Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie – IX niedziela zwykła – 2 czerwca 2013 r.

 1. Dziś po Mszy Świętej porannej nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych, zaś na sumie Msza Święta prymicyjna ks. Marcina Lorenca . Zmiana tajemnic różańcowych na sumie przed Mszą Świętą. O godz. 15.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła z racji oktawy Bożego Ciała.
 2. Od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godzinie 18.00 będziemy odprawiali Mszę Świętą oraz polecali się Sercu Pana Jezusa odmawiając Litanię.
 4. Trwa oktawa Bożego Ciała. Do czwartku procesje wokół kościoła.
 5. We środę będzie Msza Święta rano o godz. 7.00 oraz po południu o godz.18.00.
 6. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dzieci zbierające naklejki prosimy o dostarczenie swojej zbieranki z podpisem swojego imienia i nazwiska, by we czwartek po Mszy Świętej mogły otrzymać nagrody za swoja gorliwość.
 7. W czwartek, 6 czerwca, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Na Mszy Świętej popołudniowej poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. W tym dniu przypada też rocznica uroczystej beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań.
 8. W piątek, 7 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Odpust parafialny  w Białobrzegach. Od godz.8.00 będę odwiedzał chorych z parafii. Po południu od godz. 17.00 do godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W  sobotę, 8 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta rano o godz. 7.00  i  po południu o godz. 18.00. Gorąco zachęcamy  do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.
 10. W najbliższą niedzielę  po Mszy Świętej o godz. 15.00 spotkanie dla Rady Parafialnej. Zapraszamy wszystkich członków.
 11. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Karol Panek z Rakszawy z: Dorotą Barnat z Czarnej – zapowiedź druga.
 12. Dziękujemy sprzątającym kościół za pracę i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do pracy w kościele prosimy Rodziny: Bieniasz Monika, Bieniasz Marian, Bar Maria, Kot Wiesław, Barnat Ewa i Klaudia, Biernat Jan.
 13. Do dziś można jeszcze zgłaszać się na wyjazd na bieszczadzką pielgrzymkę oraz złożyć za ławkami swój podpis poparcia ustawy o ochronie dzieci.
 14. Dziękujemy wszystkim rejonom za przygotowanie ołtarzy oraz za udział w liturgii:  strażakom, scholi, młodzieży gimnazjalnej, ministrantom, Panu kościelnemu, Panu  organiście. Niech za włożony trud wynagrodzi Bóg swoim błogosławieństwem.
 15. Po niedzieli będziemy demontować główny ołtarz, który wróci dopiero w miesiącu listopadzie na swoje miejsce. Koszt renowacji ołtarza głównego to kwota 30 tysięcy  złotych.
 16. Ołtarz boczny świętej Rodziny kosztował nas 11 tysięcy złotych.
 17. Składka z trzeciej niedzieli miesiąca maja wyniosła 2200 złotych i została wpłacona na konto parafii.
 18. Jest prasa katolicka . Zachęcamy do czytania.

Intencje mszalne  –  03.06.2013 – 09.06.2013 r.

Poniedziałek
 1. + Helena Dudek / greg /
 2. O wypełnienie woli Bożej
Wtorek
 1. + Helena / greg /
 2. O zdrowie dla Anny
Środa
 • godz. 7.00 – W intencji chorych z parafii
 • godz. 18.00 – + Helena / greg /
Czwartek
 1. + Helena / greg /
 2. + Adam Barnat z Róży Stanisławy Barnat
Piątek
 1. + Helena  / greg /
 2. + Edward, Anna, Antoni Bieniasz
Sobota
 • godz. 7.00 – + Helena / greg /
 • godz. 18.00 – O zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Dominika
Niedziela
 • godz.   7.00 – + Antoni Kulka
 • godz. 10.30 – + Helena  / greg /
 • godz. 15.00 – + Maria Styś od syna