Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELI WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023R

 1. Dzisiaj po południu o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. Michała z Krzemienicy a po zakończonym nabożeństwie Msza Święta. Ofiara składana podczas Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego.
 2. W środę o godz. 16.30. wspólnotowy różaniec a  po Mszy Świętej o godz. 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składajcie do skrzynki Wasze prośby i podziękowania.
 3. W środę o godz. 20.00. RUCH APOSTOLSTWA MŁODZIEŻY zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu pod pięknym tytułem: „DO MNIE WRÓĆ…” Mile widziani także kandydaci do bierzmowania oraz całe Rodziny naszej parafii. Adorację zakończymy apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
 4. W czwartek Wystawienie Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 16.00.
 5. W piątek o godz. 17.00. nabożeństwo Drogi krzyżowej w obronie życia prowadzonej przez RAM a po nim Eucharystia. Po zakończonej Eucharystii spotkanie Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Zachęcamy młodzież do udziału w spotkaniu.
 6. Za tydzień różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI URSZULI ŚWIDER.
 7. Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz ofiarę 270 złBÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: 1. NATALII KOT-TARCHANOW 2. GRZEGORZA KOTA 3. EWY PAWLIK 4. BARBARY WILKOŃ 5. EWY WAWRZKIEWICZ 6. WANDY DEMKÓW 7. ANNY KOMOROWSKIEJ 8. GRAŻYNY PIŁAT. Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary celowe na remont parafialnego budynku. Jutro o godz. 19.00. zapraszam na bardzo krótkie spotkanie przedstawicieli Rady duszpasterskiej celem wybrania wykonawcy dachu na domu parafialnym.
 8. Pragniemy poinformować, że parafialną drogę krzyżową zaplanowaliśmy 1 kwietnia (tj. w sobotę przed Niedzielą Palmową) po Mszy Świętej o godz. 17.00. Natomiast parafialna spowiedź odbędzie się w Wielką Środę. Już dzisiaj zaplanujmy to wydarzenie w naszym duchowym kalendarzu.
 9. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zachęca do nabywania świec wielkanocnych oraz słoików z miodem w cenie minimalnej 10 zł. Można to uczynić w zakrystii. Zachęcamy do wspierania dzieł Caritas.
 10. W V i VI niedzielę Wielkiego Postu przedstawiciele Przedszkoli nr 1 oraz 2 w Czarnej zorganizują przed kościołem kiermasz, na którym można będzie zakupić ozdoby wykonane przez Rodziców i Nauczycieli. Cały dochód przeznaczony zostanie na potrzeby przedszkoli. Informacje szczegółowe na stronie parafialnej.
 11. W przyszły poniedziałek o godz. 18.00. na plebanii spotkanie dla zapisanych na wakacyjną pielgrzymkę do Medjugorie.
 12. Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać.
 13. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam wspinać się w stronę nieba. Zabierzcie ze sobą biblijne słowo życia.