi nas św. Franciszek. Nie zabraknie słodkiego lizaka, obrazka czy nagrody dla wytrwałych. Nie może Was zabraknąć!!!

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00. do 17.00.

W piątek rozpoczynamy rekolekcyjne spotkania przy Sercu Jezusa jako przygotowanie do Peregrynacji Obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte z kazaniami rekolekcyjnymi o godz. 9.00. i 17.00. Przed południem ks. Paweł odwiedzi swoich chorych. O godz. 16.40. uroczysta  Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwami Bractwa o  ratowanie dusz przed wiecznym potępieniem. Zapraszamy także na  spotkanie formacyjne RAM. Podczas rekolekcji ofiara mszalna przeznaczona na przygotowania do Peregrynacji Obrazu Serca Jezusowego. Po Eucharystii w kościele krótkie spotkanie mikołajowe dla RAM – u oraz ministrantów.

W sobotę rekolekcyjne spotkania o godz. 9.00. oraz 17.00.

W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI KRYSTYNY MACH.

Dziękujemy Rodzinom za sprzątanie kościoła, przygotowanie wieńca adwentowego oraz ofiarę 370 zł. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: MARZENY GIERULA, PAULINY BUKAŁA, MAŁGORZATY KAPLITA, LUCYNY WIKTOR, GRAŻYNY KOZDROŃ,  MAŁGORZATY KLUZ,  BEATY WAWRZKIEWICZ,  MAGDY KOGUT,  AGNIESZKI KOZDROŃ, JOLANTY WOŚ. Dziękujemy także za ofiary składane na remont parafialnego budynku.

Pamiętamy Waszą hojność i otwartość serca na potrzeby naszego parafianina Dominika Skuby. Pragniemy kontynuować naszą pomoc. W dniach 10 i 17 grudnia po każdej Mszy Świętej kiermasz ozdób i świątecznych słodkości z przeznaczeniem na rehabilitację Dominika. Styczniowy wieczór kolęd będzie także okazją aby pomóc naszemu parafianinowi.  

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Zachęta by ją nabywać i czytać.

Intencje mszalne: